Vklop NEO - moder zaslon

dwight

Pripravnik
29. nov 2013
210
9
18
Pozdravljeni,

težava je sledeča. Predhodno smo imeli Siol box S komunikator. Komunikator je bil na TV povezan preko receiverja po ARC izhodu. Ob vklopu boxa sta se poleg vklopila tudi TV in receiver. Tu vse ok. Sedaj, ko pa smo zamenjali box S z Neo, pa ta tudi vklopi TV in receiver, vendar je skoraj vedno prvotno moder zaslon. Nato je potrebno preklopiti na reciverju med HDMI izhodi nazaj, da se pojavi slika iz NEO-ta. Kaj bi lahko bil razlog?
Poleg tega pa me moti še da ni možnosti izbire glasnosti na boxu, če je le-ta nastavljen na hišni kino. Na hišni kino nastavim zato, da imam HBO možnost zvoka 5.1. Ali delam kaj narobe?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Ponavadi pride do takega problema, če se TV in box ne moreta zmeniti glede HDCP-ja... in potem je zaradi "varnosti" slika onemogočena. Očitno želi box sliko nastaviti, ko televizija še ni pripravljena. Če lahko, si nastavi tako, da se najprej prižge TV in šele potem box.

Kar se tiče audio passthrough-ja, je pa čisto pravilno, da ne moreš nastavljati glasnosti na boxu. Box v tem primeru pošilja originalen zvok receiverju, slednji pa potem stvar dekodira in predvaja... v tem primeru niti tehnično ni možno nastavljat glasnosti na boxu, ker se le-ta zvoka sploh ne dotika. Bi pa lahko box v tem primeru ukaze za nastavljanje glasnosti posredoval receiverju (ampak to redki počnejo).
 
  • Všeč mi je
Reactions: dwight

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Sorry za off ampak tudi meni so podtaknili ta NEO. Kaj naj rečem, WTF, vidim, da je načeloma folk navdušen nad tem. Nimaš številčnice na daljincu?!?! Nočem govort v daljinc ker program hočem gledat, nočem govort v daljinc da hočem gledat nekaj od začetka, da ne govorim o tem, da 10 minut nisem našel, kje si lahko ogledaš stvari za nazaj za več kot 24 ur. v glavnem, men je to totalno neuporabno in še en primer kako popravit nekaj kar ni pokvarjeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

dwight

Pripravnik
29. nov 2013
210
9
18
Jaz sem načeloma z NEO zadovoljen. Dela dosti hitreje, kot stari box. Na začetku se moraš res privaditi na par stvari, a se mi zdi, da je potem bolj enostaven za uporabo. Edino moti me ta modri zaslon in očitno se bom moral navaditi, da bom še ročno prestavljal med HDMI kanali, saj te opcije, da bi nastavil katero napravo naj najprej prižgem, ne najdem.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Hm, no dajte še ostali povedat. Mene recimo ful moti, da ni številčnice, da ne morem pač pritistniti 1 in gre na ena. Ne vem, pogovarjat z daljincem mi je res glupo, če pa s tipkami gor/dol, grem na željen kanal pa ne gre s pritiskom gor na naslednji kanal, ampak se najprej odpre meni s kanali in šele potem se pomikaš gor ali dol lahko. Pa še vedno ne vem, kje lahko gledam ogled za več kot 24 ur nazaj. Vem, da lahko v iskalniku poiščeš oddajo ali film, ampak zadnjič sem iskal film ki je bil 3 dni nazaj na SLO1 in ko sem ga vpisal ga je našlo samo na HBO, ki ga nimam, SLO1 opcije pa mi sploh ni dalo, verjetno redek slučaj ampak vseeno, na starem daljincu je bilo to, vsaj meni ful bolj prijazno.
 

popadin

Zelenc'
8. jan 2009
20
2
3
Hm, no dajte še ostali povedat. Mene recimo ful moti, da ni številčnice, da ne morem pač pritistniti 1 in gre na ena. Ne vem, pogovarjat z daljincem mi je res glupo, če pa s tipkami gor/dol, grem na željen kanal pa ne gre s pritiskom gor na naslednji kanal, ampak se najprej odpre meni s kanali in šele potem se pomikaš gor ali dol lahko. Pa še vedno ne vem, kje lahko gledam ogled za več kot 24 ur nazaj. Vem, da lahko v iskalniku poiščeš oddajo ali film, ampak zadnjič sem iskal film ki je bil 3 dni nazaj na SLO1 in ko sem ga vpisal ga je našlo samo na HBO, ki ga nimam, SLO1 opcije pa mi sploh ni dalo, verjetno redek slučaj ampak vseeno, na starem daljincu je bilo to, vsaj meni ful bolj prijazno.

Potem si pa kupi daljinca s številčnico:

 
5. avg 2011
1.041
185
63
Okolica Ormoža
Hm, no dajte še ostali povedat. Mene recimo ful moti, da ni številčnice, da ne morem pač pritistniti 1 in gre na ena. Ne vem, pogovarjat z daljincem mi je res glupo, če pa s tipkami gor/dol, grem na željen kanal pa ne gre s pritiskom gor na naslednji kanal, ampak se najprej odpre meni s kanali in šele potem se pomikaš gor ali dol lahko. Pa še vedno ne vem, kje lahko gledam ogled za več kot 24 ur nazaj. Vem, da lahko v iskalniku poiščeš oddajo ali film, ampak zadnjič sem iskal film ki je bil 3 dni nazaj na SLO1 in ko sem ga vpisal ga je našlo samo na HBO, ki ga nimam, SLO1 opcije pa mi sploh ni dalo, verjetno redek slučaj ampak vseeno, na starem daljincu je bilo to, vsaj meni ful bolj prijazno.
V nastavitvah daljinca izberi "nastavitev tipk na daljincu št.2". Potem se lahko pomikaš med programi z dvojnima puščicama levo ali desno. Meni se zdi to najbolj priročno. V menu prideš tako, da se na začetnem zaslonu s smerno tipko "gor" takoj pomakneš na vrh, nato s smerno tipko "desno" na ikono zobnička in pritisneš OK. Nato se pomakneš navzdol in izbereš zgoraj omenjeno tipko. Kar se pa tiče pogleda za nazaj, pa je zelo enostavno. Postavi se na željeni program, nato pritisni puščico "levo", kjer se pomikaš po oddajah oziroma dnevih nazaj.