Siol box in HDMI ARC

dwight

Pripravnik
29. nov 2013
210
9
18
Pozdravljeni,

uporabljam Panasonic TV, receiver Onkyo in sedaj namesto Siol boxa z diskom navaden Box S. TV in AV imam povezan preko HDMI ARC. Siol box S pa sem vezal na HDMI od receiverja. Predvsem se mi je šlo zato, da se je receiver vklopil, ko sem vklopil TV z daljincem od TV in da sem lahko reguliral glasnost s tem daljincem. Zadeva je delala na Siol box z diskom, na Siol box-u S pa to ne deluje več. Vem, da bi najlažje rešil zadevo tako, da bi spet priključil Siol Box z diskom, a tega nimam več.

Je komu problem poznan? Zakaj bi motil Box S? Ker ko ga odklopim iz HDMI, ARC povezava deluje.
 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.390
959
113
Obišči stran
Če imaš lasten in ne najemni Box S (tanov model) ga zamenjam za novega Boxa z diskom, če ti to kaj pomaga
wink-1.gif
 

dwight

Pripravnik
29. nov 2013
210
9
18
To je možno, sam bi se zaradi enega box-a z diskom mogo vezati za x mesecev pri siolu.... samo me vseeno zanima zakaj bi lahko navadni siol box s povzročal to motnjo.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
Citat:
Uporabnik dwight pravi:
Pozdravljeni,

uporabljam Panasonic TV, receiver Onkyo in sedaj namesto Siol boxa z diskom navaden Box S. TV in AV imam povezan preko HDMI ARC. Siol box S pa sem vezal na HDMI od receiverja. Predvsem se mi je šlo zato, da se je receiver vklopil, ko sem vklopil TV z daljincem od TV in da sem lahko reguliral glasnost s tem daljincem. Zadeva je delala na Siol box z diskom, na Siol box-u S pa to ne deluje več. Vem, da bi najlažje rešil zadevo tako, da bi spet priključil Siol Box z diskom, a tega nimam več.

Je komu problem poznan? Zakaj bi motil Box S? Ker ko ga odklopim iz HDMI, ARC povezava deluje.

Najprej posodobi SW od TV in Onkya. Mogoče bo pomagalo. Mislim, da je težava v Onkyu.

Jaz sem prej imel TV Samsung, reciever Onkyo in sem imel enak problem, zato sem imel Reciever kar skoz vklopljen. Sedaj imam TV panasonic in reciever Yamaha in dela HDMI-CEC bp.
 

dwight

Pripravnik
29. nov 2013
210
9
18
Sem posodobil tv in receiver, pa žal ni bilo haska. Mi ostane potem res še samo menjava box-a.
frown-1.gif
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Citat:
Uporabnik dwight pravi:
To je možno, sam bi se zaradi enega box-a z diskom mogo vezati za x mesecev pri siolu.... samo me vseeno zanima zakaj bi lahko navadni siol box s povzročal to motnjo.
Box z diskom je možno dobit samo še v prosti prodaji, če je še kje na zalogi. Na vezavo ga ni več v ponudbi...
 

dwight

Pripravnik
29. nov 2013
210
9
18
Saj sem že sprobal zamenjavo, pa dela. Se odločam za nakup boxa z diskom. kako to pa da ga ni več možno dobiti z vezavo?
 

mojoman

Pripravnik
19. feb 2008
108
0
16
Problema ti ne bom rešil, lahko pa ti potrdim, da se obnaša enako pri meni. Box z diskom na Onkyo deluje normalno, mali box pa ne. Očitno je res težava v Boxu.

LP