Novo pri Telekom Slovenije III.

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
A to ppmeni če ti ne rabiš 50/10 pol noben ne rabi? Al kako?.. Sam mam doma 100/20 itn.. Če ti ne rabiš pol prosim ne jamri itn..:evil::fredi:
Jaz nisem osnovnosolec (govora je bilo, da net in TV nista zivljenjsko pomembna; nato da ze zaradi osnovnosolcev rabimo net: moja opazka je glede hitrosti letela ravno na osnovnosolce in njihovo izobrazevanje oz. moji pogledi na hitrosti neta). Koliko imam jaz hitrosti sploh ni pomembno, ker se s tem ne obremenjujem prevec. Jamrajo zagotovo bolj tisti, ki so vezani na trojcke, cetvorcke in jih ponudniki storitev vsake toliko casa rszveselijo z visjimi cenami. Bojda zaradi sprememb na trgu oz. "zaradi visje uporabniske izkusnje". Lp
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
in zakaj jih ne tožiš ??

Zato ker tudi če bi jim dokazl karkoli bi oni plačali kazen, spremenilo se ne bi nič.
Kaj že je bilo takrat, ko so banke pobirale denar, če si dvigoval na drugih bankomatih (če si bil pri NLB in si dvignil na bankomatu ABanke so ti vzeli neko provizijo), ko se je vedelo, da je bilo vse dogovorjeno? NIČ.
Kaj je bilo, ko so se trgovci dogovorili o cenah kruha? NIČ.

Prvo se mora SODSTVO spremenit in zakoni, da se potem vse te kartelne dogovore uniči za nazaj in da bodo podjetja odgovarjala tako, da VRNEJO denar z OBRESTMI ljudem. In kakršnokoli kartelno dogovarjanje pelje VSE odgovorne (od direktorja pa do NS in tistih, ki so pošiljali e-maile oz. se dogovarjali) direkt v zapor. Pa nima veze al si kriv al ne. Tisti, ki so na vodilnih mestih vedo VSE! Če pa ne veš, pa je to tvoje delo, da bi vedel, saj bi moral vedet, kaj se dogaja v podjetju, katerega vodiš oz. zastopaš.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Če je pa to tebi treba razlagat, je pa nekaj hudo narobe (recimo to, da tolčeš v kontra samo zato, ker ti to paše).
Ti meni ne bi razlagal ampak bi me rad prepričal. Ne vem, verjetno sem toliko straejši od tebe da sem še imel kvalitetno otroštvo. In da se da čisto lepo preživeti tudi nekaj dni brez elektrike, ni konec sveta. Seveda ne za žabarje oz. mestne srajce za katere je konec sveta že to, da eno uro net ne dela in ne morejo gledati eumnosti po TV. In na tej točki bova končala debato. Žal ne razumem samo tega kako je lahko človek, ki se ima za razgledanega, za svetovnega človeka tako ozko usmerjen na nekaterih področjih.
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Ti meni ne bi razlagal ampak bi me rad prepričal. Ne vem, verjetno sem toliko straejši od tebe da sem še imel kvalitetno otroštvo. In da se da čisto lepo preživeti tudi nekaj dni brez elektrike, ni konec sveta. Seveda ne za žabarje oz. mestne srajce za katere je konec sveta že to, da eno uro net ne dela in ne morejo gledati eumnosti po TV. In na tej točki bova končala debato. Žal ne razumem samo tega kako je lahko človek, ki se ima za razgledanega, za svetovnega človeka tako ozko usmerjen na nekaterih področjih.
Ti meni ne bi razlagal ampak bi me rad prepričal. Ne vem, verjetno sem toliko straejši od tebe da sem še imel kvalitetno otroštvo. In da se da čisto lepo preživeti tudi nekaj dni brez elektrike, ni konec sveta. Seveda ne za žabarje oz. mestne srajce za katere je konec sveta že to, da eno uro net ne dela in ne morejo gledati eumnosti po TV. In na tej točki bova končala debato. Žal ne razumem samo tega kako je lahko človek, ki se ima za razgledanega, za svetovnega človeka tako ozko usmerjen na nekaterih področjih.
Ti meni ne bi razlagal ampak bi me rad prepričal. Ne vem, verjetno sem toliko straejši od tebe da sem še imel kvalitetno otroštvo. In da se da čisto lepo preživeti tudi nekaj dni brez elektrike, ni konec sveta. Seveda ne za žabarje oz. mestne srajce za katere je konec sveta že to, da eno uro net ne dela in ne morejo gledati eumnosti po TV. In na tej točki bova končala debato. Žal ne razumem samo tega kako je lahko človek, ki se ima za razgledanega, za svetovnega človeka tako ozko usmerjen na nekaterih področjih.

