Ojačevalec 2.0 HDMI ARC

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
...aja, se to. Ce bi slucajno dal 5 zvocnikov, ali se da, da spila glasba iz vseh, pa bi recimo vsak kanal rezal frekvence po svoje. Recimo sprednja 2 na 60 ali 80 Hz, ostale 3, center in surround pa na 160 Hz. Se da vsak kanal po svoje nastimat?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
mislim da se da, ampak sorround "stereo" ni najbolj kul, mal deluje nerealno in moteče (spet odvisno od sobe, postavitve itd)... Predlagam da v prednje zvočnike vložiš malo več rang 400 € cca (200€ po zvočniku - bookshelf recimo) in ojačevalec 2.2 ali pa 5.1 nekja v začetnem rangu do 300€ https://sonusart.si/hisno-kino/av-sprejemniki/denon-avr-x550bt-av-receiver.html oziroma lahko celo kaj rabljenega v rangu 150€.
recimo s Polkom ne moreš falit https://sonusart.si/zvocniki/bookshelf-zvocniki/polk-signature-s20e-bookshelf-zvocnik.html

bo bomba ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pa sej zvocnike ze imam...2 prostostojeca in 2 velika bookshelfa...samo se receiver mi manjka. Najbolj sem ogret za Yamaho RX-V 385 ali RX-V 485, samo se jih nikjer ne da dobit trenutno.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Eno vprašanje povezano s ARC.
En TV (Medion 4k) bi povezal na 5.1 sistem, da bi imel zvok.
TV ima HDMI izhod, ki ima oznako ARC.
Avdio 5.1 sistem je malo starejši PHILIPS 5.1 sistem HTS 3357.

Za PHILIPS HTS 3357.so tudi navodila, kako nastaviti, da bo delalo (se pravi, naj bi to podpiral, čeprav je star že 20 let), pri meni so nastavitve sicer malo drugačne kot na spletu, skratka ne uspem spravi zvok na 5.1 sistem.

HTS3357/98 Philips DVD home theatre system HTS3357 - Philips Support

Še to, na Medionu imam Youtube, ko bi rad dal zvok na 5.1, niti ne TV-ja samega (niti ne morem sprobat če dela na sami TV-sliki ker nimam niti IPTV niti antene).

Kakšen nasvet, če se je že kdo s čim podobnim srečal, bi bil dobrodošel.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Poglej, ce imas na TV HDMi Arc na ON, pa ce si vtaknil zadaj v ta prav HDMi Arc, ce je kaka moznost, isto naredi na 5.1 sistemu, pa morda hdmi kabel zamenjaj, ce imas se kakega.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.876
5.145
113
Sicer si zelim sub in bi ga dal...ampak...zivim v stanovanju in sosedje nikakor ne bodo zadovoljni. Ker nocem, da zivimo v nesožitju, ga ne bom dal. :)
Kje pa piše, da moreš dat not 15" in 1000w pa vedno na polno.
Daš neko 8" yamahico recimo. Še vedno boš mel frekvence, ki bi jih naj igral sub brez, da bi sosedom pometalo kozarce dol iz polic.
Lej jaz mam 12" zaprt box, prej pa 8" portano Yamaho. Tasta v nadstropju nad mano še ni niti 1x motlo oziroma, da bi opazil kake vibracije.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
A ni tako, da se sub bolj cuje v nizje stanovanje. Nad mano ni nobenega, pod mano pa ja. Ker je sub na tleh, ga spodaj ziveci pomoje kar dobro cuje, zato ti zgornja ne tezi. Moje mnenje pac :)
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Naceloma imas prav, saj nizke frekvence ne mores dolociti, od kje prihajajo, ampak se zmeraj sem mislil, da ker je sub na tleh, woofer vibrira v tla in dobesedno skoraj v spodnji stuk. Vmes je samo plata.
Ko sem bil se mulac in sem se zivel pri ta starih, se je iz zgornjega stuka, kjer sem nabival kako muziko, slisalo dol v kuhinjo samo base, ampak pac v isti druzini ni bil to problem...Ni nobenega motilo. Nastal pa bi, ce bi bila spodaj druga druzina, kot sedaj v mojem primeru.
Naceloma sem tak, da ce vem, da bom motil sosede, sam ne bom uzival v muziki, ker vem, da bo nekdo drug "trpel" istocasno. Sicer imam zelo mocne "bookshelfe", kateri dajo dovolj basa od sebe. V vsakem zvocniku sta 2x13 in 5x visokotonci (skupno 150rms-a) in parkrat sem moral iti v sobo, kjer je mulac nabival in se je v dnevni vse "treslo" in priznam, da me je motilo.
Ce bom dal se sub, se bo se bolj treslo, saj bodo se nizje frekvence od teh bookshelfov, kateri se spustijo do 70Hz.
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.876
5.145
113
Eno je določitev od kje prihaja zvok eno je širjenje zvoka. Nizkih frekvenc ne moreš določit zaradi zgradbe uhlja in slušnega kanala. Nizke frekvence se pa še vedno širijo na enak način kot visoke.
Wooferji ne "štemajo" v plato. Ker niso vsi dol obrnjeni. Lahko je zvočnik obrnjen naprej. Lahko sta zvočnik in port naprej. Zvočnik naprej port na stran itd.
Eni so pa res dol obrnjeni ja.
Če je sub na tleh in ti vibrira v tla je ****** sub (ali zvočnik). Ker lastnih vibracij naj ne bi prenašal na ohišje, oziroma okolico. Smisel zvočnika je, da proizvaja zgoščine in razredčine v zraku in posledično preko tega vibrirajo stvari (naš bobnič) ne pa da preko svojega ohišja prenašajo vibracije na druge predmete.
In dober zvočnik ima ohišje tako narejeno, da ne vibrira. Predvsem pri wooferjih so to razne ojačite in polnila.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Torej, bos rekel, da sub za 3k€ ni slisat v spodnji stuk, sub za 200€ pa je slisat?
Tako vsaj sem te zastopil. Sam menim, da bo oba enako slisat, ce se bo oba dalo recimo na 70db.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Malo se zdaj meša vibracije, ki jih povzroča zvok in vibracije, ki bi jih naj povzročalo ohišje suba.

