Kupil sem Nuvi 2595LMT v VB prosim za pomoc

locomoto1299

Zelenc'
30. jun 2013
2
0
1
Zdravo forum, to temo lahko takoj premaknete nekam kamor spada, zanima me le, kako "usposobim" ta model, ki sem ga kupil v VB, nisem ga se prizgal, je nov.
Usposobil bi ga rad za Adriaroute, ker je darilo, ki ga bom poslal v Slovenijo. Ker se mi rahlo mudi, bi prosil za odgovor na vprasanja:
-ali moram sedaj kupiti spominsko kartico in nekje "sneti" Adriaroute ter ga naloziti na kartico? Postopek bom ze pogruntal, zanima me le, ali je to obvezno, sedaj ima Nuvi nalozeno Evropo in avtomatski lifetime update za karte , ne bi rad tega izgubil.
-ali naj ga prizgem in "registriram" za update v VB ali to prepustim obdarovancu v Slo.?
-Ali pa, ce vse to opustim, ali Europe karte pokrivajo Slovenijo, Hrvasko, Bosno?
-kako je z glasovnim vodenjem v slovenscini, ali je to ze v Garminu ali moram te datoteke kje sneti?

Izdelek je: Garmin Nuvi 2595LMT 5" Sat Nav with Europe Maps, Lifetime Map Updates and Traffic Alerts

Hvala vnaprej za odgovore!
 

locomoto1299

Zelenc'
30. jun 2013
2
0
1
Ja?? Zakon!! Ta odgovor mi je polepsal dan
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.459
113
Ce nima slovenscine pa preko webupdaterja nalozis slovenscino (mas na garmin strani)

Pa pri tem napolni baterije prej ker se ti kahko nalozi nov FW in ni dobro ce ugasne med instaliranjem!
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Lahko ga vključiš v VB. Nastaviš vse na SLO jezik - jezik govora, jezik obvestil, jezik tipkovnice (vsebuje zelo veliko jezikov).
Problem bo nastal v SLO pri iskanju satelitov, če jih bo Nuvi poiskal že v VB (jih bo iskal v SLO dalj časa).

Glede LMT je pa tako. Bolje, da prepustiš registracijo, da jo opravijo v SLO in posodabljajo zemljevid CNE tudi tu.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@Frenckie

Kameleon je dal pravilno rešitev za hitrejšo iskanje satelitov.
zmaga.gif

Če ga vklopiš v VB in če bi rad hitro dobil satelite v SLO narediš to kar je opisano na linku, ki ga je dal @Kameleon.

Glede LMT pa če jo nastaviš v VB moraš potem samo posredovat podatke osebi v SLO s katerimi se bo lahko prijavil v mygarmin račun.

p.s.
Frenckie Probaj naredit to za satelite doma na svojem nuviju in boš presenečen kako hitro ti bo našlo satelite
grin1.gif

Ta rešitev je tudi za tiste, ki jim napiše opozorilo če so prepotovali več kot ????? kilometrov od zadnje uporabe nuvija.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
@popotnik
Se strinjam s tabo.
Glede natančnosti sva midva preko ZS pred meseci kar nekaj eksperimentirala na predelanem Nuvi-ju in sedaj nimam takih problemov.
Hvala ti še enkrat za pomoč.