Nuvi 1300 Prikazuje LA in JCV

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
Pol pa microSD pa karte tja v mapo garmin al pa map pa bo na napravi plac za ruto
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Ko nalozim nove karte vedno resetiram garmina....ceprav se popotnik ne bo strinjal s tem
smile-1.gif


Se prej shrani podatke....in pri 1xxx seriji gpx mapo da potem nardis backup vseh podatkov

Zakaj se ne bi strinjal
wink-1.gif


Sam ne vidim potrebe po resetiranju ob nalaganju kart, vendar je pa po drugi strani dobro vsake toliko naredit reset, saj z resetom izprazniš predpomnilnik naprave, ki se ob pogosti uporabi hitro zapolni in posledično je po resetu naprava hitrejša in bolj odzivna.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
Sam sem imel v mislih bolj to da po resetu ne bo zračnih črt...sem imel 1x na eni 250 iste probleme na relaciji Lj-Bg....

Vozil čez Rim...ko sem resetiral je blo OK

Seveda sem naložil nove karte....Leon2007 jih je pa lahko prejšnič ( prejšna verzija) pa ga lahko zeza ravno to

Sam naglas razmišljam
smile-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ti samo na glas razmišljaj
smile-1.gif
večkrat smo že na ta način rešili kako zadevo, ko je kdo nekaj omenil mimogrede na kar smo seveda vsi pozabili in smo tako rešili težavo.

Vsaka ideja in vsaka pomoč uporabnikov je dobrodošla, saj kot pravi stari pregovor: " Več glav, več ve "
smile-1.gif
 

staher

Pripravnik
21. jul 2009
87
4
8
l.p.
Da ne odpiram nove teme bom kar tukaj vprašal.
imam 1300 in problem da določenih krajev sploh ne najde karta NTU 2014.40 vtiplaš Celje in neko ulico in ni zadeka.
Dam starejšo karto 2014.30 pa najde Celje pa neka druge kraje ne. Sem jo posodobil na 6.2 sw, pa nič boljše a pa še to tisto kar imam med priljubljene, pa vse dela normalno, če pa vtipkaš pa ni zadetkov.
hvala
staher
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Janch

Tvoj nasvet je bil odličen
smile-1.gif


Namreč stranski efekt NTU karte na 1300 je, da zajebava iskanje in tudi JCV ali sploh NE deluje ali pa prikaže bel zaslon.
Potem se pa tukaj še najdejo napake v kartah kot naprimer:

- Iščeš s šumniki in ni zadetkov na navadni CN ali iščeš brez šumnikov na unicode CN
- iščeš trg svobode in NI zadetkov, ker je v karti zapisano obratno in sicer Svobode trg
- včasih je potrebno pod mesto dat ime ulice, da nato najde pravi naslov
- včasih najde več zadetkov, če vpišeš poštno številko .... itd

Skratka veliko je fint, s katerimi najdeš željen naslov ampak včasih pač preprosto nečesa NI v karti.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Menjava NTU z NT zemljevidom sem mu že jaz svetoval, pa me očitno ni poslušal..
10.gif

Mas tak nastop po ZS da te ocitno folk ne jemle resno
evil.gif


Tud sam se raje obrnem na popotnika...ma boljse zivce zgleda
smile-1.gif


karma is a bit**...
hysterical-1.gif


EDIT:
nahrung002.gif
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Fu*k you Dmitri!
evil.gif

Citat:
v glavnem ne vem več kje bi bila težava. Predlagam ti še da garmina povežeš na pc in preko webupdater programa preveriš za posodobitve programske opreme. Verjetno imaš zastarelo. Če to ne bo pomagalo probaj z isto karto samo da je NT verzija in ne NTU saj je ta bolj kot ne primerna samo za novejše modele Garminov.

kaj je tuki čudnega?
tongue-1.gif


je pa res,da nimam več toliko živcev, kot jih ima predsednik..
confused-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
Citat:
Uporabnik Janch pravi:

Citat:
v glavnem ne vem več kje bi bila težava. Predlagam ti še da garmina povežeš na pc in preko webupdater programa preveriš za posodobitve programske opreme. Verjetno imaš zastarelo. Če to ne bo pomagalo probaj z isto karto samo da je NT verzija in ne NTU saj je ta bolj kot ne primerna samo za novejše modele Garminov.

kaj je tuki čudnega?
tongue-1.gif

Sicer nisem nek pristaš ločil v splošnem pogovoru na forumih itd...

Priznam pa da ko sem tole na hitro prvič prebral......da sem moral še 1x.....manjka premor za piko....ni spusta intonacije za vejico
evil.gif


Vedno moraš pomislt.....kaj pa če tole razlagam kakmu softiju ( ASDF pa te fore
smile-1.gif
)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
Je pa res da mi štajerščina pri popotniku ( splošna navodila za rabo programov...postopki) občasno dela probleme
tongue-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
za napake pri pravopisu (čeprav sem na to ponavadi kar pozoren) se ponovno sklicujem na zgoraj omenjena dejstva o št. ZS, mailov itd..Ko prideš enkrat do take točke, se ti ne da niti celih besed več pisat, kaj šele pazit na ločila, majkemi!
crazy1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
Verjamem...

Tud sam dobim .... kadar nekdo vprasa stvar ki jo ima razlozeno v WIKI
smile-1.gif


je pa res da si niti pod razno nisem mislil da spada 1xxx serija pod "stare" modeli ki zahtevajo NT...over&out
 
Nazadnje urejeno: