DTS problem

kenhom

Pripravnik
14. sep 2010
36
0
6
Zivjo! Imam problem pri predvajanju MKV filmov preko racunalnika. Vse kar se slisi je zaletavanje zvoka, jamming, kot da bi rac. bil presvoh.
Zadeve imam zvezane tako, da imam stacionarni racunalnik zvezan preko SPDIF opticnega kabla kot audio out na receiver, ki podpira DTS (5.1 zvocniki).
Slika pa gre preko HDMI kabla iz racunalnika direktno na Panasonicovo plasmo 50".

Racunalnik je AMD Phenom II, x940 3.00 GHz,
z 2 GB RAMA,
integrirano zvocno kartico Realtek HD ,
graficno ATI Radeon HD 5670 1024MB, DDR5 SAPPHIRE
A/V receiver je pa Onkyo HT-S3405.

Imam nalozen Nero z DTS pluginom.

KO startam film v VLC playerju, se mi na receiverju izpise rdec DTS znak ,torej ga zazna, vendar pa se zvok zasteka.

Ali kdo ve, kaj je vzrok mojega problema? Presvoh zvocna kartica? Ali je mogoce problem v kablih? Kaj bi se zgodilo, cebi peljal HDMI kabel iz racunalnika do AV receiverja (slika in zvok), iz AV receiverja pa direktno na TV? Bi to kaj pomagalo?
Hvala za odgovore!!
 
Nazadnje urejeno:

kenhom

Pripravnik
14. sep 2010
36
0
6
pri vseh 3 ki sem jih probal.

@bizi: sem gledal, iz racunalnika imam namrec HDMI samo iz graficne kartice ven.
A bo graficna "zmogla" oz. znala peljati zvok (sliko itak zna) do AV receiverja?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
odvisno od grafične.
pri nekaterih moreš se posebi na njo fizično priklopit "audio" kabel. To delaš v drobovju računalnika, pa potrebuješ navodila od matične, da veš kje imaš na matični ta audio konektor.
v nastavitvah za zvok (desno spodaj pri uri) moreš potem povedat, da gre zvok preko hdmi.

pa tudi vlc ima nekaj audio nastavitev. lahko najprej še to probaš.

drugač pa zanimivo, da ti šteka. jst sem imel enako vezano pa mi je delalo, sedaj imamo vse samo preko hdmi, pa tudi dela.
jst filme gledam preko xbmc in sem tam notri mogu naštimat, kdo bo obdeloval zvok. nastavil sem da bo to delal receiver (onkyo).
 

Wild

Pripravnik
5. okt 2011
203
0
16
Meni tudi na vgrajeni grafični na osebnem računalniku ni delal zvok... Sedaj ko imam prenosnik, mi HDMI normalno pripelje zvok do TVja... Tk da Vedno ne gre zvok preko HDMI-ja očitno
wink-1.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Na mojem pcu imam naslednje izhode za zvok: AMD HDMI izhod, zvočniki, slušalke, digital audio (S/PDIF). Dela tisto, kar vzameš za privzeto.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Na matični plošči je Realtek ALC 1200 audio čip, ki podpira osemkanalni zvok in nevem še kaj. Sistem je W7.
Pri predvajanju filmov z BS plejerjem je zvok stereo. Delajo samo sprednji zvočniki.
Pri igrah normalno delajo sprednji in zadnji zvočniki.
Zvočniki so od Creativa Cambridge FPS1600.
Rad bi omogočil prostorski zvok tudi pri predvajanju filmov. Sem mogoče preskočil kakšne nastavitve v BS plejerju
confused-1.gif
 

kenhom

Pripravnik
14. sep 2010
36
0
6
zdaj sem ponovno poizkusil povezati PC s HDMI na AV receiver in nato se en HDMI kabel naprej do TV.
za vsak slucaj sem pustil se opticni kabel od PC do AVreceiverja in prav tako od TVja do AV receiverja, pa naj se sam receiver odloci, kaj bo vzel za privzeto.

