Oddaja stanovanja

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Po moje je inel v mislih za primer ko ne bi inela pogodbe. Z lahkoto po 5 ali 10 letih takega najema recem, da se jaz s placili placal letni obrok za odkup stanovanja in ne najemnino ;)
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Po moje je inel v mislih za primer ko ne bi inela pogodbe. Z lahkoto po 5 ali 10 letih takega najema recem, da se jaz s placili placal letni obrok za odkup stanovanja in ne najemnino ;)
Točno v tem smislu, če sem vsem idiotom v bloku in idotoom na davkariji bil pripravljen lagati, pričakuj naslednje:

Po dveh letih te bom prosil, da greva končno k notarju in podpiševa pogodbo za stanovanje, saj sem ti že plačal 10% are in moram sedaj samo še plačati 162.000 do končne kupnine. Stanovanje sem že celo prevzel v posest, ne pa še v last.. Imam celo bančna potrdila in idoti v bloku bodo prišli pričat. Povrhu vsega sem pa še plačeval vse vzdrževanje in popravila, kar se lastniku spodobi. Imam tudi račune od Merkurja....

Seveda lahko rečeš ne, ampak moj odvetnik te bo tožil za vračilo dvojne are (36.000) in če se boš slučajno branil, da si mi oddajal v najem brez pogodbe boš moral to dokazati, plačati 8-10.000 davka in kazni in poleg tega še vse kar sem jaz vložil v stanovanje. (Oziroma vse za kar imam račune.... BTW, račune imam tudi za vse kar sem kupil v Merkurju preko spleta in potem vrnil....)

Nauk: dajaj bez pgodbe v najem samo nekomu, katerega prijateljstvo ceniš na več kot ceno dobrega avta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ribicija in Generik

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.161
1.185
113
Točno v tem smislu, če sem vsem idiotom v bloku in idotoom na davkariji bil pripravljen lagati, pričakuj naslednje:

Po dveh letih te bom prosil, da greva končno k notarju in podpiševa pogodbo za stanovanje, saj sem ti že plačal 10% are in moram sedaj samo še plačati 162.000 do končne kupnine. Stanovanje sem že celo prevzel v posest, ne pa še v last.. Imam celo bančna potrdila in idoti v bloku bodo prišli pričat. Povrhu vsega sem pa še plačeval vse vzdrževanje in popravila, kar se lastniku spodobi. Imam tudi račune od Merkurja....

Seveda lahko rečeš ne, ampak moj odvetnik te bo tožil za vračilo dvojne are (36.000) in če se boš slučajno branil, da si mi oddajal v najem brez pogodbe boš moral to dokazati, plačati 8-10.000 davka in kazni in poleg tega še vse kar sem jaz vložil v stanovanje. (Oziroma vse za kar imam račune.... BTW, račune imam tudi za vse kar sem kupil v Merkurju preko spleta in potem vrnil....)

Nauk: dajaj bez pgodbe v najem samo nekomu, katerega prijateljstvo ceniš na več kot ceno dobrega avta.
Kr neki.
Ne vem katero sodišče ti bo pomagalo in na osnovi česa? Recimo neobstoječe pogodbe o prodaji?
 

Foreigner

Pripravnik
18. nov 2019
90
54
18
Kr neki.
Ne vem katero sodišče ti bo pomagalo in na osnovi česa? Recimo neobstoječe pogodbe o prodaji?
To sem tudi jaz pomislil, ampak avtor posta ima prav. Notarsko mora biti overovljena pogodba o prodaji nepremičnine, ne pa predpogodba. Če sta bila pripravljena goljufati za 3-4.000 evrov davka, Ali misliš, da tvoj prijatelj za 30-40.000 eurov ni sposoben prinesti neke predpogodbe z dvema podpisoma, kjer piše, da je predpogodba veljavna ob plačilu are?

