SiolBOx in DTS zvok

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Lepo da si srečen
smile-1.gif
;)

PS (sem malce zloben) kaj pa naslednji film, kateri ne bo imel možnosti izbire zvočnih sledi??
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
42
we'll cross that bridge when we get there
smile-1.gif


Sicer pa so ponavadi vedno 2,3 verzije vsakega filma na partisu, tako da ena je ponavadi že prava
smile-1.gif


Če pa slučaaaajno ne bo nobene verzije in če si bom res res želel ogledati film, bom pa naredil izjemo in vtaknil USB direkt v TV, tam pa dela vse BP
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.510
6.589
113
Nekaj povej...kater TV točno že imaš (48 al 55"?) in približno iz koliko metrov (centimatrov) razdalje gledaš?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.510
6.589
113
Aha, to je kar malce daleč in ni potrebe da vlečeš dol boljšo kvaliteto. Če pa bi gledal od bližje, pa bi se splačalo vlečt boljšo sliko.

Glede zvoka pa ti je vseeno, ker imaš itak zvok preko TV zvočnikov, ki so "poj v rit" kvalitete, tako da pač poišči takšne filme, ki imajo vsaj 720p kvaliteto slike, zvok pa naj bo taki, ki ga tvoj box prebavi. Ugotovil si, da je to AC3. Mislim da DD 5.1 pomeni AC3, drugače pa itak piše v opisu kateri codec je.
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
42
Hja, bom pa kavč premikal naprej nazaj, da bom zadostil kriterijem za gledanje TVja
smile-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
679
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Aha, to je kar malce daleč in ni potrebe da vlečeš dol boljšo kvaliteto. Če pa bi gledal od bližje, pa bi se splačalo vlečt boljšo sliko.

Glede zvoka pa ti je vseeno, ker imaš itak zvok preko TV zvočnikov, ki so "poj v rit" kvalitete, tako da pač poišči takšne filme, ki imajo vsaj 720p kvaliteto slike, zvok pa naj bo taki, ki ga tvoj box prebavi. Ugotovil si, da je to AC3. Mislim da DD 5.1 pomeni AC3, drugače pa itak piše v opisu kateri codec je.

Se ti ne zdi, da sedaj ze malo pretiravas in prevec kompliciras?
grims-1.gif


Jaz se nisem videl, da bi kateri film imel vkljucen samo DTS stream... Ponavadi je na voljo sekaksen drug, ki ga zna prebaviti vecina predvajalnikov... tako kot v temle konkretnem primeru... In razlicnih verzij tudi ni neskoncno veliko... velikokrat je samo ena ali dve...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.510
6.589
113
Jaz pa sem zdaj prvič videl rip, ki ima dva zvočna zapisa, ponavadi je samo eden, ali DTS ali DD5.1, vsaj kar se tiče "scene releasov", torej najboljša kvaliteta, kar se da dobiti.

Partis pa je mogoče drugače kaj, ne vem, ga zelo redko uporabljam
smile-1.gif