Problem je zdaj , da zvok ne dela.

Pa se pretresel nastavitve v setupu av receiverja, potegnil sem dol AC3 codec in tam odkljukal vse mozno (spdif, hdmi itd), prav tako sem v Realtek HD audio prevekslal vse mozno.

Zvoka ni.

Prej, samo na opticnih kablih (spdif) je bil vsaj zvok, ce ze DTSa ni bilo.

Kaj naj nardim?!
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Lahko imaš vse hkrati priklopljeno, vendar ne vse istočasno omogočeno, ker pride do motenj signalov.
Tvoja grafa ima Dolby TrueHD and DTSHD Mater Audio support. Po opisu motenj izgleda, kot da bi signal bil premočen.
Jaz sem enkrat napačno priklopil na vhod za gramofon, pa je zvok bil podoben opisanem.
Sicer ne vem kako je pri optiki, vendar preveri nastavitve izhodnih signalov v meniju zvočne kartice.
 

kenhom

Pripravnik
14. sep 2010
36
0
6
Kaj bi kdo lahko v zameno za kaksen 6pack ali dva prisel zadevo pogledat, ker se bo meni zmesalo in vsak dan porabim 3 ure za nastavljanje nastavitev ki ne vodijo nikamor.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
izklopi vse audio video kable (optika, hdmi, slušalke...)
briši dol ves softwer, ki je bilo kako vezan s kodeki in zvokom (nek nero si omenjal, dodatne kodeke si inštaliral, še kak drug player...)
tudi vlc in pri brisnaju daj kljukico da pobriše tudi nastavitve
briši driverje in programe od zvočne
še s kakim ccleanerjem lahko malo nesnage pobrišeš.


namesti nazaj samo original SW in driverje od zvočne (to kar je na uradni strani, brez nekih dodatnih kodekov...)
namesti nazaj vlc
vštekaj samo slušalke in predvajaj film. če dela zvok, izklopi slušalke, vštekaj optiko. desno spodaj pri uri nastavi, da gre zvok preko optike, na receiverju nastavi, da dobi zvok preko optike (ne avtomskatega izbiranja), pa hdmi kabla še NE vklapljal. če dela zvok, vklopi še hdmi.

če po tem postopku ne dela, potem pa format in win7 na novo gor
tongue-1.gif
oz. ne vem več kaj bi še lahko drugač naredil.
 

kenhom

Pripravnik
14. sep 2010
36
0
6
ok bom probal tole danes. hvala. verjetno sem ga res zalil s kodeki in nevemscimse:)

edino- hdmi moram imet priklopljen, ker mi pelje sliko iz grafe direkt na TV.
sej to ne bi motilo ne?
 

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Najprej preveri nastavitve v playerju (jaz predvajam vecinoma z PowerDVDjem ali VLC-jem). Tu je najveckrat problem, ker so playerji po defaultu nastavljeni za stereo zvok. Ker tvoj receiver IMA hdmi vhod peljes vse skupaj preko njega in ti receiver lepo odkodira DTS in sliko poslje na TV. Ker imas ATI kartico najprej postimaj Catalysta, da bo vse tako kot mora bit. Potem pa probaj se z drugim playerjem.

tin

malo se tu poglej ::: http://www.overclock.net/t/1028415/how-to-hdmi-sound-to-receiver-ati-hdmi
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Če ti grafična podpira zvok preko HDMI, se jaz osebno ne bi ukvarjal z optiko. Preko SPDIFa namreč nikoli ne boš spravil več kanalnega LPCM zvok ali celo DTS MA oziroma DD TrueHD (če grafična omogoča tudi to). Preko optike gre največ stereo LPCM ali kompresiran 5.1 signal (DD,DTS). HDMI je torej najbolša opcija poleg tega pa ne potrebuješ dodatnih kablov. Če boš zvok priklapljal ločeno preko optike, boš moral po vsej vrjetnosti receiverju povedati, da zvok ne prihaja preko HDMI skupaj s sliko, kot je to običajno, temveč pride posebaj na drug vhod (kako točno boš moral pogledati v navodila svojega receiverja).

