Zavarovanje problem

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
Imam naslednjo tezavo. Pri savi sem zavaroval avto kasko in skoraj vse zraven. Gre se za rabljen avto bivsi lastnik avta mi je zraven dal se njegovo polico ki je bila prav tako pri savi. Tu je nastala prva tezava pri mojem agentu je bila kar naenkrat vrednost vozila 103.000€ po polici od bivsega lastnika je vrednost avta 82.000€ agent mi je razlozil da se je pac podrazila dodatna oprema ki je ima moj avto full. OK sem placal. Par mesecev kasneje mi butnejo avto na parkingu takrat ugotovim da imam na polici pod tip avtomobila M340i in takrat sele vidim kaj je podrazilo moj avto. Grem do agenta in tu se zacnejo stvari komlicirat SAVA ugotovi da naj bi bila tezava v evrotaksu ( pod mojo stevilko sasije je bil zaveden M341i) to naj bi sedaj pri evrotaksu uredili. SAVA mi sedaj ne zeli spremeniti kaska ker kao ne gre da mi ga prekinejo in naredijo novega do oktobra ko mi to potece. Se to res ne da? Kot prvo bi placal manj kot drugo pa mi je agent zraven prodal neko neuomnost ki sem jo seveda vzel ker ko ima avto vecjo vrednost kot 85.000€ je spet nek pribitek pri zavarovanju tako pa sem doibl se dodatnih 10% ker sem vzel tisto neumnost. Sedaj zahtevam od zavarovalnice ta denar nazaj ker sem seveda bil zaveden ne more bit moj problem ce nimajo zadev urejenih. in mimogrede ko sem gledal dodatno opremo je kar par stvari ki po polici niso avto pa jih ima to pa me se najbolj skrbi.
kak pameten nasvet?
aja zadeva se vlece od maja......
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.802
4.303
113
Pri Savi lahko narediš zamenjavo police med letom, brez odjave prijave, edino potem moraš it še vpisat novo polico na tehnično bazo, 10€ strošek.
V skrajnem primeru pa narediš odjavo in novo prijavo 38€ strošek, v tem primeru pa lahko menjaš tudi zavarovalnico (če nimaš leasinga).

Kakšne avto imaš, moraš v prvi vrsti vedeti ti in pogledat zavarovalno polico ali je izbran pravi avto, e-tax je to sicer zelo olajšal, saj je večina znamk avtomobilov v ceniku in je vezano na VIN številko

Problem se lahko pojavi pri vozilih uvoženih iz tujine, saj se marsikaj od opreme ne sklada z našimi paketi opreme in tukaj je potreben bit previden
da je vse upoštevano, pravi avto in oprema, sicer je Sava lani uvedla še doplačilo "pavšalno doplačilo" ki pokriva te kikse pri razliki v opremi.

Če ej agent uporabil VIN+ orodje v programi, je izvedel avtomatski postopek pridobivanj podatkov:
program pošlje podatek VIN v bazo proizvajalca (BMW) baza vrne podatek o osnovi vozila in kodah dodatne oprem, ta gre preko
cenika Eurotax in pošlje podatek zavarovalnici v program kater tip avta je in vsa oprema ki je (naj bi bila) vključena.

Stranka mora pogledati ali je vključena vsa ustrezna oprema on preverit skupaj če kaj ne štima.
Če nekaj zelo ne štima, je treba preverit naprej... polica od prejšnjega polica pa tudi ni nujno da je pravilna.

Sedaj googlam in najdem model m340i na najdem pa m341i :sprasujemse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in sad

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
SAVA mi sedaj ne zeli spremeniti kaska ker kao ne gre da mi ga prekinejo in naredijo novega do oktobra ko mi to potece. Se to res ne da?
Recimo, da je to v resnici napaka agenta bi bilo prav, da ti to uredijo tako, da ne bi bil na izgubi, tudi za nazaj.
(si se obrnil na pravi naslov? Pritožba na drugostopnji organ pri zavarovalnici - čisto preprosto opišeš primer kot si ga tukaj z natančnimi podatki)

Dopiši na koncu: Kot zavarovalnica ste dolžni popraviti napake na polici, ki se ugotovijo kasneje. Ne morete kar breglavo vztrajati pri napačnih podatkih na polici, sploh če so napake bistvene. Nek določen čas sem plačal višjo premijo zaradi napačno izbranega avta, ki ima višjo ZV . Zahevam tudi vračlo razlike v premiji za nazaj.
----------------------------------------

Če nočejo, pa je v vsakem primeru možno prekiniti zavarovanje s polico 702, z vračilom premije razen za (že koriščene postavke) parking.

