Pc Plus Garancijska naplepka

Joshua

Fizikalc
8. mar 2008
1.071
0
36
Ob stezi
Najprej naj povem, da sploh ne vem kam naj bi napisal to vprašanje
confused-1.gif
.

Pred 6 mes. sem kupil rač. v Pc Plus trgovini. Vse lepo in prav. Zdaj pa sem se odločil, da bom zamenjal grafično kartico, napajalnik in dodal ram. Kje je problem? Zadaj na ohišju računalnika imam nalimano garancijsko nalepko in če jo strgam mi avtomatsko skenslajo garancijo za računalnik. Kličem na Pc Plus, kjer mi lepo razložijo, da sam ne smem odpirati rač. ker bom strgal nalepko. Mi pa prijazno povejo, da bojo oni z veseljem meni zamenjali zgoraj naštete stvari s tem, da servisna ura stane okorog 40€. Kva ti ni jasn model? Vem, da sem se zafrknu že ko sem kupoval rač., kjer bi mogel zahtevati, da mi dajo garancijo na posamezne dele ne pa na rač. kot celoto. Zdej pa Vas sprašujem, če mi lahko kdo zrihta to nalepko pa da sam doma zamenjam. Aja pa še rekl so, da je najbolš, da pr njih kupm te izdelke ( mi dajo popust, my ass) ker drugače ne garantirajo da bo delovalo. Enga bom nalomu dons
10.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Te nalepke grejo lepo dol
grin1.gif


pomaga z vlago oz. če dihas vroc zrak v njih...
 

Dzexon

Pripravnik
3. sep 2007
946
0
16
Garancijo boš izgubil na računalnik (ta itak nič ne pomeni, če znaš komponente menjati), za posamezne komponente jo boš pa še vedno imel (s serijsko številko same komponente). Verjetno pri uvozniku, pri proizvajalcu pa brez dvoma, le nekaj pošiljanja po pošti bo potrebnega, če se kaj pokvari (recimo v Nemčijo ipd.) Proizvajalci veliko prej in brez komplikacij menjajo komponente kot trgovci.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Jaz imam s temi mojstri tudi eno zanimivo izkušnjo. Crknil mi je pekač in jaz to odpeljem k strokovnjakom v Stegne. Strokovnjaki mi pod garancijo zamenjajo pekač, pridem domov, pekač ne dela. Ker pač imam nekoga, ki te zadeve obvlada (čeprav za to zadevo ugotoviti niti ne rabiš nekoga, ki obvlada), mi je odprl PC in seveda ugotovil, da so mojstri dali pekač notri, niso ga pa povezali s samo škatlo. No v glavnem, nalepka je šla dol. Nalepko damo nazaj (kolikor se je že dalo) in peljemo mi to v avtu nazaj v Stegne. Škorc na sprejemu pogleda škatlo in vidi, da so za nalepko dlake (od deke v avtu). Moj kolega pride zraven, da "vidi, kje je kao bilo odprto" in potegne dol nalepko pred škorcem.
hysterical-1.gif
Ker je na licu mesta strgal nalepko, niso mogli trditi, da smo škatlo odprli. No, potem jim je ratalo zadevo zvezati, ampak žal so mi ponovno dali krš, ki več kot eno leto ni delal. No, pa saj sem nabavila DVD pekač, tako da prvotnega nisem več potrebovala. Pa tudi PC-ja ne bi več peljala k takim strokovnjakom.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.671
1.587
113
samo nevem če te nalepke niso samo sredstvo za nabijanje servisnih ur, ker vse firme jih nimajo. Ker to res lahko popyzdiš da hočeš eno butasto kartico not vtaknit, pa ga moraš tja peljal, mastno plačat, pa še po njega prit, ko imajo gospodje cajt
 

xaxid

Pripravnik
22. avg 2007
576
0
16
dajmo nekaj razčistiti. te nalepke so brez vsakega efekta. zakon o varstvu potrošnikov prav nič ne govori o takšnem "izvezemu" iz garancije (strgana nalepka). dejstvo je, da garancija ne velja, če se sam lotiš popravila, ampak to morajo oni dokazati (za posamezno komponento) in to ne z neko nalepko. to da odpreš škatlo, še nič ne pomeni, da si se sam lotil nekega popravila ali kakorkoli posegla v komponente. zaradi strgane nalepke ti lahko kvečjemu ne velja več garancija na ohišje in na šraufe v katere si posegel.
evil.gif


jaz naprimer vedno odprem škatlo, že zaradi odstranjevanja prahu. ali naj ga po njihovem mnenju k njim nesem na par tednov, da mi odstranijo prah?
bonk.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik xaxid pravi:
jaz naprimer vedno odprem škatlo, že zaradi odstranjevanja prahu. ali naj ga po njihovem mnenju k njim nesem na par tednov, da mi odstranijo prah?
bonk.gif

