Pc Plus Garancijska naplepka

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
... u slot porinil tako, da je poškodoval dva elektrolita na boardu...

Elektrolita?
confused-1.gif
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Računalnik dobi ponavadi 2 leti garancije čeprav jih določene komponente imajo le leto dni. Zato pa se, da ta nalepka.
Potem pa mi prinesejo računalnik, kateremu so disk odprli in usmernik razstavili in hočejo garancijo na to.
Če bi radi prčkali po mašini si jo kupite po delih.
 

Speedy

Pripravnik
31. jul 2007
724
0
16
37
CENTAR LJ
Ali pa kupiš v štacuni v kateri ne dajajo nalepk. Sam kište z nalepko NE kupim. Ne vidim fore. Če nimaš prozorne škatle, sploh ne veš ali so ti vse dali
evil.gif


joke, samo resno ne vidim fore da tole delajo.
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
Citat:
Računalnik dobi ponavadi 2 leti garancije čeprav jih določene komponente imajo le leto dni.
hmm, kokr vem imajo več ali manj vse komponente 3 (tri) leta garancije...že dolgo se ne dajejo več garancije 2 leti na kište......kokr vem vsi dajejo zdej 1 leto....PCplus, Comtron.....
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Pri nas je še vedno 2 leti. Pa ne kompliciramo s temi nalepki tako, kot ste tukaj napisali.
Diski, optične enote imajo eno leto...
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Finta je lahko čisto preprosta. Če je nalepka gor, pa so v proizvodnji pozabili kaj vgraditi oz. so napačno vgradili (človeški faktor žal) ti z lahkoto to dokažeš.
Če pa nalepke ni pa kako naj prodajalec ve da nisi to ti sam ven vzel, pa nazaj prinesel. Če bi vedel kakšnji vse ljudje prihajajo na servis, bi kar hitro vedel v čem je finta.
 

Speedy

Pripravnik
31. jul 2007
724
0
16
37
CENTAR LJ
Ok, to ne vem, samo ponavadi se da vse zmenit, če si razumen in prodajalec razumen. Ampak dam primer kjer mi ne paše nalepka: daš za grafično naprimer 700e in imaš črno zaprto kišto, to pomeni da 2 leti ne bom videl grafične? Mislem svašta. Na rame ne morem pogledati timingov naprimer, če rata prašno je ne smem odpreti in spucati? Če dokupim 1gb rama bom mogel kišto nesti v lj, sam sem pa iz gorice naprimer.

Ne vem no, moje mnenje je da kište z nalepko ne kupim, obstajajo druge trgovine, ponavadi majnše, katere ne komplicirajo.

Drugače te pa razumem, če bi bili uporabniki pošteni verjetno do nalepk ne bi prihajalo.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Takšnjih kateri se res spoznajo na računalnike je bolj malo. Kompresorja tudi nimajo vsi doma. S sesalcom se bolj malo spuca mašina. Če kupiš grafično za 700€ ponavadi želiš, da ti jo izkušen serviser vgradi. Saj jo tudi kupiš v rač. firmi al ne?
Z rami so zadnje čase veliki problemi z kompatibilnostjo. Saj jaz te razumem, da za nekaj kar znaš sam ne bi rad plačal.

Jaz si tudi na avtu znam sam olje zamenjat, pa če hočem še avto imet v garanciji, ga moram na servis peljati in lepo 200€+ plačati.
Pa ni mi jasno, če toliko mašino šraufaš zakaj pol sestavljeno kupiš?
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
Citat:
Uporabnik Maiden pravi:
Če kupiš grafično za 700€ ponavadi želiš, da ti jo izkušen serviser vgradi.

in kaksna je razlika med vgradnjo kartice za 40€ ali pa 700€??
confused-1.gif
 

roscha

Fizikalc
27. jul 2007
299
43
28
Rajši ne bit preveč pameten, ker boš neumen izpadel.

Kondenzatorjev je namreč precej vrst: folijski, elektrolitski, tantalovi, keremični...

Tudi če napišem da me Word zajebava se ve, da mislim Mikro$oftovega, tako se tudi "ve"
da je elektrolit=elektrolitski kondenzator.

Bo?
priden.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Nič se ne ve, samo nekdo se vleče ven iz d****
tongue-1.gif


Elektroliti se lahko izlijejo ven iz kondenzatorjev (kar vidiš na vsaki nekaj let stari plati), ampak zato podkev še ni enako konju
aplauz.gif
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Nič se ne ve, samo nekdo se vleče ven iz d****
tongue-1.gif


Elektroliti se lahko izlijejo ven iz kondenzatorjev (kar vidiš na vsaki nekaj let stari plati), ampak zato podkev še ni enako konju
aplauz.gif

Točno tako, to je bil moj point. Potemtakem lahko rečem elektrolit tudi avtomobilskemu akumulatorju.
bonk.gif


@roscha: Katere vrste kondenzatorjev obstajajo, pa mi ni treba razlagat.
smirk-1.gif



ON: Drugače pa tako kot so nekateri rekli, gredo te nalepke čisto lepo dol s fenom. Se pa strinjam, da je lepljenje te nalepk bedno. K sreči nekatere firme ne dajejo teh nalepk tudi na sestavljene računalnike (npr. Funtech).
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.298
-8.468
113
Dejansko se elektrolitske kondenzatorje v pogovornem jeziku velikokrat imenuje elektroliti, elkoti itd
tongue-1.gif