Za tem pač skleneš novo zavarovanje do poteka prom. dovoljenja. Lahko tudi pri drugem agentu. Seveda preveri vse, znamko tip, dodatno opremo, da bo vse gor. (Preveriti je treba, če se splaca, ker gre samo za dva meseca samo do oktobra) Bodo ti morali odobriti poseben popust.)
Ker gre za novo polico, je treba to vpisati tudi v prometno dovoljenje (nek strošek).

Zahtevaj, da ti odgvorijo v osmih dneh.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Recimo, da je to v resnici napaka agenta bi bilo prav, da ti to uredijo tako, da ne bi bil na izgubi, tudi za nazaj.
(si se obrnil na pravi naslov? Pritožba na drugostopnji organ pri zavarovalnici - čisto preprosto opišeš primer kot si ga tukaj z natančnimi podatki)

Dopiši na koncu: Kot zavarovalnica ste dolžni popraviti napake na polici, ki se ugotovijo kasneje. Ne morete kar breglavo vztrajati pri napačnih podatkih na polici, sploh če so napake bistvene. Nek določen čas sem plačal višjo premijo zaradi napačno izbranega avta, ki ima višjo ZV . Zahevam tudi vračlo razlike v premiji za nazaj.
----------------------------------------

Če nočejo, pa je v vsakem primeru možno prekiniti zavarovanje s polico 702, z vračilom premije razen za (že koriščene postavke) parking.

Za tem pač skleneš novo zavarovanje do poteka prom. dovoljenja. Lahko tudi pri drugem agentu. Seveda preveri vse, znamko tip, dodatno opremo, da bo vse gor. (Preveriti je treba, če se splaca, ker gre samo za dva meseca samo do oktobra) Bodo ti morali odobriti poseben popust.)
Ker gre za novo polico, je treba to vpisati tudi v prometno dovoljenje (nek strošek).

Zahtevaj, da ti odgvorijo v osmih dneh.
Popravek breglavo vztrajati --> brezglavo vztrajati
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
Pri Savi lahko narediš zamenjavo police med letom, brez odjave prijave, edino potem moraš it še vpisat novo polico na tehnično bazo, 10€ strošek.
V skrajnem primeru pa narediš odjavo in novo prijavo 38€ strošek, v tem primeru pa lahko menjaš tudi zavarovalnico (če nimaš leasinga).

Kakšne avto imaš, moraš v prvi vrsti vedeti ti in pogledat zavarovalno polico ali je izbran pravi avto, e-tax je to sicer zelo olajšal, saj je večina znamk avtomobilov v ceniku in je vezano na VIN številko

Problem se lahko pojavi pri vozilih uvoženih iz tujine, saj se marsikaj od opreme ne sklada z našimi paketi opreme in tukaj je potreben bit previden
da je vse upoštevano, pravi avto in oprema, sicer je Sava lani uvedla še doplačilo "pavšalno doplačilo" ki pokriva te kikse pri razliki v opremi.

Če ej agent uporabil VIN+ orodje v programi, je izvedel avtomatski postopek pridobivanj podatkov:
program pošlje podatek VIN v bazo proizvajalca (BMW) baza vrne podatek o osnovi vozila in kodah dodatne oprem, ta gre preko
cenika Eurotax in pošlje podatek zavarovalnici v program kater tip avta je in vsa oprema ki je (naj bi bila) vključena.

Stranka mora pogledati ali je vključena vsa ustrezna oprema on preverit skupaj če kaj ne štima.
Če nekaj zelo ne štima, je treba preverit naprej... polica od prejšnjega polica pa tudi ni nujno da je pravilna.

Sedaj googlam in najdem model m340i na najdem pa m341i :sprasujemse:
zatipk je bil m340i in ne m341i.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
vaginko Kaj si naredil?
zadnja info izpred 14 dni je da mi bo zavarovalnica vrnila razliko ampak da moram pocakat da se neka direktorica ki mora to v MB podpisat vrne iz dopusta no vrnit bi se mogla prejsnji teden... mislim da samo zavlacujejo da mi potece zavarovanje in da lahko naredijo novega ki bo morda le pravi...
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81