Novo pri Si.mobilu XIII.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.161
5.765
113
pri taščici
Mater da bom res spisal mejl na akos.
Od operaterjev me itak noben ne jemlje resno.
Zato ker smo brez fiksnih linij, brez 2G, 3G in 4G. Na prostem si sicer dosegljiv dobiš tudi 4G (se najdejo tudi območja ko nisi dosegljiv, tudi na regionalni cesti, da ne pišem o lokalni državni cesti, kjer si 2km brez mobilnega signala)) ko se enkrat spraviš v objekt si pa nedosegljiv.
In ko sem malo bolje pogledal, ta okoliš ni označen. Očitno imamo v evidencah vse.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.161
5.765
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
AKOS tudi ne dovoljuje posodobitev relejnih linkov več kot 1x letno.
Sicer ne vem kaj to pomeni, ampak tukaj se golobi sporočila nosijo. Od kar imajo posterji belo stavko , se teh ni vsak delovnik, kaj šele da bi imeli telefon, gsm....
Se šola je brez telovadnice, zunanje igrišče je hkrati dovoz in parkirišče....celo en koš za košarko premore, katerega so pred leti naredili ljudje sami (sicer se tistega ne bi imeli).
Sem prav začuden, ker imajo v šoli že projektor. Sem mislil da so se na grafoskopih ali pa na diapozitivih in vhs. Ker crt se imajo.
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Pri TS bo kmalu na voljo tudi VoWifi, kjer bodo pa tudi težave takih sivin odpravljene.
 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
880
63
28
33
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Mater da bom res spisal mejl na akos.
Od operaterjev me itak noben ne jemlje resno.
Zato ker smo brez fiksnih linij, brez 2G, 3G in 4G. Na prostem si sicer dosegljiv dobiš tudi 4G (se najdejo tudi območja ko nisi dosegljiv, tudi na regionalni cesti, da ne pišem o lokalni državni cesti, kjer si 2km brez mobilnega signala)) ko se enkrat spraviš v objekt si pa nedosegljiv.
In ko sem malo bolje pogledal, ta okoliš ni označen. Očitno imamo v evidencah vse.
Povej mi iz katerega kraja si pa se bom pozanimal za možnost T-2 ac wlan.
 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
880
63
28
33
Zadeva je namenjena lokacijam, ki nimajo druge možnosti dostopa do interneta ali pa so možnosti precej omejene, imajo pa vidno polje do antene na drugi strani. V tem primeru dobiš zelo dobro storitev. Seveda, če ti ustrezajo dane tehnične rešitve.

TV je, kot pri bitnem toku. V osnovi ni statičnega IP. Modem dobi zunanji IP, računalniki pa so za NAT.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.161
5.765
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Pri TS bo kmalu na voljo tudi VoWifi, kjer bodo pa tudi težave takih sivin odpravljene.
Ko bo,me prosim obvesti. Ker sem trenutno na Telekomu, v kraju imamo "samo" Telekom centralo, gsm oddajnike so pa operaterji postavili tako da ne vidimo nobenega se mi zdi.
Pa ni to nekaj hiš v nekem grabnu, 100+ hiš ob regionalni cesti 20km iz lj.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.161
5.765
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik atepej pravi:
Kako daleč si pa od centrale
Vse najboljše najprej
wink-1.gif

Telekom dober km,
T2 preko Save pa najbrž vsaj kake 2-3 km. Ne vem kje grejo kabli ter kje točno ima t2 centralo. . Predvidevam da grejo po mostu, tako da je skoraj gotovo 3km.
 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
880
63
28
33
Ni več mus, da je v tvojem kraju T-2 centrala, tako da natoči - če si seveda zadovoljen z BRO rešitvijo.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.682
576
113
Kaki BRO neki? Pri A1 dobiš kompletno storitev (tehnično enako kot pri Telekomu) tudi na TS centrali.Za operaterja je to bistveno večji strošek kot polovični BRO dostop, uporabnik pa zato dobi zanesljivejšo in kvalitetnejšo storitev tudi pri konkurenci TS-a.
 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
880
63
28
33
Kdo je reku, da bo pri T-2 delalo slabše, ker hitrosti so enake kot na T-2 centrali - ne bluzi.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.682
576
113
BRO dostop kot ga uporablja T-2 za IPTV uporablja hls protokol. Enak protokol se uporablja pri D3GO, Mobii, TvinTV ipd. TV rešitvah. Kot vem T-2 (in ostali operaterji) na LLU dostopu uporablja ločene vlane za različne tipe prometa kar je klasika v omrežjih. Na bro dostopu pa gre za operaterja za nizkocenovno bljižnico s hls-om, uporabnik deli pasovno širino in vlan za internet in TV. Kaj to lahko pomeni za uporabniško izkušnjo?
A1 ima tudi na WS zakupljenih (TS) kapacitetah ločene vlane po storitvah. Operaterja to seveda stane več kot najem ločenih vlanov.
Če sem se kje zmotil pa me prosim popravi. Hls protokol je čist ok zadeva, ni pa primerljiv z ločenim vlanom za IPTV.
 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
880
63
28
33
Citat:
Uporabnik Ted pravi:
BRO dostop kot ga uporablja T-2 za IPTV uporablja hls protokol. Enak protokol se uporablja pri D3GO, Mobii, TvinTV ipd. TV rešitvah. Kot vem T-2 (in ostali operaterji) na LLU dostopu uporablja ločene vlane za različne tipe prometa kar je klasika v omrežjih. Na bro dostopu pa gre za operaterja za nizkocenovno bljižnico s hls-om, uporabnik deli pasovno širino in vlan za internet in TV. Kaj to lahko pomeni za uporabniško izkušnjo?
A1 ima tudi na WS zakupljenih (TS) kapacitetah ločene vlane po storitvah. Operaterja to seveda stane več kot najem ločenih vlanov.
Če sem se kje zmotil pa me prosim popravi. Hls protokol je čist ok zadeva, ni pa primerljiv z ločenim vlanom za IPTV.
Baje se ureja tudi to, več ti pa ne smem povedat niti na ZS.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.