Ti meni ne bi razlagal ampak bi me rad prepričal. Ne vem, verjetno sem toliko straejši od tebe da sem še imel kvalitetno otroštvo. In da se da čisto lepo preživeti tudi nekaj dni brez elektrike, ni konec sveta. Seveda ne za žabarje oz. mestne srajce za katere je konec sveta že to, da eno uro net ne dela in ne morejo gledati eumnosti po TV. In na tej točki bova končala debato. Žal ne razumem samo tega kako je lahko človek, ki se ima za razgledanega, za svetovnega človeka tako ozko usmerjen na nekaterih področjih.
:))
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Ti meni ne bi razlagal ampak bi me rad prepričal. Ne vem, verjetno sem toliko straejši od tebe da sem še imel kvalitetno otroštvo. In da se da čisto lepo preživeti tudi nekaj dni brez elektrike, ni konec sveta. Seveda ne za žabarje oz. mestne srajce za katere je konec sveta že to, da eno uro net ne dela in ne morejo gledati eumnosti po TV. In na tej točki bova končala debato. Žal ne razumem samo tega kako je lahko človek, ki se ima za razgledanega, za svetovnega človeka tako ozko usmerjen na nekaterih področjih.

Ne gre za 1 uro ali 1 dan brez neta. Generalno gledano za normalno živet v današnji družbi nujno rabiš net. Torej je ta osnovna življenjska potrebščina.

Koliko si starejši od mene, pa ne vem, Verjetno ne rpav dosti, če sploh. Jaz se še ČB TVjev spomnim ...
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.147
5.569
113
Brez hrane lahko preživiš 70 dni, brez vode 7 dni.

Brez neta ? Kar je dandanes "obvezno" (ne moreš preživeti brez) je bilo 10-15 let znanstvena fantastika.Tako da lahko rečem, da CIA psy-ops oddelek dela zelo učinkovito, kar je razumljivo, če pogledaš kaj propagirajo (njihove "rešitve") in kako dolgo se s tem ukvarjajo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Večini je janso, da osnovne življenjske potrebščine ne pomenijo tistega, s čimer smao rpeživiš 1 mesec v puščavi (torej voda in hrana pa kaka dekca). Pomenijo potrebščine, potrebne za normalno življenje. Normalno po erilih normalnega človeka, ki hodi v službo (ali bi rad hodil v službo), komunicira s svetom (in državnimi organi), šola otroke (ali se šola) ipd. In ja, tu je net osnovova, kot voda, hrana, obleka, primerno stanovanje ipd ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: MatoMan in Leon2007

