SiolBOx in DTS zvok

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
679
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Probaj še ntfs, fat32 ni primeren za večje datoteke....

Saj tukaj ni problem v tem, kaksen format je na kljucku... Ampak da se zvok ne predvaja...
wink-1.gif


Bom pa se probal s tastarim Boxom z diskom... Samo ga moram priklopit...
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
42
Hm, zanimivo... bom zvečer, ko bom doma snel dol tale demo, pa da vidim če meni dela...

Sicer če to dela, še vedno ne bo rešilo težave, da mi ne delajo filmi s pašnikov, ki so kodirani v DTS zvoku
smile-1.gif


PS: imam pa jaz ta box, ki ima disk notri, tega si tudi ti probal, če prav razumem?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.534
6.590
113
Mogoče so kakšni amaterji delali ripe in niso uporabili standardnih kodekov.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Siol NETGEM 8200 (box z diskom):

Avdio in video

Ločljivost: do 1920x1080i, 50 Hz vmesnik, 1920 x 1080i, 50 Hz media center
Hkratno dekodiranje: 2 x HD, podpora sliki v sliki
Podprti formati predvajanja: mpeg ts, mpeg ps, avi, asf, mkv, mov, flv, dv
Podprti formati zapisa slike: MPEG4/AVC h.264, MPEG-4 ASP, MPEG-2 SMPTE 421M, WMV9
Podprti formati zapisa podnapisov:.srt, .sub, .ssa, .ass, .smi, .xml
podprti formati zapisa zvoka: MPEG-4 AAC/BSAC, MPEG-1/2 layer I, II and III, WMA9, WMAPro, Dolby Digital 5.1, Dolby-Digital (samo posredovanje signala), DTS (samo posredovanje signala)

(sneto s foruma SIOL!)

Kot sem že dejal- Box nima licence za DTS. Če je nima niti TV potem pač ne bo DTS zvoka- pa šalabajzerji na pašnikh gor ali dol.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.534
6.590
113
Verjetno bo bolj kaj takega...če bi imel TV ki podpira "multimedijo" bi verjetno direktno tja v USB vtikal in ne v box
smile-1.gif
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
42
1. Če direkt v TV vtaknem USB, potem zvok dela.
2. Če direkt iz NASa (My Cloud Mirror) stream-am, potem DTS zvok tudi dela. Me predvaja mi pa podnapisov
smile-1.gif

3. posledično stream-am preko Siolboxa, kjer pa delajo podnapisi iz NASa. Ne dela pa DTS zvok.
smile-1.gif
(kje ni DTS zvoka - recimo nadaljevanke, potem špila BP).

Iz tega sklepam, da je težava v SiolBoxu. (Nisem pa probal, če vtaknem USB s filmom ki ima DTS zvok, če slučajno dela. To bom pa preveril, ko pridem zvečer domov).

TV je pa Philips 7008K, star dve/tri leta.

NAS sem pa kupil ravno iz tega razloga, da direkt tja DLjam vsebine in jih gledam na TV, da ne rabim skos USBja not pa ven dajat. To je sooo last season
smile-1.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Ti stremaš s pomočjo dlna protokola video vsebine iz nas diska preko Boxa na TV?

(Sam sem pred leti eksperimentiral z DLNA odjemalcem na Box, pa sem kar hitro obupal. Če je delalo eno ni delalo drugo. Ko je začelo delati eno in drugo ni delalo tretje... Stvar se je uskladila edino takrat, ko ni delalo nič
evil.gif
)

PS- bi ti pa na tem mestu izrekel iskreno sožalje. Si namreč v nemogoči situaciji. Philips TV ima dokaj solidno sliko a je podn od podna pri DLNA. Box je dober vmesnik za IPTV a je podn od podna za ostalo. Iskreno ti svetujem naložbo tam 50..60 € pa si nabavi npr. Rapsberry 2 oz.3 (ali za kakšen € več kateri koli drug Android TV) nanj naloži OpenElec Kodi in kot po čudežu ti bo življenje iz trnja postalo poezija.
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
42
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Ti stremaš s pomočjo dlna protokola video vsebine iz nas diska preko Boxa na TV?

Tako je.

Vem, da je Philips zelo občutljiv, že prej ko sem recimo iz računalnika strem-al stvari, so mi podnapisi delal samo preko Servioo media serverja. Pa še to je včasih neki štekalo. Phlilips ima pa zato, ker ima edini Ambilight, tko da drug Tv žal ni prišel v poštev.
smile-1.gif


Recimo zdej NAS dela super, nikoli nič ne šteka... SiolBox dela k šus, samo pri DTS zvoku se ustavi, aaaa

Ja sej, temu se hočem izognit, da bi imel še tretjo škatlico pa kablovje... ampak zgleda ne bo šlo drugače
frown-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
679
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Daj link do filma, ki ga ti probavas. Pa ga bom snel in probal ... Se prej pa preveri nastavitve Box-a ... Jaz mislim,d a bi vseeno moralo delovati... Edino ce ni res salabajzersko narejen mkv kontejner ...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Ne dela zato ker gre za zahtevnejšo verzijo DTS-a, tako imenovani Master Audio (MA):

Kar poglej v nazivu filma: DTS-HD.MA.7.1

Gre za 8 kanalni DTS v loseless formatu, ki je privzeto zapisana na Blu Ray diskih, medtem ko je bil navadni, torej kompresirani DTS (5+1 ali 6+1) že na DVD-jih. Po mojih izkušnjah zna veliko več naprav dekodirati navaden DTS, medtem ko je DTS HD MA za večino prezahteven.

Večino filmov se dobi v eni ali drugi verziji, treba je samo naložiti pravo (na blu rayih je oboje oziroma zna predvajalnik izluščiti tisto kar je pravo, če pa je enkrat zripan samo MA, na napravah ki ga ne podpirajo ne bo šlo.

Bolši DLNA serverji znajo glede na zmožnosti odjemalca zadevo pretvoriti v doovlj nizko zadevo da dela na vseh odjemalcih, vsaj moj Serviio na kletni kišti je tak, zadeva v NAS-u pa je vejretno bolj rigidna.

Imam torej situacijo, ko mi zadeva predvajana neposredno na WDTV (povezanega z toslinkom na starejši Denonov receiver z 5.1 i navadni DTS dekoderjem) ne dela, če pa predvajam kletnega serverja preko DLNA (serviio) pa dela in to z DTS (ki pa ni MA, ker ga ta ne podpira).

https://en.wikipedia.org/wiki/DTS-HD_Master_Audio

Glede na zgornji link, optični kabel ne podpira prenosa polnega DTS-MA streama (piše točno kakšne kombinacije ga podpirajo in je vedno ali HDMI ali analogni link).

Edit: sem pa šel zdaj prav testirat z DTS demo diski (so na partisu, priporočam) in dela lepo DTS-MA in DTS HRA (iz SACD-ja), s tem da gre preko Toslinka največ navaden DTS ali v nekaj primerih DTS96/24. Oboje velja za receiver. Če predvajam samo na TV in dam na predvajalniku kot izhod samo "stereo", pa dela tudi na TV-ju vse od zgoraj naštetega.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.534
6.590
113
Kje pa ti vidiš, da je to DTS MA? Jaz vidim navaden DTS:

AUDIO.1.............: DTS 1510 Kbps 6 ch
AUDIO.2.............: AC-3 640 Kbps 6 ch

Raven, poskusi prestaviti na drugi audio, če ti player to podpira?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
679
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Raven pravi:
...

Iz tega sklepam, da je težava v SiolBoxu. (Nisem pa probal, če vtaknem USB s filmom ki ima DTS zvok, če slučajno dela. To bom pa preveril, ko pridem zvečer domov).

Potem je lahko problem tudi DLNA server in nastavitve tega ... Bom probal sneti tisti torrent in popoldan porocam, ko bom doma, ce dela preko USBja ...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.534
6.590
113
Jeba ne..neke uradne rešitve (DLNA) in potem ne špila tako kot bi moralo, poleg tega pa še drag NAS.

Bolje bi bilo nabavit nek odroid, gor naložit linux in ga uporabit tako za NAS, kot predvajanje filmov, kot torrente....

Pa te to pride ceneje, kot sam NAS, rabiš samo single board computer + zunanji disk. Kakšen disk in koliko (če kdo želi raid) pa je odvisno od uporabnikov.

PS, je pa res, da je za to potrebno več znanja, ampak plačaš pir, dva, tri... alterašu pa ti reši v nulo
smile-1.gif
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
42
Sem probal zdele tudi preko USBja, pa tudi ne dela.Probaj ti ta film, pa da vidimo
smile-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
679
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Kje pa ti vidiš, da je to DTS MA? Jaz vidim navaden DTS:

AUDIO.1.............: DTS 1510 Kbps 6 ch
AUDIO.2.............: AC-3 640 Kbps 6 ch

Raven, poskusi prestaviti na drugi audio, če ti player to podpira?

File ima oboje... tako DTS kot tudi AC3 stream...

skitched-20160426-131635.jpg


Bom probal doma ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
679
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Špila ... je pa treba izbrati AC3 zvok
smile-1.gif
... Sem skopiral na WD MyCloud (si omenil, da ti uporabljas enako) in predvajam iz tega NASa...

img9709.jpg


Ko film izberes, dvakrat na daljincu pritisni tipko OK da prides do izbire za zvok ...

img9707.jpg


... nato izberi "Anglesko (5.1 AC3)" in voila
smile-1.gif
...

img9708.jpg



Sem pa sedaj formatiral USB kljucek na NTFS (ker na FAT32 ne gredo datoteke vecje od 4GB) in probal... in je isto... Potrebno je z dvakratnim pritiskom na tipko OK na daljincu izbrati pravi zvocni stream in potem deluje... Privzeto ocitno predvaja DTS stream ...

img9712.jpg


img9713.jpg


img9714.jpg


img9716.jpg


Aja... to sem vse probaval na tamelm SiOL Box-u (brez diska) ... predvidevam, da je na tastarem enako ... Probaj in porocaj ... Ce ti ne bo delovalo, bom probal se na tastarem Boxu (moram ga spet priklopit
smile-1.gif
) ...
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
42
Sem probal, dela k šus! To sem že sam videl ja, da je zvok v DTS in AC3, samo nisem znal preklopit...

Sem probal kar iz USBja, pa je prijelo... je pa zanimivo, da mi ni hotelo zagrabit 64GB ključka, hvala bogu sem imel še enega strage z 8GB... verjetno ne podpira 64GB.. amapk to je težava za kdaj drugič
smile-1.gif


Problem rešen, ne bo treba kablov kupovat, pa raznih drugih boxov... hvala ti.

Hvala tudi vsem ostalim za pomoč...

Lp