Parna pečica Bosch

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ko recimo kuhaš zelenjavo in krompir v loncu.Gredo vitamini ven,in jih odvržeš k odcediš.V pečici deluje samo para in ohranja vitamine in okus.Ostane vse v zelenjavi.Krompir je veliko okusnejši kuhan iz pečice.Vedno kuham krompir v pečici od kar jo imam.In tudi ostale stvari.Riž in podobno...

Recimo k delam rižev narastek.Ga skuham v pečici.Nato ga ohladim pripravim do konca in vrnem v pečico.Izberem rižev narastek,dodam paro tipko start.In riž je fenomenalno pripravljen.Je večkrat na meniju.Pečenka fajn sočna od znotraj...zunaj fajna skorjica.Isto velja za pečen krompir.Znotraj je fajn sočen..od zunaj hrustljav itd...
Ampak to je peka z dodajanjem pare? Kar lahko delam tudi na moji?

Mene zanima razlika med dodajanjem pare in striktno parno pecico. Ce sploh je omembe vredna?
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Ampak to je peka z dodajanjem pare? Kar lahko delam tudi na moji?

Mene zanima razlika med dodajanjem pare in striktno parno pecico. Ce sploh je omembe vredna?
Ja sej lahko tudi samo kuhaš v njej.Ko pečeš z dodajanjem pare,ni isto kot če samo kuhaš v njej.
V moji lahko samo pečem na klasićen način brez pare ali z dodajanjem pare.
Ali pa samo kuham.Čist odvisno od priprave hrane...možnosti je ogromno.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Pa dobro.... Skuhas zelenjavo na pari tudi na sporgetu. Ni variante, da zamenjam to za pirolizo.
Ne rabim pirolize.Ker se pečica z lahkoto ščisti z paro...jo prekuham in takoj spučem skoraj brez drgnjenja...ker para naredi svoje!
Piroliza skrajša življensko dobo pečico veliko prej.Ker prežge vso notranjost na 500c.In prec odjadra na kosovni odpad...
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
V moji lahko samo pečem na klasićen način brez pare ali z dodajanjem pare.
Aha, torej je razlika v tem, da je edini vir gretja para?

V tem primeru lahko to imitiram z gretjem na 100-110, dodajanjem pare ter se posodo z vroco vodo za ekstra paro. Ali pa enostavno kuham na pari preko indukcije...

Piroliza danes, vsaj na kakovostni pecici, ni noben bavbav. Na moji prvi s pirolizo sem jo uporabil kaksnih 10x v 4 letih. Nato sem jo predal naprej, ker mi ni ustrezala v novi kuhinji, pa se vedno super dela dalje.

Ce bi bilo tako hudo, ne bi bilo na voljo 5 letne garancije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.348
5.390
113
Ne rabim pirolize.Ker se pečica z lahkoto ščisti z paro...jo prekuham in takoj spučem skoraj brez drgnjenja...ker para naredi svoje!
Piroliza skrajša življensko dobo pečico veliko prej.Ker prežge vso notranjost na 500c.In prec odjadra na kosovni odpad...

Mogoce, res pa ne vem, kolika naj bi bila ta zivljenjska doba. pecem kar veliko. In bi bistveno manj do nic, ce bi morala pečico sama čistiti, kot sem do takrat. Kljub temu drzi ze polnih 8 let. Vcasih ze komaj cakam, da crkne, ker imam zdaj, ko sem dobila veselje do peke, bistveno visje zelje, kot da samo luknjo zapolne. Hudic preklet...
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in ales85
Velik minus kombiniranih pečic je (torej tistih, ki tudi kuhajo v pari, ne samo dodajajo paro), da nimajo pirolize, to je dobro vedeti.

Ne rabim pirolize.Ker se pečica z lahkoto ščisti z paro...jo prekuham in takoj spučem skoraj brez drgnjenja...ker para naredi svoje!
Piroliza skrajša življensko dobo pečico veliko prej.Ker prežge vso notranjost na 500c.In prec odjadra na kosovni odpad...

materiali iz katerih je notranjost take pečice ponavadi prenesejo kar konkretno višje temperature, tako da zaradi tem ni bojazni da bi šla pečica prej cugrunt
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Povem še to, da Electroluxova iz prejšnje strani obvlada tudi Sous wide kuhanje, tako dobite 3 naprave v eni pečici......