Vibracije, ki jih povzroča zvok so seveda odvisne od frekvence zvoka in jakosti zvoka. Torej bo 30 cm sub ranga 1000+€, ki je sposoben predvajanja recimo 15-20 Hz pri 90+ dB tresel tvoje in vsa sosednja stanovanja, sub ranga 200€, ki pa 30 Hz predvaja pri recimo 85 dB pa bo tresel le omare, ki so v sobi, v kateri se sub nahaja.

V glavnem - kot je že bilo omenjeno, za tvoj namen nabavi neko 20 cm Yamaho, do 100w in ne boš imel težav s sosedi. V sobi pa bo, ko ga primerno nastaviš, ravno dovolj podlage, da bo zvok nekoliko kvalitetnejši. Če pa bo koga vseeno motil, pa še malo zmanjšaš njegovo jakost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

damirj

Guru
9. maj 2012
4.835
2.089
113
2 kanalnih stereo integriranih ojacevalcev oz receiverjev imas kar nekaj npr:
pioneer sx-s30dab
Marantz nr1200
NAD D3045
Denon dra800

Verjetno se kak. Cenovno so tam kot 5.1 ali dtsx atmos receiverji tako da cenovno se ne splaca. Lahko pa uporabis en klasicen navaden stereojacevalec in kupis hdmi arc adaprer z audio ekstrakcijo (hdmi na rca konverter).

Taksni ojacevalci so redki ker HDMI ni zastonj za proizvajalce, morajo placevati licencnino in ni tako majhna.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Hvala vsem...bom najprej nabavil en receiver, pa videl, koliko bom zadovoljen z zvokom in potem studiral naprej. Najbrz mi bo dovolj, ker sem bil vceraj pri frendu in poslusal muziko iz TV-ja preko receiverja in prostostojecih zvocnikov in sem bil zelo zadovoljen. :zmaga:
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.835
2.089
113
Bos zadovoljen, sploh denon avr-x2700 ali pa celo x1600 bosta ok tudi za bolj zahtevne, morda se sony dn1080.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
YT gre itak v stereo , že dalj časa ni prostorskega zvoka... Tale medeon in reciever moraš preverit kdo in kako ti bo dekodiral prostorski zvok,. Jaz sem zadnje čase imel kar precej problemo ker enostavno so ripi zvoka v modernejših različicat kot DD+ in dts ma in to "navadni" več ne zmorejo odkodirat v prostorksi zvok ampak vrže v stereo...pa si tam.
Aja sub ne bo nič motil sosesu, temu primerno nastaviš level na tem kanalu.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
YT gre itak v stereo , že dalj časa ni prostorskega zvoka... Tale medeon in reciever moraš preverit kdo in kako ti bo dekodiral prostorski zvok,. Jaz sem zadnje čase imel kar precej problemo ker enostavno so ripi zvoka v modernejših različicat kot DD+ in dts ma in to "navadni" več ne zmorejo odkodirat v prostorksi zvok ampak vrže v stereo...pa si tam.
Aja sub ne bo nič motil sosesu, temu primerno nastaviš level na tem kanalu.
Jaz imam problem, da sploh ne dobim zvoka, ni problem v tem da dobim stereo namesto 5.1 (že s stereo bi bil zadovoljen, ker so pač boljši zvočniki)

En TV (Medion 4k) bi povezal na 5.1 sistem, da bi imel zvok. TV ima HDMI izhod, ki ima oznako ARC. Avdio 5.1 sistem je malo starejši PHILIPS 5.1 sistem HTS 3357. Za PHILIPS HTS 3357.so tudi navodila, kako nastaviti, da bo delalo (se pravi, naj bi to podpiral, čeprav je star že 20 let), pri meni so nastavitve sicer malo drugačne kot na spletu, skratka ne uspem spravi zvok na 5.1 sistem.
HTS3357/98 Philips DVD home theatre system HTS3357 - Philips Support
Še to, na Medionu imam Youtube, ko bi rad dal zvok na 5.1, niti ne TV-ja samega (niti ne morem sprobat če dela na sami TV-sliki ker nimam niti IPTV niti antene).
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
2 kanalnih stereo integriranih ojacevalcev oz receiverjev imas kar nekaj npr:
pioneer sx-s30dab
Marantz nr1200
NAD D3045
Denon dra800

Zdravo,

Katerega od teh bi izbral?
Najbolj sem bil zagret za NAD D3045, pa sem prebral, da je zelo slab zvok prebo BT. Sicer je update na voljo, ni pa nikjer napisano, ali je težava odpravljena.
Nekaj potrebujem, da povežem TV z dvema zvočnikoma. Imam že Topping MX3, pa mi ne ustreza. Želim boljši zvok. Zvočniki so Klipsch FR-82.