Garmin nüvi 1350 - problemi - ne najde satelitov

AceDK

Zelenc'
13. nov 2012
7
0
1
Pozdravljeni mojstri,
cheer.gif


ker več nimam ideje, se obračam na vas, če bo mi lahko kdo pomagal. Pred sabo imam Garmina nuvi 1350, ki nikakor več ne najde satelitov. Treba je omeniti, da je prejšnji lastnik čisto možno pobrisal kakšne datoteke iz garminovega spomina (.system mape ali drugih)...Na kratko:

- naprava se sploh zagnala...10 sekund se je videl Garmin logo in spet ugasnila in ponovno naprej...
- uspel sem jo usposobit preko programov za popravilo in na novo naložil firmware za 13xx serijo
- na SD kartico sem skopiral nove mape, ki jih tudi prepozna normalno
- nikakor ne najde satelitov
- poskusil sem reset na tovarniške nastavitve (prst v desnem kotu ob pritisku na vklop)
- naložil tudi prejšnjo vertijo firmwara 5.90 in najnovejši update preko webupdaterja
- še vedno ne najde satelitov

Še imate kakšen predlog ali so kje vsi fajli na netu (varnostna kopija) za Garminov spomin, če je prejšnji lastnik slučajno kaj pobrisal...ali nima to veze?
Hvala že vnaprej za vsako pomoč.
rolleyes-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Očitno si spregledal tole:

Ima vaš nuvi težave z iskanjem satelitov in traja tudi po 15 minut ali več da jih locira?

Rešitev je torx 5 in mali križni izvijač.

Zadevo do sedaj preizkusil na 250W,205 in deluje.
Kako se odpre nuvi serije 1xxx in odklopi baterija poglej ta video KLIK
Pustite odklopljeno baterijo od 5 -10 minut
Po tem času priklopite nazaj baterijo in sestavite nuvija v prvotno stanje.
Po prvem vklopu vam bo našlo satelite v cca 3-5 minut.
Po naslednjem vklopu pa vam bo lociralo satelite že v 5 sekundah.

Za skrito mapo .System kako jo vidiš pa preveri Wiki
Z sateliti nima veze vsebina nuvija, če ti bo zvok in vse ostalo delalo kot mora potem imaš na nuviju vse, lahko pa vseeno zaženeš webupdater da boš videl, če imaš vse na njem.
 

AceDK

Zelenc'
13. nov 2012
7
0
1
Hvala popotnik...tudi to sem že probal...

- imel sem izklopljeno baterijo za najmanj 10 min, ampak sem še za vsak slučaj enkrat probal...sedaj sem jo izklopil za 20min
- naredil sem še hard reset
- pogledal sem na napravi...poskusil z kartami direktno v mapi .system na garminu, potem v mapi Map in tudi na sd kartici...mape prepozna
- še vedno ne najde satelitov
- včasih se zgodi, ko držiš v desnem kotu prst - tam ko je moč signala, se potem odpre novo okno ki prikazuje satelite...moj ne prikaže ničesar...včasih se prikaže en satelit z oznako 19 ali 23...ampak nobenih podatkov o višini ali koordinat...pa vedno piše isto...najprej pridobivam satelite potem pa določam položaj satelitov....ampak tudi po 30min ali več ne najde ne satelitov in ne položaja
- Zvok in gledanje zemljevida deluje...
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Probaj prvo naredit še clear nonvol preko skritega menija preko potovlnega števca.

Če ne bo pomagalo pa ko si v meniju za satelite stisni na višino in tam drži prst in boš prišel še v en meni kjer ti bo pisalo cold start in to stisni.
 

AceDK

Zelenc'
13. nov 2012
7
0
1
NAVI_boy - mape GPS na navigaciji sploh ni...niti v skriti mapi .system...je pa v rootu na navigaciji mapa GPX in tam je en fajl not

Janch -
hysterical-1.gif


popotnik - sem clearal novonol - brez sprememb, še vedno ne najde satelitov. Ko pa v meniju za satelite držim prst na višino, pa se ne prikaže cold start ali hladen zagon...ampak samo "Dnevnik SNR za GPS" Na voljo imam v levem kotu "Začni beleženje" spodaj pa "Programski zagon" in "Periodični programski"....sem sprobal to beleženje...nič.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
V mapi Sqlite izbriši mlg_history in probaj če bo kaj boljše.

