Odhod v tujino in odjava davčnega rezidenstva

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Znankina hči, ki že desetletja živi v ZDA, je polovična lastnica znankinega stanovanja. Račun za njeno polovico davka ji FURS lepo pošilja v ZDA.
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Citat:
Uporabnik Matjaz1974 pravi:
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Solastništvo nepremičnine ni noben problem. Sorazmeren delež ustreznega davka ti pač pošljejo na tuj naslov.
Tole zadnje nisem siguren če drži. Meni odkar so mi priznali davčno nerezidentstvo, davka za nepremičnine ne obračunavajo več. Po pravem bi ga moral prijavit v tujini, kjer živiš.
ne bo drzalo, nerezidentstvo moras prijaviti za vsak davek posebej - ti si ga za dohodnino
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Nisem bral vse te salate in izkšenj... me pa zanima kakšna je situcija če imaš pač poln kufer te naše oaze in brez pogodbe o delu emigriraš v tujo državo kjer živiš?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Pogodba? Aha če prav razumem če nimaš dela ne moreš bit tuj rezident? Kaj pa če imaš enostavno dovolj keša in ne rabiš delat? Mater je težko z našo državo
smile-1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.324
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Pogodba? Aha če prav razumem če nimaš dela ne moreš bit tuj rezident? Kaj pa če imaš enostavno dovolj keša in ne rabiš delat? Mater je težko z našo državo
smile-1.gif

Potem si pa turist.... kaj če te davčna potem lovit, če ne služiš.
sprasujem se.gif
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
2019 Podobna tema, a s premičninami. Grem v tujino, se ločim od žene, premoženje spokam v žep. Ostanejo polnoletni študirajoči se otroci. Ali sem, dokler zadnji ne napolni 26 let oz. doštudira, obsojen na rezidentstvo v RS?
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.018
91
48
2019 Podobna tema, a s premičninami. Grem v tujino, se ločim od žene, premoženje spokam v žep. Ostanejo polnoletni študirajoči se otroci. Ali sem, dokler zadnji ne napolni 26 let oz. doštudira, obsojen na rezidentstvo v RS?

Oddaj obrazec in poklici ali mailaj gospo na davkariji in poves kako in kaj.

Slovenija ima princip "sredisca osebnih interesov" in pri tem so na davkariji precej svobodni, da odlocijo tebi v korist, ker bi drugacno odlocitev morali uveljavljati preko drugega sodisca.

Tudi ce imas slovenske dokumente ali nepremicnino, so pomembni faktorji: kje si zdravstveno in pokojninsko zavarovan, kje volis (na konzulatu?), kaksno registrsko ima tvoj avto...

Ce bi slovenksa davkarija odlocila, da si dolzan davek placati v Sloveniji, to pa zivis v Franfurtu, te morajo pred nemskim sodiscem toziti in dokazati, da kljub nemskemu zdravstvenemu in pokojninskemu zavarovanja, nemskemu bancnemu racunu, nemskemu avti itd... oni mislijo, da to ni dovolj.