Parna pečica Bosch

I

Izbrisan uporabnik #20883

Lahko vprašam za kaj in kako uporabljate te parne pečice?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
Parna pečica (osnovni namen) je kuhanje na pari,100°. Druga zadeva pa je dodajanje pare pri peki.
 
I

Izbrisan uporabnik #20883

Parna pečica (osnovni namen) je kuhanje na pari,100°. Druga zadeva pa je dodajanje pare pri peki.
Za kuhanje v pari uporabljam rozeto za tri evre, pri peki kruha pa v pečico dam kozico z vodo.
Ampak jaz sem obična gospodinja s 15 let starim štedilnikom ;)
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.032
76
48
Imamo jo tud v službi.To je zakoon zadeva zazel.Ti med pečenjem dodaja paro.In je super sočno meso,krompir itd.Skuhaš noter vse,zelenjavo,štruklje itd itd.Blanširaš in še kaj bi se našlo.
Imam zdej samo parno.Rad bi imel kombinirano.Že samo parna je fenomenalna.Kaj šele kombinacija.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Imamo jo tud v službi.To je zakoon zadeva zazel.Ti med pečenjem dodaja paro.In je super sočno meso,krompir itd.Skuhaš noter vse,zelenjavo,štruklje itd itd.Blanširaš in še kaj bi se našlo.
Imam zdej samo parno.Rad bi imel kombinirano.Že samo parna je fenomenalna.Kaj šele kombinacija.

A žena je medtem, ko ti vse to blanširaš s kolegi na pivu? :valjamse:
 
I

Izbrisan uporabnik #20883

Imamo jo tud v službi.To je zakoon zadeva zazel.Ti med pečenjem dodaja paro.In je super sočno meso,krompir itd.Skuhaš noter vse,zelenjavo,štruklje itd itd.Blanširaš in še kaj bi se našlo.
Imam zdej samo parno.Rad bi imel kombinirano.Že samo parna je fenomenalna.Kaj šele kombinacija.
Ajaaa.
Hvala za razlago, pa veliko užitkov pri kuhanju!
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.032
76
48
Guinness

Tačas je pr tebi oz s tabo v postelji.Ko jst vse pripravim in skuham.Takrat pride še na eno porcijo konkretno :p:p:p.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
midva take kombinacije nisva vzela, ker nima pirolize itd, imava pa neff ki tudi peče z dodajanjem pare. Ni pa parna, tista je posebej namenska. ;) So pa cene x 3 glede na tole, vsaj priporočene, dobila sva za 40% cene, tujina valjda.

Piroliza je totalna neumnost že tako in tako ( nora poraba energije) dvojna neumnost je pa na parni pečisci, ki ima program z paro zmehčanja oblog, ki gredo potem enostavno dol.

Res pa je, da zaradi neumnih kupcev, ki to želijo ima marsi katera firma tudi to v programu.

Skratka, po domače, če bi mnogi kupci Golfa želeli takega z izpuhom sredi strehe, bi jim VW pač tudi tako verzijo naredil.......
 
I

Izbrisan uporabnik #20883

Piroliza je totalna neumnost že tako in tako ( nora poraba energije) dvojna neumnost je pa na parni pečisci, ki ima program z paro zmehčanja oblog, ki gredo potem enostavno dol.

Res pa je, da zaradi neumnih kupcev, ki to želijo ima marsi katera firma tudi to v programu.

Skratka, po domače, če bi mnogi kupci Golfa želeli takega z izpuhom sredi strehe, bi jim VW pač tudi tako verzijo naredil.......
Gledam linke, berem in se čudim. Kaj v 15 letih pa razvoj nič kaj dosti ni šel naprej?
Moja gorenjeva pečica, ki je bila med cenejšimi, ima večino teh svari, ki jih imajo te tadrage.
Čiščenje s paro (pa saj v vsako pečico lahko daš pekač z vodo in prižgeš na 50 stopinj za pol ure brez da to piše v navodilih in prospektih) - ok, moja ima celo funkcijo za to, komplet 3 teleskopska vodila, termometer za meso (priznam, tega res ne uporabljam), ventilator za hlajenje pečice (a katera vgradna pečica tega mogoče nima?), pa luči in ventilator v pečici se tudi sama ugašata in prižigata, snemljiva vrata (menda se ja dajo pri vseh sneti ali kako?). Ok, tistih miljavžent prednastavljenih funkcij in upravljanja na senzorje nimam, ker tega nisem želela in sem kupila tako na gumbe, ima pa tistih nekaj različnih možnosti pečenja in uro z možnostjo zamika pečenja.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.032
76
48
Ta k jo mam zdej pečica od Boscha.Ima tudi pirolizo.Jo nisem v 4 letih nikol uporabljal.In imam pečico kot novo.Vedno po pečenju,sem dal lonček vroče vode not.Jo zagrel na 50c.Pošrical čistilo.In z lahkoto vse šlo dol.In je kot nova.Tako,da bo naslednji lastnik imel občutek kot da ima novo pečico.Tok je očuvana.Mi je pa sam serviser reku.Če hočeš imet doolgo pečico.Ne uporabljaj pirolize.On že ve zakaj...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zdaj pa sploh ne štekam razloga za zamenjavo. 4 leta, vse po spisku pa menjavaš. :oops1:
 
I

Izbrisan uporabnik #20883

Ker hočem imet oboje v eni.Razumeš.Kombinirano.
Čaki, pirolizo ima, navadnega pečenja pa nima? Ali imaš dve pečici, eno navadno in eno parno, in menjavaš za kombinirano?
Pa ni tu enako kot pri pralno-sušilnih strojih, kjer se baje kombinacija ne obnese?
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.032
76
48
Zdej mam vsako posebej.In mi tud prostor zavzema.Zato tud hočem imet vse v enem.Pr pečicah je drugače,kot pr pralno sušilnih strojih.