Tako je. Tudi čiščenje nekateri ponujajo, pa še mastno ti zaračunajo tistih nekaj litrov zraka, ki ga spustujo tebi čez mašino
hysterical-1.gif
(ne, resno)

Zato pa tudi sam kupujem komponente, nikoli sestavljene mašine. Da če bo nekaj crknilo, bom vsaj vedel, kaj bom našel znotraj kište...
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Eh, saj mam tut kakšno mašino, ki ni apple. Ampak so vse sestavljene po komponentah by me:) In kar se tiče garancije - prinesem crknjeno komponento in jo zamenjajo. Ampak moram sam ugotovit kaj je crknilo in včasih to ni tako enostavno, sploh karad ne crkne čist. Če pa bi imel garancijo na comp kot celoto, potem bi pa tja pritrogal cel računalnik in rekel zrihtajte. U tem je bistvena razlika.
 
Če kaj crkne.

Kaj pa če bi želel samo dodati še en disk ali pa npr. tv-tuner. Moraš trogat kišto nekam v vukojebino da ti on to (verjetno strokovno) doda in poveže kable. Vzame verjetno vsaj 10€ + 10€ si porabil za bencin + 2uri časa sta ti šle v nič. Če bi lahko sam doma naredil,ti vzame pa 1min in 0€.

Naj da nalepko na vsako koomponento čez čipe in kondenzatorje, samo kišto pa pusti da se odpira.
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
Jaz sem pred leti kupil računalnik v power plus v mb. Sem isto imel to nalepko, pa mislim da 1 leto garancije. Sem za vsako komponento, ki sem jo kupil nesel na servis, so mi vgradili, pa enkrat na mesec sem nesel škatlo očistit prahu. Nikoli mi niso nič računli. Po letu in pol pa mi je crknil matična plošča, sem nesel kišto na servis, pa so rekli da ni več garancije, sem jim pokazal račun, kjer je pisalo koliko je garancije na posamezne komponente, sem dobil novo ploščo zastonj, le vgradnjo sem plačal. Zgleda sem imel samo srečo.
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Men so pred leti pri pc plus-u hotl računat 10k sit za nakup in vgradnjo modema(cena modema je bla pa 2 jurja), sem se samo nasmejal.
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
E, to ni tako simpl. Z nestrokovnim brskanjem po kišti lahko kaj poškoduješ. Pa naj pride to od statike, ali pa samo od nepravilnega rokovanja. Zakaj potem olja in filtrov ne zamenjaš sam na avtomobilu, dokler je v garanciji? Jaz jih razumem in popolnoma prav je tako.
Aja, še ena moja izkušnja - mulcu sem prodal računalnik, ampak zadaj nisem dal nalepke. Smrkavec je potem kupil Voodoo-ja, ki je bil takrat popularen in ga u slot porinil tako, da je poškodoval dva elektrolita na boardu... in pol je bil jok in stok, ko sem mu pokazal kaj je naredil, čeprav je bil prej ohohoho pameten.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
ko sem kupoval kišto, sem jo kupil že sestavljeno, vendar ko sem šel jo iskat, je bila na kišti že nalepka. Lepo sem mu povedal, da naj nalepko odstrani, saj me je kot prvo zanimalo če je notri tisto kot bom plačal. Ko sem se prepričal, je vzel novo in jo hotel nalimati, vendar sem takoj povedal, da tako ne gre. Naj mi da garancijo na posebne komponente in ne na celoto. Mi je nekaj sitnaril, kao nestrokovno rokovanje z notranjostjo kište,.... No na koncu je napelko lep obrdžal zase in mi po komponentah dal garancijo.
Jebeš te nalepke, so v večini primerov samo za izogibanje garancije.