Garmin nuvi drive smart 50 test

Smer

Pripravnik
4. maj 2009
67
6
8
Kranj
Danes sem prvič prebral o obstoju te Gramin naprave. Ko gledam v trgovini Mimovrste, sem opazil 2 modela. DriveAssist 51 LMT-D in DriveAssist 51 LMT-S. Za S je cena 189 EUR, za D je cena 299 EUR. V reviji, ki sem jo bral, pa piše, da ima S izvedba tudi kamero, kar v podatkih v Mimovrste ni zaslediti. Pa me zanima ali S izvedba ima kamero ali ne. Ali je res toliko boljša kot recimo moj 2597, ki me je zadnjič nahecal, da ni res. Ko sem v idriji vpisal naslov za planinsko kočo na Hleviški planini (malo časa zaradi nekih obveznosti v Idriji in s parkinga do koče le 10 minut hoje) me je vlekel po nekih ozkih cestah do hiše visoko nad Idrijo, kjer se je cesta končala, lastnik hiše, pa se je muzal, da ni res. Svetoval mi je vrnitev v Idrijo (po prevoženih 8 km ) in, da moram zaviti na drugo cesto, da pridem do želenega cilja. Ni bilo časa, da bi preizkusil še varianto pa sem ostal kar v Idriji. Če bi imel več časa, bi preizkusil še to novo avanturo. Za ta 50 S pa piše, da izgovarja točno kje zaviti. Samo se mi zdi, da zemljevid je pa enak, kot ga pač imam v 2597LMT, CN Europe NTU 2018-10. Ali je kaj narobe, če imam odkljukana oba ALL South in ALL North? Hvala za odgovor.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Ti najprej naštudiraj garmina obče.......pa malo pameti in razuma poleg....pa te bo tud nuvi 205 pripeljal na planino nad Idrijo...

Ne rabiš za to super duper novega modela kupovat

Pa ko nalagaš nove karte delaj vse po reglcih da te ne bo potem vozilo okli riti v aržet
wink-1.gif
( reset po nalaganju......pravo karto gor (NTU/NT)....samo ena karta obkljukana......ko izračuna ruto jo prej pregledaš preden štartaš)
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Ne ga zavajati - pri CN EU kar lepo "obe" (sever in jug) obkljukani.

Drugače pa ja - prvo Wiki brat pa potem še enkrat vprašati.

S / D razlika - S TMC preko telefona, D digital radio TMC.

Kamera - imajo jo samo DriveAssist modeli, DriveSmart ne.