Nisem imel časa raziskovati, kako točno je s tvojo grafično ampak mislim, da ima svoj čip za zvok in podpira vse od MultiCH LPCM do DTS MA in DD TrueHD. Vse kar potrebuješ v tem primeru so najnovejši gonilniki za zvočno, ki je na grafični (pomoje Realtek), nato pa moraš v Windowsih nastavit (Control Panel\Hardware and Sound\Sound) default izhod za zvok na HDMI.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Vse kar potrebuješ v tem primeru so najnovejši gonilniki za zvočno, ki je na grafični (pomoje Realtek), nato pa moraš v Windowsih nastavit (Control Panel\Hardware and Sound\Sound) default izhod za zvok na HDMI.
Na grafični je ATI (ali nVidia), ne pa RealTek.
V ControlPanel je tudi ponavadi oznaka "ATI nekaj..."
 

kenhom

Pripravnik
14. sep 2010
36
0
6
to glede ATI Catalysta sem slisal- ampak ko ga odprem, ima moznost samo urejanja in nastavljanja GRAFICNIH nastavite, in ne zvocnih.
izgleda takole:
http://www.google.si/imgres?q=...ncQC&zoom=1

danes sem dobil nasvet, ki ga se nisem uspel precekirat.
optiko imam speljano iz PCja na receiver, in iz TVja na receiver. Hkrati imam HDMI peljan s PCja direkt na TV.

postavka je bila naslednja:

zvok pride iz PCja do receiverja po dveh poteh in se zato signal tepe:
1.pot: optika direkt iz PCja do receiverja
2.pot: zvok preko HDMI v TV, ki ga po optiki iz TVja pelje do receiverja.

ali je lahko kaj na tem?

Hvala, javim ko probam vse zgoraj nastete variante.
Res hvala za odgovore.
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Kaj tebi kaze? Ce lahko, klikni in uporabi HDMI kot privzeto napravo.

hdmi.jpg


edit: Sem pa preizkusil se DTS, ki pa pri meni ne gre skozi. Verjetno bi potreboval prekodiranje na sami masini, ker TV nima DTS downmixa.
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Vse kar potrebuješ v tem primeru so najnovejši gonilniki za zvočno, ki je na grafični (pomoje Realtek), nato pa moraš v Windowsih nastavit (Control Panel\Hardware and Sound\Sound) default izhod za zvok na HDMI.
Na grafični je ATI (ali nVidia), ne pa RealTek.
V ControlPanel je tudi ponavadi oznaka "ATI nekaj..."

Ne poznam konkretne grafične, tako da nisem siguren kater čip za zvok je gor, ampak na netu sem prebral tole:

Citat:

First of all, the Realtek HDMI driver is recommended as opposed to the ATI HDMI audio driver that comes with the Catalyst installation. After accepting, download the ATI HDMI Audio Device in red fonts. Current version is 2.39 as of 2010/02/06. The other ones (usually higher, newer versions) are for the Realtek analog motherboard devices. This is about the most common mistake people make. The main difference between these two drivers is that the Realtek one doesn't suffer from the "silent stream bug".

[2010/02/14] The Realtek driver is now at version 2.42. ricabullah points out that there is a problem with the both the 2.39 and 2.42 drivers with DVBViewer.

[2010/03/12] There are other small differences. Go below (next post) to see the details please.
In od tu je bil še link do driverja. Na podlagi tega sem predvideval, da ima cela HD5XXX serija Realtek čip za zvok in da je bolje uporabljati ta driver, kot tistega, ki je zravn ATI Catalyst, lahko pa, da se je kaj že spremenilo vmes, ker post ni najnovejši.