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Da ne odpiram nove teme, če mogoče kdo ve glede MOBI prepaid paketa.
Torej potrebujem "SMS sprejemnik sporočil" za obdobje 2. let. Kolikor vem je prejem SMS-ov brezplačen, ali ne? Kakor sem gledal je najcenejša opcija naslednja:
1. vzamem Mobi sim kartico za 8,5 EUR, od tega je 5 EUR dobroimetja, dodam še recimo 8 EUR, se pravi imam 13 eur dobroimetja
2. aktiviram neko podaljšanje paketa vsakih 89 dni, ki se odšteva od dobroimetja in to me stane 1,52 EUR na kvartal, torej na 2 leti krat 8 = dobrih 12 EUR.
3. vklopim vse blokade (blokada vseh klicev navzven, blokada SMS/MMS-ov navzven, blokada interneta) - da teoretično ne morem imeti drugih stroškov
Se pravi me stane 2 leti takega sistema dobrih 12 EUR.
Vprašanji:
1. A zgoraj navedeno deluje tako kot sem si zamislil?
2. A točke 1, 2 in 3 lahko naredim sam ali moram na kak center od Telekoma da mi to uredijo?
Vnaprej hvala kakšnemu mojstru ki je to že delal in ve.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.265
117
63
Da ne odpiram nove teme, če mogoče kdo ve glede MOBI prepaid paketa.
Torej potrebujem "SMS sprejemnik sporočil" za obdobje 2. let. Kolikor vem je prejem SMS-ov brezplačen, ali ne? Kakor sem gledal je najcenejša opcija naslednja:
1. vzamem Mobi sim kartico za 8,5 EUR, od tega je 5 EUR dobroimetja, dodam še recimo 8 EUR, se pravi imam 13 eur dobroimetja
2. aktiviram neko podaljšanje paketa vsakih 89 dni, ki se odšteva od dobroimetja in to me stane 1,52 EUR na kvartal, torej na 2 leti krat 8 = dobrih 12 EUR.
3. vklopim vse blokade (blokada vseh klicev navzven, blokada SMS/MMS-ov navzven, blokada interneta) - da teoretično ne morem imeti drugih stroškov
Se pravi me stane 2 leti takega sistema dobrih 12 EUR.
Vprašanji:
1. A zgoraj navedeno deluje tako kot sem si zamislil?
2. A točke 1, 2 in 3 lahko naredim sam ali moram na kak center od Telekoma da mi to uredijo?
Vnaprej hvala kakšnemu mojstru ki je to že delal in ve.

Vse to deluje, le za blokado sms in klicev na ven nisem preprican, ce jo sploh lahko izvedes. Internet je v osnovi blokiran, tako da kaksnih tezav ne bi smelo biti.

Jaz najprej vtaknem kartico v telefon, da jo sploh aktiviram in si potem posljem dve sporocili za podaljsanje (ja, placas jih) ter se prijavim na moj.telekom.si (to je brezplacno). Potem pa ostalo urejam na poralu. Tam tudi vidis, ce imas blokado interneta. Za blokado klicev na ven pa verjetno ni panike, ce je tvoja naprava nekaj standardnega, verjetno ne bo klicala sama od sebe.

Pa za polnjenje nisem preprican, ce lahko nalozis 8 evrov. Morebiti cez moneto oziroma cez drugega uporabnika, kuponcki so samo 5 in veckratniki.

Jernej
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Daj kartico v najbolj neumen telefon, kar jih premoreš. Vsi 'pametni' se bodo skušali obešati na internet iz raznoraznih razlogov.
Jaz sem mojemu windows phonu prepovedal vse, pa je še vseeno letal na net po neke updejte in praznil mobi kartico, dokler mu nisem nalašč vnesel napačne nastavitve za dostop do neta.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Pozanimaj se koliko je minimalna polnitev za podaljšanje veljavnosti kartice. pred leti se spomnim, sicer na simobilu, sem sinu filal paket prek sms z svojega telefona. Če sem nafilal za eur ali 2 ni podaljšalo veljavnosti. podaljšalo je ko si nafilal za 5+ eur.

Drugače, pa komplikacija u 3 Pm. Greš na bob in vzameš naročniški paket 4c. Če na porabiš nič, ne plačaš nič. Sprejem SMS je brezplačen.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Bob 4c ne pride v poštev, ker je naročniški. Mora biti prepaid. Minimalna polnitev je povsod 5eur za 90 dni, edino Telekom ima samo podaljšanje za 1,52eur, ne da bi dobil za to dobroimetje, kar mi ustreza. Bolj nisem prepričan, če se res da na prepaidu vse blokirat: klice, SMS/MMSe, internet.
Glup telefon: jasno.