Nakup Garmin Nuvi 1390T v kombinaciji z AdriaRoute

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
Pri enem izmed internet ponudnikov Garmin naprav v SLO (pooblaščen prodajalec) sem kupil Garmin Nuvi 1390T z Adriaroute (SD) v posebni akciji. Ko sem dobil paket sem ugotovil, da Adriarouta ni notri. Po poizvedovanju pri prodajalcu mi je bilo rečeno, da je Adriaroute instaliran na SD kartici v napravi Garmin. Želel sem dobiti informacijo zakaj nisem dobil škatelne verzije Adriarouta in zakaj ni na računu navedenega programa Adriaroute, pa nisem dobil odgovora. Na računu je napisana samo naprava brez programa Adriarouta. Ko sem pregledal SD kartico sem ugotovil, da je na kartici instaliran file z cca 120 mb podatki - ali je to Adriaroute in me tudi zanima kakšen je postopek instalacije na samo napravo Garmin. Prosil bi tudi komentarje za navedeno.
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
532
82
28
Daj kartico v garmina in poglej pod zemljevidi katere karte ti prikaže. Če ti prikaže samo CN verzijo ??? potem pa če nimaš AR pa nazaj...
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
če nimam kartice notri imam pod zemljevidi navedeno samo CN Europe NT 2010.10, če pa dam kartico not pa mi napiše "zemljevidov ni mogoče odkleniti v redu" in ko dam v redu se ne zgodi nič ........kaj sedaj.........
 
Nazadnje urejeno:

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Če na računu nimaš napisano, da je AR zraven se nimaš kje praskati.

Če pa imaš sprintan oglas kjer je izrecno napisano kaj vse je v akciji,
pa imaš to pravico zahtevati. Drugače je primer zrel za tržno inšpekcijo.
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
Ja oglas je na internetu da je AR zraven in na oglasu je tudi škatla od AR, na računu pa AR ni naveden. Oglas imam sprintan. Če se zadeva ne bo uredila bom objavil ime prodajalca.
 
Nazadnje urejeno:

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Zadeva močno smrdi po tem, da ti je prodajalec pokasiral za AR, dal pa ti je doma odklenjeno piratsko verzijo na SD kartici. Če se izkaže, da je res prišlo do kakšnih sumljivih zadev in ni šlo za napako, ti priporočam, da to sporočiš tudi uradnemu zastopniku za Garmin (www.garmin.si).
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.762
361
83
Vipavska dolina
Če bi bila odklenjena, bi mu jo kljub temu da bi bila piratska odprlo, če sem pa prav razumel mu jo ne odpre.
 
Nazadnje urejeno:

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
Ko startam garmina se mi izpiše: "zemljevidov ni mogoče odkleniti" " v redu", ko sem še pogledat na SD kartico kaj je na njej sem (preko računalnika) našel dve datoteki s končnico img. in ena ima 120mb.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.762
361
83
Vipavska dolina
A druga ima končnico unl slučajno oz. kakšna je njena velikost (par kb). Sicer ne vem kako poteka ta zadeva, ti bo kdo izkušenejši svetoval kaj bolj, mogoče pa moraš karto samo odklenit.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.762
361
83
Vipavska dolina
Citat:
Uporabnik inaj pravi:
Tudi kolega je kupil omenjeno navigacijo na AMZS-ju pa ni dobil vseh stvari zraven, ki so opisana na garminovi napravi,ti si dobil vsaj kartico on pa niti tega ne.Pogje kaj vse bi morali prodajalci dati k tej napravi.

http://www.garmin.si/view_product.php?product=010-00782-03
Zgleda, da nas okoli nosijo!!!
Ponavadi je to osnovno kar dobiš zraven, če pa česa od tega ni dobil me pa čudi. Da nisi ti slučajno gledal pod dodatno opremo.
grin1.gif
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Rambo013 pravi:
A druga ima končnico unl slučajno oz. kakšna je njena velikost (par kb). Sicer ne vem kako poteka ta zadeva, ti bo kdo izkušenejši svetoval kaj bolj, mogoče pa moraš karto samo odklenit.

