Ojačevalec 2.0 HDMI ARC

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Rabil bi en ojačevalec samo za 2 zvočnika, torej, stereo ojačevalec, le da mora imeti HDMI ARC, da bi ga priklopil v tv in bi ga z daljincem od tv-ja lahko prižigal in ugašal ter nastavljal glasnost. Pozna kdo kaj takega. 5.1 AV Receiverjev ne rabim, ker bom imel samo 2 zvočnika priklopljenega in niti radia ne bom poslušal preko njega. Torej, čisto osnoven ojačevalec z ARC Hdmi. Hvala!
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sej se mi je kar zdelo, ker ga nikjer nisem nasel, pa sem se tu vprasal. No, potem bom pa nabavil Yamaho RX-V 385. Imam tudi ogledanega Yamaho HTR 2071, pa nekako sumim, da se bom nasankal...ima celo priklop za neaktivni sub. :D
Se ne morem odlocit med tema dvema. Gledam pa Yamaho, ker ima bass bost in lahko iz navadnih zvocnikov stisnes malce vec, ravno toliko, da ne rabis suba.

Hvala!
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Hja, potem je ze bolje, ce nabavim kar 5.1 receiver, una dva, ki sem ju omenil od Yamahe...sta bolj poceni. Sem hotel nabaviti stereo ojacevalec zaradi cene, ker sem mislil, da so bolj poceni od 5.1 AV receiverjev...pa so ocitno drazji. :oops1:
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Gledam pa Yamaho, ker ima bass bost in lahko iz navadnih zvocnikov stisnes malce vec, ravno toliko, da ne rabis suba.

Noben bass boost ti ne spravi iz zvočnikov malce več, da bi sub nadomestil. Ker sub ti ne igra teh frekvenc kot navadni zvočniki ampak nižje. Torej ti bass boost neko višjo frekvenco ojača. Definitivno pa ni to noben nadomestek suba. Še vedno sub rabiš, ker bod 60hz nimaš nič.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Hvala za predlog. Tisti, ki imate sub, ko ugasnete tv in se receiver samodejno tud ugasne, me zanima, kako pa se ugasne sub? Saj nima hdmi-arc-a? A ga moras torej posebej vsakic prizigati in ugasati zadaj rocno?
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Mimogre ARC=Audio Return Channel in nima veze s priživanjem/ugašanjem. V ta namen imaš HDMI-CEC (Consumer Electronics Control), medtem ko ti ARC omogoča da spraviš zvok iz TVja nazaj do receiverja, če je vir vsebine televizija sama (npr aplikacije na samem TVju) in ne nekaj kar je priklopljenjo na input receiverja.

Sub se pa ponavadi sam ugasne po določenem času ob odsotnosti signala.
 
22. jul 2007
12.767
1.298
113
123
Če hočeš da se sub ugasne mora reciver podpirat master/slave funkcijo, 20 let star Sony je to imel, 6 let star Onkyo 636 pa nima tega, kako je z novejšimi pa nimam pojma.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Če hočeš da se sub ugasne mora reciver podpirat master/slave funkcijo, 20 let star Sony je to imel, 6 let star Onkyo 636 pa nima tega, kako je z novejšimi pa nimam pojma.
Tiste master/slave vtičnice na starih receiverje niso bile nikoli mišljene za neka večja bremena kot je sub, verjetno so jih tudi zato raje odstranili. Če hočeš subu prav vzet elektriko, lahko še vedno kupiš master/slave podaljšek, sicer bo šel pač v standby (tako kot se “ugaša” večino elektronike).
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Hvala za popravek. Sem seznanjen, ja, da je CEC misljen za tole, da se priziga, ugasa, ter nastavlja glasnost. Ker se to vrši preko HDMI ARCA sem napisal samo ARC, brez dodatnega CEC-a. Hvala pa, da si napisal tole, da se se kdo pouci o teh zadevah. :zmaga:

Torej, ce se sub sam ugasne po dolocenem casu ob odsotnosti signala, se potem naceloma tudi prizge al ga moras ti prizgat na kisti?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
CEC brez problema uporabljaš brez ARCa, nima nobene veze z njim.

Ko prižgeš receiver in se spet pojavi signal do suba, se tudi sub prižge nazaj iz standbya.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Meni se yamaha woofer sam izklopi ko zazna, da ni signala.
Drugače pa rešujem preko master slave podaljška. TV je master, reciver pa tv box in woofer so na slave in se izklopijo s tv-jem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ja, ravnokar sem poguglal in nasel tole. Ne me basat, ampak res nisem vedel, da tole obstaja. Kje jaz zivim :bonk:
Zakon ste... :zmaga:
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sicer si zelim sub in bi ga dal...ampak...zivim v stanovanju in sosedje nikakor ne bodo zadovoljni. Ker nocem, da zivimo v nesožitju, ga ne bom dal. :)
Bom pa dal nek receiver, pa dva zvocnika v vsak kot, da si razsirim zvocno sliko, saj sedaj pac prihaja izpod tv-ja. Filmov ne gledava z zeno skoraj nic, ker preden damo mulce spat, sva ze sfu..ka.na in potem kinkava na sedezni, poslusamo pa dosti muziko, posledicno niti ne rabim 5.1 sistema, temvec samo 2 zvocnika, zato bi bil idealen stereo ojacevalec s hdmi-cec in cisto nic vec drugega, ampak, kot vidim, so drazji od 5.1 receiverjev.
Hvala vsem :zmaga: