DTS problem

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Točno te nastavitve je potrebno imeti ja, pol pa dela dts:)

Pa kljub temu, da je priklop na hdmi, je potrebno imeti kljukico na Use S/PDIF. Če ni kljukice, pol ne bo delalo.

Za xbmc pa sem zgoraj prilepil sliko od nastavitev in tudi dela.
Sem danes probal oboje in špila.

Se mi je zdel mal čudno, da bi mogu en kup krame inštalirat, da dela ena taka funkcija.

Nč, grem en film pogledat:)
 

kenhom

Pripravnik
14. sep 2010
36
0
6
ma naj gre vse nekam.

V VLCju sem odkljukal vse kot ste mi priporocili, vse, do zadnje kljukice, in ko zalaufam tale avatar, je zvok nek glup stereo, na receiverju pa pise PCM.

poleg tega moram se povedat, da ko grem na zvocno ikono desno spodaj, Playback devices, in dam Configure mATI HDMI output, je EDINA opcija "Stereo".
WTF???

Zakaj je to tako tezko, oz kje ga biksam??
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
zdej imaš vrjetno kr mal zmede, če imaš še vse tisto inštalirano in naštimano, ko si prej pripel link.
Jst bi na tvojem mestu vse tisto pobrisal, in nastavil tko kot je slika zgoraj za vlc in za zvočno.
 

kenhom

Pripravnik
14. sep 2010
36
0
6
sem zbrisal reclock in tiste sharky kodeke
nalozil novega katalista, ki mi pove, da je vse HDMI in ATI up to date.

jezi me, ker ko kliknem na playback device in dam configure na ATI high definition audio device, da mi da kot EDINO opcijo Stereo.

Po moje ce bi to zrihtal, bi slo! Ampak... kaj za vraga se da tu naredit?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ja jst sem tko nastavil. spodaj pritistni test in če ti na vse zvočnike zašpila, potem je vrjetno vredu.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Saj se zvočnikov v tem primeru ne konfigurira na compu. Ta mora samo dati nespremenjen DTS zvok receiverju in ta poštima naprej na zvočnike. Tudi pri meni HDMI konfiguracija stoji na Stereo, pa je na receiverju DTS.
 

kenhom

Pripravnik
14. sep 2010
36
0
6
hehe
carji. sem vse tako nastimal kot ste mi narocili in....


ce racunalnik prizgem, brez da receiver prizgem, in gledam stvari iz rac samo preko TVja na tv zvoku in zvocnikih, in NATO hocem pogledat film in naknadno prizgem receiver,, mi DTS ne zalaufa. in takrat tudi kaze playback device HDMI high definition audio samo STEREO.

Ce pa zalaufam najprej receiver in nato racunalnik, pa dela vse super!

Vse dela tudi, ce naredim po 1. poti, pa potem rebootam racunalnik.

TAKO DA, PROBLEM SOLVED!
hvala vsem, super ste.