nüvi 350, PC ga več ne zazna

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Inštaliral sem webupdate, da bi ga posodobil, ker fw in karte so še iste kot je bil kupljen, iz 2007 ali 2008....... najprej ga PC ni zaznal, ko sem dal preko webupdate da mi najde napravo, ga je PC zaznal, naložili so se driveri za usb in lahko sem dostopal do naprave in spominske kartice v njem...... problem se je začel, ko sem hotel zadevo posodobiti, pisalo je samo posodabljanje in zadeva se ni premaknila nikamor, vmešal se je xFastUSB (programčič moje asusove matične plate) in sporočal da nalaga strojno opremo, ampak pri tem nekako zmrznil..... sem pustil vse skupaj 20-30 minut, ker zadeva ni šla nikamor, niti iz začetka se ni premaknila, sem proces updejtanja enostavno killal.

nüvi še dela oz. se normalno prižge, izriše mi na karti tudi moj položaj, tako da zaflešal ga očitno nisem..... ampak zdaj mi ga PC sploh ne zazna, pa da se ubijem. Tudi ko sem odinštaliral webupdate in garmin usb drivers in oboje ponovno naložil, se ne zgodi nič. Kaj lahko naredim?

Torej, na njem je dodana Adriaroute, že prednaložene karte Evrope, sicer pa v stanju kot ob nakupu.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Prvo si prenesi garmin USB gonilnike in jih naloži

Potem v preboot naloži vsebino mape original in boš videl,če ti ga bo potem PC prepoznal.

Če ga ne bo pa v preboot naloži vsebino mape za popravit in nato če nimaš backup nuvija ga naredi

potem nuvija formatiraj na FAT ali kaj imaš trenutno

po formatu daš nazaj datoteke iz backupa

flešaš z vsebino mape original in ti bo nuvi delal
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Že z preboot imam težave, napisal mi je preboot mode za 3 sekunde, PC mi je začel nalagati gonilnike, sem spustil gumb za vklop in prst desno zgoraj (nerodno za držati z mojo veliko roko, ni bilo ravno namerno), pa je bilo "nalaganje neuspešno (naprava je odklopljena)" -> tako pravi PC. Če poskusim ponovno, pridem v "način za polnjenje baterije preko PC" ali pa me vpraša če želim izbrisati vse podatke na napravi.

EDIT: Sem znova poskusil, držal dokler ni napis preboot mode izginil, nato mi je pisalo booting, nato loading in potem nič več...... ne vem, sem preveč noob za te zadeve, ampak PC ni reagiral nič.
 
Nazadnje urejeno:

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Čeprav, če ga priklopim sedaj, mi med napravami najde USB mass storage, ampak je naprava onemogočena (koda 22) in je ne morem omogočiti.

Jaz sem v službi do 22. ure oz. nekaj minut manj, tako da če boš še tu, se čujema (oz. berema)....
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Ok, tu sem
smile-1.gif
verjetno mora biti kaka brezvezna fora..... če mi ga zazna kot usb mass storage, ampak je obenem naprava onemogočena, omogočiti pa je ne gre......
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ko ti nuvija najde v preboot imaš samo 5 sekund časa,da zaženeš updater.exe.
Sicer ne vem,če na 350 dela ta finta ampak za probat je in sicer:
10 sekund drži ikono za baterijo in boš videl,če boš prišel v skriti meni ali pa probaj 10 sekund držat na uro in bi moral priti v skriti meni kjer ti potem updater.exe najde nuvija in ga lahko flešaš.

Backup nuvija imaš ali nimaš narejen?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ima kdo backup od nuvija 310?
Lahko tudi od 350.
Namreč imam enega 310, ki več ne najde satelitov in ga bom probal spravit k sebi, ko sem pogledal interni pomnilnik je nekam čudno prazen, samo mapa GPX, diag in garmindevice.xml.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Če res nikjer ne boš dobil, mi reči
smile-1.gif

(ma fotr 310) Še tolarje smo takrat zbrali za nakup darila, hehe.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Če res nikjer ne boš dobil, mi reči
smile-1.gif

(ma fotr 310) Še tolarje smo takrat zbrali za nakup darila, hehe.

25.000 sitakov leta 2006
tongue-1.gif

Sem jo imel in je bila super zadeva.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ok, našel rešitev za nuvije serije 3xx, da zopet najde satelite in sicer v luknjo za zunanjo anteno se da žico ali buciko in zadeva funkcionira, satelite najde v 10 sekundah.
Sedaj moram samo še nekako ugotovit kako to malo bolj fino skupaj naredit in, da potem zaprem to luknjo za zunanjo anteno.
Javim jutri situacijo.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Našel težavo za anteno in sicer, flat kabel je poškodovan in zaradi tega tudi prekinja prikaz signala satelitov.
Imam mogoče kdo ali pozna koga ki ima kak nedelujoč nuvi serije 3xx ali 6xx in bi lahko odstopil flat kabel ali pa če proda celega za dele?
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Ok, našel rešitev za nuvije serije 3xx, da zopet najde satelite in sicer v luknjo za zunanjo anteno se da žico ali buciko in zadeva funkcionira, satelite najde v 10 sekundah.
Sedaj moram samo še nekako ugotovit kako to malo bolj fino skupaj naredit in, da potem zaprem to luknjo za zunanjo anteno.
Javim jutri situacijo.

To si mi pred pol leta omenil na ZS..... tako da si vmes kvečjemu pozabil
smile-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Očitno sem res že vmes pozabil
smile-1.gif

No pa sem po pol leta zapravil skoraj cel dan za odkrivanje tople vode
hysterical-1.gif


Si bom moral omislit tajnico, da mi bo vse zapisovala.
Trenutno imam 3 projekte odprte in že sproti pozabljam kje je potrebno kaj naredit.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Rad bi se javno zahvalil Gospodu, ki me je kontaktiral in mi poslal kompletno anteno z flat kablom.
Nuvi 310 sedaj deluje kot nov in satelite najde ekspresno.

Najlepša hvala za anteno in prijaznost.
nahrung002.gif


p.s.
Ta gospod ima rezervne dele za nuvije 2xx pa do 13xx in tudi antene za serijo 6xx, ki perfektno pašejo na serijo 3xx.
Če kdo rabi kakšne dele naj me kontaktira na ZS.
 

omch

Zelenc'
24. jun 2013
5
0
1
Zdravo!

Na vaš forum se obračam, ker ne najdem rešitve in imam občutek, da se kar zastopite na te zadeve. Nisem hotel smetiti preveč po forumu, zato pišem kar v to temo... Na navigacijo Garmin Nüvi 350 sem naložil nove karte, problem se pa pojavi, ko vpisujem hišne številke in hočem zraven dodati še črko.
primer: Spodnje Duplje 1c

Tega mi noče narediti,ker mi naprava javi, da lahko vpisujem samo številke. Zanima me, če se to da spremeniti v nastavitvah ali pa je to odvisno od kart. Prvotna verzija kart, je imela to opcijo...

hvala za odgovor!