Obezno zavarovanje in kasko

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.814
113
Ker se mi zdi en malček specifičen primer, me zanima (če kdo ve) ali je izvedljivo oz. kaj je sploh izvedljivo.

Trenutno stanje: imam avto, na njemu 50 % bonus na obveznem zavarovanju (adriatic), do letos marca sem imel tudi kasko (ki ga nisem podaljšal) s 50 % bonusom (adriatic).

Zdaj pa z ženo razmišljava da bi kupila drug avto (in v kolikor bova novega, bova vzela tudi kasko).

Tu pa zdaj dileme....

jaz bi avto rad napisal na ženo (ki pa bo verjetno imela v štartu 0 % popusta na obveznem zavarovanju)....kjer pa dvomim da se da kaj narediti - pač enkrat je treba začeti). Zdaj pa naprej....ali je opcija, da je avto napisan na ženo, kasko pa bi se glasil name (ter bi jaz tako še iz prejšnje police koristil 50 % kasko zavarovanja?).

Oz. ali je kaka druga opcija da se koristi 50 % popusta na kasku, avto paje pisan na ženo (kjer obvezno pač plačuje 100 % oz. brez popusta).

(Ali bo treba za čas kaska...vsaj 2 leti...pisat avto name (drugi avto ne morem imeti pri obveznem 50 % popusta...je tako?) ter preko tega koristiti 50 % popust pri kasku?).

kaka ideja, predlog, rešitev kako bi se zadevo najbolj elegantno izpeljalo da bi prišli čim ceneje skozi (če že, bi šlo verjetno za avto Honda Jazz 1335 ccm, 61 kw,, nabavne vrednosti 13.000 EUR, bo pa 2 leti na leasing po sistemu pol zdaj pol čez dve leti).
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Komot lahko podariš kasko bonus ženi, zastopniku reči naj prinese zraven obrazec za prenos bonifikacije med zakoncema, in ma potem ona AO 0% kasko 50%. Lastnik je žena. Lahko pa tudi če so dovolj fleksibilni na zav. izterjaš delno priznavanje bonusa tudi na AO, vendar to je pol že pogajanje in če nimaš veliko premije pri nih se bo le to hitro končalo.

lp bluub
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.814
113
cifra....kak predlog/ideja od tebe?

Če si na zav. triglav...imaš možnost (in voljo) narediti eno kalkulacijo koliko bi prišlo na trigalvu (obvezno + kasko (vključena kraja))...z zgoraj omenjenimi podatki (nabvana vrednost 13.300 EUR).
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Zgolj možnost.
Če imaš dovolj zavarovanj na eni zavarovalnici in če hoče agent to narediti, ti bo naredil. Če je legalno ali ne, bo pa cifra najbolj povedal.
V glavnem čisto isto situacijo je imel znanec. Ker ima precej zavarovanj pri tej zavarovalnici, je omenil agentu kako je kaj z bonusom in mu je ta zrihtal, da imata sedaj oba on in žena 50% popusta. Obrazložitev: itak sta oba vozila dosedanji avto.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Malo kasno a od srca (Grčija),



stari avto imejte zavarovan koz je bil, 50% boonusa. Pika. Ni kaj dodati.

Kasko bonus (za prenos velja 3 leta po poteku police), pa uporabite pri novem, za obvezno boste pa plačali polno, ne glede na to kdo je bil lastnik prvega avta, vsak dober zastopnik bo to naredil.

Handlarije z imeni niso potrebne. Tudi dovoljene ne, da bi bil lastnik vozila AO eden, kasko pa drugi.