Ti boš moral sodišču dokazati, da gre za ponaredek, in da je denar na tvoj račun prišel s čisto drugim namenom. Tisti drugi namen je seveda bil tako čist, da si ga prijavil davkariji?
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.161
1.185
113
To sem tudi jaz pomislil, ampak avtor posta ima prav. Notarsko mora biti overovljena pogodba o prodaji nepremičnine, ne pa predpogodba. Če sta bila pripravljena goljufati za 3-4.000 evrov davka, Ali misliš, da tvoj prijatelj za 30-40.000 eurov ni sposoben prinesti neke predpogodbe z dvema podpisoma, kjer piše, da je predpogodba veljavna ob plačilu are?

Ti boš moral sodišču dokazati, da gre za ponaredek, in da je denar na tvoj račun prišel s čisto drugim namenom. Tisti drugi namen je seveda bil tako čist, da si ga prijavil davkariji?
Brez pogodbe nakazila pa na račun, a se ti ne zdi tole malo :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Brez pogodbe nakazila pa na račun, a se ti ne zdi tole malo :bonk:

Ne vem koliko izkušenj imaš s pravnimi in sodnimi postopki, ampak ravno to zadošča. Vsekakor je začet sodni postopek dovolj za plombo v zemljiški knjigi.
Sodišče mora nato izvesti dokazni postopek in ugotoviti dejstva na podlagi navedb strank.

Predpostavim, da boš zanikal, da si hotel res prodati stanovanje in, da boš trdil, da je bil tisti denar najemnina. Sodišče bo presodilo komu je boj verjeti in bo seveda prosilo davkarijo za potrdilo, da si res pravočasno prijavil dohodke iz najemnine. Ker to ne obstaja. bo moralo zavreči to tvojo navedbo. Če bi pa slučajno oddal vlogo na davkariji šele potem ko je tožba vložena, se pa zahteva, da davkarija ustavi davčni postopek dokler ne odloči sodišče o lastništvu nepremičnine .

Res se lahko zgodi, da sodišče po dolgem postopku zavrže sodni zahtevek, ali mu pa vsaj ne ugodi. tistega, ki biva v stanovanju, in ga ima v posesti v tem času ne moreš vreči ven.
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: ribicija in bizi

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Ne vem koliko izkušenj imaš s pravnimi in sodnimi postopki, ampak ravno to zadošča. Vsekakor je začet sodni postopek dovolj za plombo v zemljiški knjigi.
Sodišče mora nato izvesti dokazni postopek in ugotoviti dejstva na podlagi navedb strank.

Predpostavim, da boš zanikal, da si hotel res prodati stanovanje in, da boš trdil, da je bil tisti denar najemnina. Sodišče bo presodilo komu je boj verjeti in bo seveda prosilo davkarijo za potrdilo, da si res pravočasno prijavil dohodke iz najemnine. Ker to ne obstaja. bo moralo zavreči to tvojo navedbo. Če bi pa slučajno oddal vlogo na davkariji šele potem ko je tožba vložena, se pa zahteva, da davkarija ustavi davčni postopek dokler ne odloči sodišče o lastništvu nepremičnine .

Res se lahko zgodi, da sodišče po dolgem postopku zavrže sodni zahtevek, ali mu pa vsaj ne ugodi. tistega, ki biva v stanovanju, in ga ima v posesti v tem času ne moreš vreči ven.
Verjetno je bolj mislil na to, da bo samo idiot prejemal najemnino na TR, če oddaja na črno, temveč bo najemnina krožila v gotovini. Vključno s stroški.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Foreigner

Pripravnik
18. nov 2019
90
54
18
Jaz sem res tujec, ampak me v desetletju odkar živim med Slovenci, vedno po novem močno preseneti kako normalno vam je goljufati. Če najamete stanovanje na črno, ali to naredite brez pogodbe? Mogoče kot študent eno majhno garsonjero. Ampak če pa imate službo in nekaj svojih stvari, na primer tehniko, obleke, knjige, nakit,… ali kar tvegate brez pogodbe? A date denar na roko, kar brez potrdila?