Sam Boscheve ne bi, bi pa Miele ali Aeg , ki je v bistvu enaka, kot Electrolux z logiko jes, no .......ja pa Slovensko zna še to ...... pa recepte ima , programe ......
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Povem še to, da Electroluxova iz prejšnje strani obvlada tudi Sous wide kuhanje, tako dobite 3 naprave v eni pečici......

Sam Boscheve ne bi, bi pa Miele ali Aeg , ki je v bistvu enaka, kot Electrolux z logiko jes, no .......ja pa Slovensko zna še to ...... pa recepte ima , programe ......
Sous vide moja menda res nima, ampak mene to na primer ne zanima. Ima pa temperaturni senzor za peko. Slovensko ne zna(?) lahko pogledam... Recepte in programe tudi ima.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ksi

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Povem še to, da Electroluxova iz prejšnje strani obvlada tudi Sous wide kuhanje, tako dobite 3 naprave v eni pečici......

Sam Boscheve ne bi, bi pa Miele ali Aeg , ki je v bistvu enaka, kot Electrolux z logiko jes, no .......ja pa Slovensko zna še to ...... pa recepte ima , programe ......
Tudi moja ima Sous Vide.Sm že uporabil.Perfect je blo :zmaga: :zmaga: :zmaga:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
Predlagam ti kombinirano pečico.Da lahko tudi kuhaš v njej.Sicer ne vem,kok si pripravljen odštet za pečico?Sem lani kupil kombinirano Bosch pečico.Vrhunska pečica je...vredna svojega denarja.Zelo zelo zadovoljen z njo.
Para naredi odlične rezultate že med samo peko.V notranjosti sočno...od zunaj lepa hrustljava skorjica :zmaga::zmaga::zmaga:
Temo si odprl pred petimi(4) leti, sedaj pa praviš da si kupil lani?
Tista iz pred 5 let ze crknila. Al je ze na odpadu ker je na trziscu nov model
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
Povem še to, da Electroluxova iz prejšnje strani obvlada tudi Sous wide kuhanje, tako dobite 3 naprave v eni pečici......

Sam Boscheve ne bi, bi pa Miele ali Aeg , ki je v bistvu enaka, kot Electrolux z logiko jes, no .......ja pa Slovensko zna še to ...... pa recepte ima , programe ......
Naslednja bo ze znala hrano vzrediti.
Bos dal jajce v pečico zvecer, drug dan za kosilo piscanec.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.348
5.390
113
Klinac je... Sem zdaj celo prebrala, zaradi slamparije nisem sla na drugo stran, kjer je narocilo preklical. Potem je kupil miele in jo, ceprav je bil super zadovoljen, menjal po 3 letih, ko je lani vzel tole boschevo...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.656
113
Klinac je... Sem zdaj celo prebrala, zaradi slamparije nisem sla na drugo stran, kjer je narocilo preklical. Potem je kupil miele in jo, ceprav je bil super zadovoljen, menjal po 3 letih, ko je lano vzel tole boschevo...
Pač fant ima fetiš na gospodinjske aparate pa jih menja kot gate.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.348
5.390
113
Startal je pa s tole. Post iz leta 2016:
Imam tole pečico 2 leti.Z njo zelo zadovoljen.Ima tudi Pirolizo,ki jo še nisem uporabljal,ker enostavno ni bilo potrebe.Ko dam pečt v pečico,dam v stekleno posodo in naj noter po njej šprica


To sem si pa zapomnila, ker sem jo tudi jaz imela leta 2016 ze 2 leti in kot receno, jo imam se sedaj. Najcenejsa pečka s pirolizo za dobit leta 2014. Nekje med 450-500€ je bila.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.325
953
113
Lahko ti iskreno rečem.Da od lani Junija,od kar jo imam.Mi ni nikol zatajil ta gumb.Lepo gladko se vrti, k servo volan.Z enim prstom ga upravljam oz vrtim.
Imam Boschevo pečico in mikrovalovko s tem vrtljivim gumbom. Gumb je malo tko-tko, ni za hvalit, ni za kritizirat. Sicer enostaven, ampak če imaš malo mastne/umazane prste, ko kaj počneš, te pa živcira.
 
  • Všeč mi je
Reactions: WeWatchingYou