Parna pečica Bosch

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.423
9.167
113
nič, preizkusi in daj v pečici z dodajanjem pare "kuhat zelenjavo". sicer to lahk doma probamo, vzporedno kuhanje v obeh pečicah....
 

pikapoka07

Pripravnik
6. dec 2013
212
3
18
Razlika že, mene zanima njegova izkušnja v praksi.
Oj, jaz imam kombinirano pečico, brez pirolize. In je ne zamenjam za klasično več, piroliza gor ali dol. Dela fantastično.
Uporaba:
  • klasično pečenje
  • klasično pečenje z dodajanjem pare - to uporabljam npr pri peki kruha, mnjam
  • parno pečenje - za zelenjavo ali npr kuhan riž,..., je top - tu meni zelo uporabna zadeva - kuhanje mlečnega riža, kjer daš samo sestavine v lonec in prižgeš, pa čez xx časa odpreš in daš na mizo
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Razlika že, mene zanima njegova izkušnja v praksi.

V praksi je tako, da parna "pečica" kuha v pari. To pomeni, da recimo nastaviš temperaturo na 100°C (kar je pri moji max) in čas. Potem se jed kuha v parni kopeli.
Pri pečici z dodatkom pare, gre pa pri 100°C še vedno za pečenje pri 100°C, tiste pare, ki jo lahko dodajaš pa tudi ni neomejeno (pri moji so največ trije "shoti") in je v osnovi namenjena recimo lepši skorjici pri kruhu.

Kot je že nekdo zgoraj napisal, ta primerjava je podobna primerjavi med turško in finsko savno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Razlika že, mene zanima njegova izkušnja v praksi.
Jo redno uporabljam za vse mogoče priprave hranje in kuhanje.Tako,da nimaš kaj zgrešit z nakupom.Je redno uporabljam in je zakon pečica...vrhunski rezultati itd.
Kuham vse mogoče v njej.Krompir,zelenjavo,riž,polnjena paprika,sarma itd itd.
Kar spečem v njej.Recimo meso.V notranjosti je fajn sončn.Od zunaj hrustljava skorjica.
Enako velja za pečen krompirček.Znotraj fajn sočn...od zunaj hrustljav.Imaš OGROMNO programov za vse vrsti mesa,piškotov ni da ni.
Imaš tud program pizza.Izbereš program,stisneš start.Za vse ostalo poskrbi pečica.Ko je pizza pečena,se samodejno ugasne.Napiše na ekrančku Jed je pripravljena.Za tem še napiše Dober tek.:zmaga::zmaga::zmaga:
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Jo redno uporabljam za vse mogoče priprave hranje in kuhanje.Tako,da nimaš kaj zgrešit z nakupom.Je redno uporabljam in je zakon pečica...vrhunski rezultati itd.
Kuham vse mogoče v njej.Krompir,zelenjavo,riž,polnjena paprika,sarma itd itd.
Kar spečem v njej.Recimo meso.V notranjosti je fajn sončn.Od zunaj hrustljava skorjica.
Enako velja za pečen krompirček.Znotraj fajn sočn...od zunaj hrustljav.Imaš OGROMNO programov za vse vrsti mesa,piškotov ni da ni.
Imaš tud program pizza.Izbereš program,stisneš start.Za vse ostalo poskrbi pečica.Ko je pizza pečena,se samodejno ugasne.Napiše na ekrančku Jed je pripravljena.Za tem še napiše Dober tek.:zmaga::zmaga::zmaga:
Katero pecico ze imas ti, da ima poleg "prave" pare tudi klasicno peko oziroma peko z dodajanjem pare?
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Katero pecico ze imas ti, da ima poleg "prave" pare tudi klasicno peko oziroma peko z dodajanjem pare?
Tole pečico imam.


Lahko pečeš čist klasično,kot na 20 let stari pečici.Lahko pečeš z dodajanjem pare.
Ima pa 100% paro.Kar pomeni,da lahko tudi vse normalno kuhaš v njej.Kot kovenktomat v gostinstvu v kuhinjah.
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
410
17
18
Pozdravljeni, kaj menite o tej Beko pečici? Verjetno ima posodico za vodo.
 
Pozdravljeni, kaj menite o tej Beko pečici? Verjetno ima posodico za vodo.

kt konkurenca..tank..poglej čep na levi strani, tam vlivaš vodo
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Pozdravljeni, kaj menite o tej Beko pečici? Verjetno ima posodico za vodo.
Meni bi manjkala piroliza in vsaj eno (rajši imam 3) izvlečno vodilo.
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
410
17
18
Jaz sem malo fanboy Boscha, če sem povsem iskren :D Ne pravim, da je absolutno najboljši v vsem, ampak meni odgovarja in mi v redu dela.

Na primer kaj takšnega

Če te zanima para, potem bodi pozoren na to, da omogoča parno kuhanje, če te to zanima. Je bila debata na to temo mislim, da tukaj.
Dober model, žal razprodan in 2-3 mesece nedobavljiv zaradi težave z dobavami komponent :(.
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
410
17
18
Poglej po tujini, jaz sem naročil iz Nemčije. Sicer drugi model, dobro leto nazaj.
Je kar dražje.

Jutri lahko dobim model HRG635BS1 za 869€, žal nima pirolize in brez izvlečnih vozičkov, možno ju je dokupiti.
Čez 2 meseca pa HRG6753S2 za 1035€ s pirolizo in dvema izvlečnima vozičkoma
Kaj predlagate?
Primerjava:
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Je kar dražje.

Jutri lahko dobim model HRG635BS1 za 869€, žal nima pirolize in brez izvlečnih vozičkov, možno ju je dokupiti.
Čez 2 meseca pa HRG6753S2 za 1035€ s pirolizo in dvema izvlečnima vozičkoma
Kaj predlagate?
Primerjava:
Jaz pečice brez pirolize ne bom več kupil. Vsi drugi sistemi ne pridejo blizu. Ja, so uporabni in pomagajo, ampak še vedno moraš čistiti. Pirolizo pa vključiš in nato obrišeš z mokro krpo. V novih mislim, da lahko celo pustiš vodila notri in jih ni potrebno odstranjevati.

Z izvlečnimi vodili je pa podobno, "komot" je. Za praktično nič ne rabiš več dajati rok v pečico in zmanjšaš možnost opeklin. Poleg tega, da s pekačem "zunaj" lažje obdelaš hrano, karkoli že moraš narediti med peko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: birca in bertoncl