Oprostite, ampak če bi jaz plačeval 400 Eur na mesec in bi izvedel, da lastnik stanovanja goljufa s tem, da ne prijavi, ga lahko močno izsiljujem, saj smo gori prebrali, da je kayen 3000 eur.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Foreigner na žalost je v SLO po večini mentaliteta ravno ta, da se nateguje in goljufa kjer je to možno, potem pa v gostilni na glas hvali kako so dobro nekoga nategnili. Še posebej je sladko o tem govoriti, ko je oškodovanec država. Idioti pa izpademo tisti, ki delamo vse po predpisih in premoremo še kaj osebne integritete.
Po drugi strani pa bi ta isti ljudje, ki goljufajo imeli bonitete kot v kakšni drugi bolj razviti državi, dejansko pa ne vidijo več kot pol metra naprej ter okrog sebe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf in tony

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Malo heca, nekje se mora naša zgodovina poznati, ko se je na veliko švercalo/tihotaplo čez mejo z Avstrijo ali Italijo.
Tako je še danes tisti, ki okrog prinaša državo car in tisti, ki plača vse davke butl :(
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Jaz sem res tujec, ampak me v desetletju odkar živim med Slovenci, vedno po novem močno preseneti kako normalno vam je goljufati.
Zelo prav imaš, Slovenci znamo v odnisu do davkarije, zdravstva, samo goljufati in na silo nekaj doseči. Koliko starčev v Sloveniji z dvema otrokoma ne pomisli komu se splača in za koliko časa prijaviti otroke v davčno napoved. Koliko ljudi ima delnice na svoje ime in ne na ime svojih mladoletnih otrok, kjer bi davek od dohodnin šel v splošno olajšavo...
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Qrba ste zakomplicirali v bistvu zelo enostavno temo, vprašanje je bilo (skrajšana verzija):

1. ali oddam stanovanje na črno (se pravi, vejetno samo v nočnih urah)
2. ali pa na belo (da ne bo zdaj bizi v luft skoču - na rdeče ga pač ne moreš)

Preprost odgovor: s pogodbo (torej "na belo") če se želiš izognit vsem mogočim težavam (spor z najemojemalcem, davčna utaja, ali pa, ko se ga pač "želiš rešit" - vse se da predpisat/opisat v pogodbi - no, skoraj vse)


HAWK

Case closed
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Zakaj bi skakal v luft, če bi napisal na rdeče, saj se s tabo popolnoma strinjam, na farbe pa nisem alergičen. :nazdravje:
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.696
6.259
113
Ne vem koliko izkušenj imaš s pravnimi in sodnimi postopki, ampak ravno to zadošča. Vsekakor je začet sodni postopek dovolj za plombo v zemljiški knjigi.
Sodišče mora nato izvesti dokazni postopek in ugotoviti dejstva na podlagi navedb strank.

Predpostavim, da boš zanikal, da si hotel res prodati stanovanje in, da boš trdil, da je bil tisti denar najemnina. Sodišče bo presodilo komu je boj verjeti in bo seveda prosilo davkarijo za potrdilo, da si res pravočasno prijavil dohodke iz najemnine. Ker to ne obstaja. bo moralo zavreči to tvojo navedbo. Če bi pa slučajno oddal vlogo na davkariji šele potem ko je tožba vložena, se pa zahteva, da davkarija ustavi davčni postopek dokler ne odloči sodišče o lastništvu nepremičnine .

Res se lahko zgodi, da sodišče po dolgem postopku zavrže sodni zahtevek, ali mu pa vsaj ne ugodi. tistega, ki biva v stanovanju, in ga ima v posesti v tem času ne moreš vreči ven.
No pozabil si da si pri tem izpolnil kar nekaj znakov kaznivih dejanj, vsaj eno ki se preganja po uradni dolznosti in da je velika verjetnost da se tvoj pravni eksperiment konca s kazenskim postopkom, dokaze zoper sebe bos pa v prejsnjih civilnih postopkih ze sam nabral.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.696
6.259
113
govoriva o najemniku ki bi vpisal plombo na lastnikovo stanovanje s tozbo v kateri bi trdil da gre v resnici za nakup stanovanja na obroke