Pojdi v skriti meni preko potovalnega števca in stisni na developer info in pod Stack stisni Reset

Zaženi webupdater in posodobi vse kar ti ponudi.

p.s.
To delaj vse ko boš zunaj na čistini kjer ti ne bo v napoto drevo ali stavba in da imaš prost pogled na nebo.

Ko si v meniju za satelite in ko stisneš na višino prideš v novo okno
Tukaj stisni začni beleženje in počakaj 15 sekund in nato prekini beleženje
Nuvija izklopi in ga vklopi nazaj in idi spet na satelite, višina in tukaj sedaj stisni na programski zagon.
Sedaj počakaj, da ti pokaže dve črtici za signal in zopet izklopi nuvija
Po ponovnem zagonu nuvija pojdi zopet v meni z sateliti in ko se ti pojavi ena črtica za signal stisni na višina
Sedaj tukaj stisni na periodični programski in se vrni na prejšnje okno kjer vidiš črtice za satelite.
V roku 10 minut ti mora najti satelite
 

AceDK

Zelenc'
13. nov 2012
7
0
1
Sem izbrisal mlg_history, ne pomaga.

Ko grem v developer info in pod Stack pritisnem Reset, se nič ne zgodi...nič ne vpraša in vse vrednosti ostanejo iste. Sem stisnil večkrat, pa nič reakcije. Gum reset se normalno pritisne ampak se nič ne zgodi.

Webupdater sem zagnal...ampak mi razen traffic infota, fontov in voicov ne ponudi ničesar drugega. Sem tudi dal naj posodobi traffic info, in ta dva fonta, ampak ko pononvno priklopim še imam vedno vse isto na voljo pri webupdaterju.
Sem tudi že probal ponovno namesti isto verzijo firmware.

Sem tudi probal beleženje za 15 sekund, ko sem ga izklopil in vklopil, pa dal potem v meniju programski zagon, sem čakal preko 15min, ampak nobene črtice...nič....A ga naj pustim eno uro zunaj da bo zmrzno? ...
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Sedaj še probaj periodični programski in bi ti moralo najt satelite.
Sem sam probal na 1300 in je po tistem postopku, ki sem ti ga zgoraj napisal pod p.s. potem našel satelite.

Če imaš kašno SD kartico pri roki lahko probava še nekaj druga, če bo pa pomagalo ti pa ne morem garantirat.
 

AceDK

Zelenc'
13. nov 2012
7
0
1
Sem še probal periodični program...se nič ne zgodi ob pritisku in tudi ob nadaljnem čakanju.
Da še omenim...na isti poziciji dobim preko druge navigacije takoj signal, brez problema.

Imam sd kartico...celo dve ali tri
smile-1.gif
 

muk

Zelenc'
15. jun 2008
26
0
1
Imam shranjene vse mape od novega 1350,, ki še ni bil v stiku z sateliti. Pošlji mi mail pa ti pišljem vse kar ti manjka, Popotnik pa FW mogoče bo pomagalo.
 

AceDK

Zelenc'
13. nov 2012
7
0
1
Popotnik - satelitov ni našlo. Sem ti pustil ZS in upošteval navodila
Muk - tudi tebi hvala za trud...nekaj še bova probala z popotnikom, če ne bo šlo pa bi lepo prosil
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@muk

Tukaj je po vsej verjetnosti šla GPS antena.
Vse ostalo dela kot mora, tudi pisanje v čip, čitanje iz njega in reset samega čipa deluje ampak noče pa dvignit GPS antene, da bi dobila sprejem satelitov.
 

AceDK

Zelenc'
13. nov 2012
7
0
1
Sva še z popotnikom probala formatirat celega Garmina in na novo naložila backup za 13xx, ampak še vedno ni bilo sreče. Zgleda, da je res šla antena
frown-1.gif


Hvala vsem za trud...če pa smo kaj pozabili, pa kar javite...
smile-1.gif


Pridni bodite
wink-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.861
5.461
113
Priklopi ga na externo baterijo (predvidevam da noteanja ni več nekaj uporabna) in ga pusti nekje z jasnim pogledom na nebo 1-2urci...vcasih traja malo dalj... Sploh če si nuvi potegnil iz naftalina po parih letih :)

Pojdi v skriti menu....drži prst na GPS signalu cca 10sec in spremljaj satelite v menuju...

To v medijih nima vpliva saj majo že 7xx serije UTC format časa... (meni 1390 dela bp!)