Parna pečica Bosch

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
400€ ;)

spremljam debato.. k slej al prej nam bo crknila.. pa bi imel “parno” zarad peke kruha predvsem.

kar sem gledal/razumem:
- parna ima vodo v posodi in paro nardi ko jo rabi
- “dodajanje pare” pa vodo dodas v pecico in potem izhlapi
Lohk se pa motim
Hja, motis se :D Moja je pecica s funkcijo pare. Ima posodo, v katero natocim vodo, in nato po zelji dodajam k programom. Ali pa izberem prednastavljen program, ki uporablja paro.

Ampak ni v kategoriji parnih pecic... Le s funkcijo pare.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in ncnifrej

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.969
813
113
Ma sem nekajkrat vlil mal vode na segreto dno.. para takoj.. parkat ponovis - dobis “vodni kamen” pa jezno zeno..
Tko da sem ta “patentn” opustil ;)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.401
5.430
113
Kaj je narobe z alternativo... Das malo vode na dno v kako skodelico, jaz kar v pekac za muffine, s silikona gre vse dol... Kdor ze prakticira tole z vodo.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.969
813
113
zdej ste vsi pametn.. že doma sem se jih naposlušal :p

ok v cem je torej razlika med "pravo parno" in "parno"?
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Meni se čedalje bolj dozdeva, da danes razlike skoraj ni več... mogoče je bila včasih parna pečica izključno to, parna pečica. In tudi ni dosegala višjih temperatur, zato tudi ni bilo pirolize (poleg tega, da tesnila niso dopuščala visokih temperatur). Se pa pustim presenetiti s kakšno razlago... :)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Po mojem pa so tri variante:
- parna pečica - v tej ne boš pekel, samo kuhal v pari,
- kombinirana parna varianta 1 - ima tudi možnost kuhanja v pari kot prva varianta in seveda doziranje pare med pečenjem,
- kombinirana parna varianta 2 - ima samo možnost dodajanja pare med pečenjem. Približno enako kot če bi dal skodelico z vodo sam v pečico.

Mogoče imata 2 in 3 različni imeni. Sem že pozabil, imam varianto 2. Ko sem jaz kupoval, ni bilo nobene kombinirane parne pečice, ki bi podpirala pirolizo. Verjetno je bil problem v tesnenju in izpostavljenosti sistema za proizvodnjo pare visokim temperaturam. Ne vem, če je to že rešeno.
Najbrž pa so že bile trojke s pirolizo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.561
690
113
Po mojem pa so tri variante:
- parna pečica - v tej ne boš pekel, samo kuhal v pari,
- kombinirana parna varianta 1 - ima tudi možnost kuhanja v pari kot prva varianta in seveda doziranje pare med pečenjem,
- kombinirana parna varianta 2 - ima samo možnost dodajanja pare med pečenjem. Približno enako kot če bi dal skodelico z vodo sam v pečico.

Točno tako!

klasična parna pečica je isto, kot "roža" za v lonec, ali namizni kuhalnik riža. V bistvu si ne pravilno ime pečica ampak soparnik

Če veste zakaj jo boste uporabljali, potem veste tudi, da potrebujete dve ;)

Obstaja še tudi pečica + dodajanje pare + mikrovalovka ;)

pri € se vse konča :p
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl in Pepe

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.430
9.171
113
mi imamo doma neffovo parno pečico - kar je dejansko kuhalnik na pari, posebna enota. spodnja enota je pa neffova pečica, piroliza in tudi peče z dodajanjem pare.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Po mojem pa so tri variante:
- parna pečica - v tej ne boš pekel, samo kuhal v pari,
- kombinirana parna varianta 1 - ima tudi možnost kuhanja v pari kot prva varianta in seveda doziranje pare med pečenjem,
- kombinirana parna varianta 2 - ima samo možnost dodajanja pare med pečenjem. Približno enako kot če bi dal skodelico z vodo sam v pečico.

Mogoče imata 2 in 3 različni imeni. Sem že pozabil, imam varianto 2. Ko sem jaz kupoval, ni bilo nobene kombinirane parne pečice, ki bi podpirala pirolizo. Verjetno je bil problem v tesnenju in izpostavljenosti sistema za proizvodnjo pare visokim temperaturam. Ne vem, če je to že rešeno.
Najbrž pa so že bile trojke s pirolizo.
Zanimivo, nisem si predstavljal, da bi to sploh kdo kupil (prvo varianto). Ceprav vcasih, konse se ni dobilo kombiniranih variant, je najbrz bilo smiselno za tiste, ki so veliko kuhali na pari.

Danes lahko to delas na prakticno vsako, ce vkljucis paro in peko na 100 stopinj. Vsaj domnevam tako :)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Za kuhanje v pari je pri kombinirani posebej program, ki ne vključi običajnih grelcev.