Prva datoteka na SD kartici je: gmapsupp.img velikosti 120mb, druga pa je gmapsupp.unl velikosti 1kb. Drugače sem napravo Garmin 1390T dobil z vsem kar spada zraven tudi karto CN 2010.10, ki je bila instalirana na Garminu - težava je samo v kupljenem Adriaroutu, ki ni bil dostavljen kot sem pričakoval - škatelna verzija in navedeno na računu.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.762
361
83
Vipavska dolina
Jaz sem jo kupil "škatelno" verzijo, isto 2 datoteki gor, čeprav pri meni je bila AR 2.30, ti imaš po velikosti sodeč AR 3.0. Pomoje je karta zaklenjena. V tisti drugi datoteki imaš kodo, res pa ne vem kako jo odkleneš, moja je bila odklenjena in sem jo samo posodobil.

Verjetno je pa z AR ki si jo kupil tako kot če kupiš računalnik s prednaloženim OS. Ti zadevo dobiš ni pa retail, zato je verjetno cena Adrie bila tudi manj kot 100€. V bistvu vem, da nekateri adrio priložijo na SD kartici, a ponavadi je le ta odklenjena. Ko smo mi dobili službeno, smo dobili AR v kuverti samo kartico, res pa ne vem njene cene. Verjetno je bila prodana skupaj z napravo in tako njena cena manjša. Razlika med tako in škatelno je pa samo v škatli.Če bi prilimal link do oglasa bi vedeli kaj več, tako pa lahko samo ugibamo.
sprasujem se.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik lagunec pravi:
Citat:
Uporabnik Rambo013 pravi:
A druga ima končnico unl slučajno oz. kakšna je njena velikost (par kb). Sicer ne vem kako poteka ta zadeva, ti bo kdo izkušenejši svetoval kaj bolj, mogoče pa moraš karto samo odklenit.

Prva datoteka na SD kartici je: gmapsupp.img velikosti 120mb, druga pa je gmapsupp.unl velikosti 1kb. Drugače sem napravo Garmin 1390T dobil z vsem kar spada zraven tudi karto CN 2010.10, ki je bila instalirana na Garminu - težava je samo v kupljenem Adriaroutu, ki ni bil dostavljen kot sem pričakoval - škatelna verzija in navedeno na računu.

Je gmapsupp.img + unl na \ROOT\ kartice ali v mapi \garmin\?!

Če je na rootu jo skopiraj v \garmin\ !
Drugače pa je tisti, ki je kopiral zaje*al kodo za odklepanje...
bonk.gif
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
Zgaga: obe datoteki sta v mapi garmin - odkleniti ne znam.

Rambo013: ja moti me to, da na računu ni naveden Adriaroute in si lahko kdo misli, da imam nelegalno zadevo, SD kartica je bila ob prevzemu v Garmin napravi in na napravi omenjeni datoteki. Cena je bila za oboje skupaj (Garmin + Adriaroute) 259,00€ sepravi pod 100,00 Eurov za Adriaroute. Zadeve ne mislim več vrniti, ker sem Garmina registriral preko interneta na Garmin strani in tudi posodobil na CN 2010.30b verzijo. Težava je le še Adriaroute. Link bo prilimal jutri ko bom videl kaj se bo dalo urediti (telefonsko) s prodajalcem.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik inaj pravi:
Tudi kolega je kupil omenjeno navigacijo na AMZS-ju pa ni dobil vseh stvari zraven, ki so opisana na garminovi napravi,ti si dobil vsaj kartico on pa niti tega ne.Pogje kaj vse bi morali prodajalci dati k tej napravi.

http://www.garmin.si/view_product.php?product=010-00782-03
Zgleda, da nas okoli nosijo!!!

Pomnilniske kartice v osnovnem kompletu ne dobis zraven... Lahko pa je prodajni komplet v trgovini sestavljen iz osnovne naprave in dodatne pomnilniske kartice...

Na linku, ki si ga prilozil je tudi napisano, kaj je v osnovnem kompletu:

Osnovni komplet:
Naprava, prednaložena kartografija Evrope, 12 V napajalnik in sprejemnik za prometne informacije, vakuumski nosilec, disk za armaturo, USB kabel, navodila za uporabo



Tole je pa iz neke druge strani, kjer je review Nuvi 1390T ... >> http://gpsmagazine.com/2009/06/garmin_nuvi_1390t_review.php


DSC_6931.jpg


DSC_6938.jpg


 

Teddy

Pripravnik
10. jun 2008
568
0
16
Ljubljana
Očitno koda za odklepanje ni prava. Vrni in zamenjaj za drugo. Na kartici ne spreminjaj nič, ker ti ne bodo priznali garancije.