Ojačevalec 2.0 HDMI ARC

damirj

Guru
9. maj 2012
4.815
2.078
113

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
YAMAHA RX-V6A, najnovejši 7 kanalni 8K AV receiver s popolnoma novo, sodobnejšo obliko Internet radio, Airplay 2 in bluetooth Mrežni 7.2 kanalni AV sprejemnik z Musiccast in naprednim umeritvenim sistemom 100 W na kanal (8 ohm, 20 Hz-20 kHz, 0.06% THD, gnana 2-kanala) 150 W na kanal (4 ohm, 1 kHz, 0.9% THD, 1-kanal gnan) 160 W na kanal (6 ohm, 1 kHz, 10% THD, 1-kanal gnan) Možnost brezžičnih prostorskih zvočnikov Dolby Atmos in DTS-X podpora YPAO™ avdio optimizacija z R.S.C. (kontrola odbojev) Vgrajeni glasbeni servisi kot so TIDAL, DEEZER, SPOTIFY, itd. HDMI® (7 vhodi / 1 izhod) z Dolby Vision™ in Hybrid Log-Gamma od tega 3 x 8K/60Hz 4K/120Hz aARC HDMI Internet radio, Airplay 2 in bluetooth vhod za gramofon
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kaj pomeni aARC? Kot vem, obstaja ARC in eARC, za aARC pa še nisem slišal ?? Razen, če gre za AARC, pa je napaka v tekstu?
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Mah, te nove Yamahe so po mojem cisti fail. Sej vem, da displej ni neko nujno zlo dandanes, ampak tu je pa res mimo.

Meni je pa ta dizajn top in mi je display moteč. Je pa to postranska zadeva. Pomembna mi je kvaliteta zvoka. In glede na teste naj bi bila boljša od Denon-a in ostalih v tem rangu?
Oba pa imata občasne težave z ARC HDMI povezavo. Tu naj bi bil dober Sony. Verjamem pa, da bodo s popravki to uredili.

Kaj te pri Denon tako prepriča? Ali imaš v mislih 1600, 2700 ali kateri drug model?
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Še kar izbiram :oops1:.
Trenutno se tehtnica nagiba sem:

Si ga kdo lasti, lahko kaj napiše o tem?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
AndrejEnej, eArc pomeni enhanced oz. razsirjeni ARC, vecjo pretocnost omogoca...torej vec Mb/s
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.815
2.078
113
Meni je pa ta dizajn top in mi je display moteč. Je pa to postranska zadeva. Pomembna mi je kvaliteta zvoka. In glede na teste naj bi bila boljša od Denon-a in ostalih v tem rangu?
Oba pa imata občasne težave z ARC HDMI povezavo. Tu naj bi bil dober Sony. Verjamem pa, da bodo s popravki to uredili.

Kaj te pri Denon tako prepriča? Ali imaš v mislih 1600, 2700 ali kateri drug model?

Denon avrx2700 se mi zdi nekako best buy. Od Yamahe lahko beres polne forume pritozb, predvsem na piskavo podporo z novimi FWji oz. Da na koncu ne dobijo vsega kar so napisali. In tudi s temi novimi modeli se kazejo enaki obrisi iz preteklosti.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Še kar izbiram :oops1:.
Trenutno se tehtnica nagiba sem:

Si ga kdo lasti, lahko kaj napiše o tem?
Tale je kr Ok. Škoda ga je uporabljat da ti bo samo televizor predvajal. Morda nadgradnja v obliki mrežnega vmesnika

 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.815
2.078
113
Če misli res samo TV nanj priklopit, potem je tega škoda. Za na TV priklopit bi jaz gledal nekaj kar ima HDMI ARC. 2.0 kanalnih s HDMI ARC jih je malo, tako da pač nek 5.1 AVR, tudi če bo ostal samo na dveh kanalih ali pa nek AVR z Atmos in DTS:X če bo priklapljal moderen surround setup.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Se veliko posluša glasba - bolj pomembno, kot TV. Trenutno večina iz YouTube-a na TV ali preko BT. Sem se pa za test registriral na TIDAL, katerega pa tudi podpira TV. Tisti Play sem gledal. Cenovno je kar preskok. Bom še malo prespal.
Prioriteta mi je stereo, zato sklepam, da za isti denar pri stereo ojačevalcu dobim več, kot pri receiverju s 5.1 sistemom in ARC podporo, kar se tiče kvalitete glasbe v stereo načinu.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Za poslušat glasbo na youtube je vsak ojačevalec dovolj, ker je tak skompresirano da ojačevalec nima vpliva na kvaliteto.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Za poslušat glasbo na youtube je vsak ojačevalec dovolj, ker je tak skompresirano da ojačevalec nima vpliva na kvaliteto.

Tukaj se pa žal motiš. Sicer se nimam za nekega hudega poznavalca, ker sem si že delno pokvaril sluh. Vseeno pa slišim razliko, kako mi igra na istih zvočnikih star ojačevalec in eksterni DAC in pa nov ojačevalec, ki ga imam priklopljenega na TV preko optike. Sem kar razočaran, zato tudi iščem zamenjavo. Pa je star ojačevalec nek poceni TOPPING, DAC pa je Dragonfly. Sicer pa dobiš preko strima vsaj CD kvaliteto.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi

Tole imaš kvaliteten stereo ojačevalec z HDMI ARC podporo.

Drugače pa tako in tako imaš pravico odstopit od pogodbe pri prodaji na daljavo. Nabavi recimo Maranz in sprobaj, če ne pošlješ nazaj in doplačaš za Audiolab in spet probaš, itd. Bo najlepeše, ker se lahko prepričaš o zvoku na svoji konfiguraciji.