P206 SW 1.4

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Pozdravljeni,

imamo težavo z P206 SW. in sicer so se začele na 1.1-vozilo je stalo 3 dni, bilo je precej mraz in avto ni hotel vžgati-vžgali smo ga na kable in ker je bil aakumulator precej star (verjetno še prvi) se je kupilo nov akumulator. zadeva je bila 2 meseca OK, ko avto po 1 dnevu mirovanja ni več želel vžgati (akumulator popolnoma izpraznjen-lučk ni bilo na armaturi).
Pride asistenca-avto vžge na booster in gre na servis kjer "ugotovijo" da je kriv alternator (naj bi premerili vse). Avto je nato 2 meseca normalno delal ko sem po dolgi vožnji na avtocesti šel tankat in ni hotel vžgati-po 3 poskusu je nato normalo vžgal in normalno delal do včeraj, ko se je ponovila zgodba-avto je 2 dni stal in je bil popolnoma prazen-ponovno je bila potrebna asistenca in ponovno na servis, kjer so ponovno premerili cel avto-ugotovitev je bila da je zanič akumulator-tega sem danes zamenjal (stari naj bi bil res bolj slab-zamenjali so ga v garanciji). Ko zamenjam akumulator avto normalno vžge-grem po parih kilometrih tankat in avto spet ne vžge (sliši se samo klik-klik, vendar ne obrne štarterja-lučke gorijo normalno).

kaj je sedaj narobe-štarter?avto pri vžigu nikoli ni "zaružil"

katerega elektičarja priporočate v ljubljani (najlažje bi mi bilo v okolici viča)
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.805
4.301
113
klik-klik je štarter, žal, no potolažiš se lahko s tem, da si sedaj že vse zamenjal
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Pomerit je treba če imaš kakega porabnika. Mogoče neoriginalni radio...ali kaj drugega montiral?
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
pomerjeno je bilo vse in naj ne bi nič rabilo elektrike. naj bi bil problem ker je bil zanič aku in se ni dovolj polnil.

kdo v lj obnavlja štarterje oz. kateri avtoelektričar je OK.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Preveri priklop minusa na maso avtomobila, precej pogosta napaka, ki jo noben ne ugotovi "ker to se ne more zgodit".
 

janko

Pripravnik
12. nov 2007
165
11
18
Citat:
Uporabnik as21 pravi:
pomerjeno je bilo vse in naj ne bi nič rabilo elektrike. naj bi bil problem ker je bil zanič aku in se ni dovolj polnil.

kdo v lj obnavlja štarterje oz. kateri avtoelektričar je OK.
Enake težave sem pred leti imel na Scenicu. Vzrok, zrahljan kabel na zaganjaču.
LP Janko