Novo pri Telekom Slovenije III.

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.265
117
63
Aja točno, skapiral kje te nategnejo, ene programske opcije (v mojem primeru HBO) ni več gratis zraven :)

Kaj pa pri osnovnem Trio A? Meni bi se spremenila hitrost iz 10/2 na 100/40 in paket ne bi bil dražji za 6 evrov, kot je sam dvig hitrosti. Ne vem pa, kako je s "Poveži in prihrani". Tega potem ne bo več?

Jernej
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Kaj pa pri osnovnem Trio A? Meni bi se spremenila hitrost iz 10/2 na 100/40 in paket ne bi bil dražji za 6 evrov, kot je sam dvig hitrosti. Ne vem pa, kako je s "Poveži in prihrani". Tega potem ne bo več?

Jernej
Nimam pojma kako so ostali paketi, jaz imam sedaj Modri Plus, primerjavo sem tudi delal z najboljšim NEO paketom ter ekvivaletnim novim GSM paketom.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
A ni to korak naprej? Popusta pri obstojecih uporabnikih ni bilo nikoli pri TS? Res da moras vzeti zraven elektriko ampak ok... vsaj nekaj...
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Poznamo gangsterske prijeme telekoma...ko bodo nategnili dovolj elektricarjev bodo samovoljno cez noc rekli papa popusti. Ma niti ce mi dajo elektriko brezplacno ne grem vec k njim.
 

Tjaz

Pripravnik
19. avg 2007
305
0
16
* fiksni internet s hitrostjo do 100/20 Mbit/s na FTTH oz. do 20/1 Mbit/s VAR na ADSL oz. do 20/2 Mbit/s VAR naVDSL;

Če imaš možnost OPTIKE super, če pa jo nimaš in jo še nekaj let ne boš imel pa dobiš 5x manj za enako ceno bravo, kje je AKOS.

* fiksni internet s hitrostjo do 350/40 Mbit/s na FTTH oz. do 20/1 Mbit/s VAR na ADSL oz. do 30/5 Mbit/s VAR na VDSL;

NA OŠO omrežjih pa je hitrost 100/20 Mbit/s , plačaš pa 350/40 Mbit/s ... :bonk:
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
NA OŠO omrežjih pa je hitrost 100/20 Mbit/s , plačaš pa 350/40 Mbit/s ... :bonk:

Kje to pise, da placas 350/40 Mbit/s? Jaz zasledim le tak podatek, kot si ga citiral...

Paketi_-_Info_-_NEO-20190321-072501.jpg
 

Tjaz

Pripravnik
19. avg 2007
305
0
16
Povrsno beres "prijatelj"... povrsno beres :bolan::norec: ... resda je besedica "do" kratka... ampak s pozornim branjem se vidi, da je povsod prisotna ... :)

skitched-20190321-081027.jpg

Ja, imaš prav .... poznam ljudi ki plačujejo do 20/1 , ampak jim parica ne prenese več kot 5M/348k. Ko pa vklopi TV je pa tema, torej plačuje meglo ......
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ja, imaš prav .... poznam ljudi ki plačujejo do 20/1 , ampak jim parica ne prenese več kot 5M/348k. Ko pa vklopi TV je pa tema, torej plačuje meglo ......

Ampak takim Telekom NI priklopil trojcka... oz. ce ze, so bili verjetno seznanjeni s tem... Razen ce je razlog za to, da se modem sinhronizira s tako nizko hitrostjo nastal kasneje po tem, ko so jim prodali trojcka s TV ... Ce pa so ti ljudje, ki jih poznas, zadovoljni s takim delovanjem in so tiho... potem pa nimam komentarja :norec: ...
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.265
117
63
Ampak takim Telekom NI priklopil trojcka... oz. ce ze, so bili verjetno seznanjeni s tem... Razen ce je razlog za to, da se modem sinhronizira s tako nizko hitrostjo nastal kasneje po tem, ko so jim prodali trojcka s TV ... Ce pa so ti ljudje, ki jih poznas, zadovoljni s takim delovanjem in so tiho... potem pa nimam komentarja :norec: ...

Točno tako. Mi v službi plačujemo do 40/5 se mi zdi in imamo realnih 17/2.3, ampak ker gredo kabli po vasi nazaj in naprej, trenutno ni druge in se ne pritožujemo. Doma imam pa optiko, ki ima na TrioA samo 10/2 in čakam na izračun za Neo. Če bo izplen tamtam, bomo menjali.

Jernej
 

Tjaz

Pripravnik
19. avg 2007
305
0
16
Razen ce je razlog za to, da se modem sinhronizira s tako nizko hitrostjo nastal kasneje po tem, ko so jim prodali trojcka s TV ... Ce pa so ti ljudje, ki jih poznas, zadovoljni s takim delovanjem in so tiho... potem pa nimam komentarja :norec: ...

Problem je prevelika oddaljenost od CENTRALE, Brezžični net tudi ne pride v poštev max 5M/1M, saj je dal pritožbo tako na Telekom , tudi GVO je že bil tam ampak
to je to kar lahko dobijo na tisti lokaciji. PRODAJNIKI v poslovalnici prodajo VSE "saj bo delalo", pogojno.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pred leti, ko je bil se navaden ADSL (ne ADSL+, VDSL,... ) in sem imel doma hitrost 4/1 ... sem dal povprasevanje za trojcka s TV, pa sem dobil odgovor, da na moji lokaciji to ni mozno, ker sem predalec od centrale... Kasneje so sicer hitrost dvignili in se je modem sinhroniziral z okoli 14 Mbit/s pri downloadu ... sem lahko vzel trojcka in je tudi delovalo nekaj casa OK... potem so se zaceli problemi in ker jih niso uspeli resiti, sem pac prekinil in sel na kabelsko... tako da imam sedaj hitrost 125/6 preko coax-a ... Vem pa, da ce tehnicno ni omogocena neka hitrost, kjer bi lahko zagotavljali storitev, ti je niso prodali... Pomoje se to tudi sedaj ni kaj dosti spremenilo ...
 

astet

Pripravnik
4. jan 2012
95
14
8
Sam sem na OŠO Vahta optiki. Moti pa me, da pri Telekomu Slovenije trdijo, da večja hitrost kot 100/20 na OŠO optiki ni možna vendar so mi iz OŠO Vahta odgovorili drugače. Citiram:
"Pozdravljeni

Odprto širokopasovno omrežje (OŠO), na katerega ste priključen, zagotovo ni razlog za z vaše strani dosežene hitrosti. Omrežje ima zmogljivost do 1Gbps na uporabnika, in v omrežju se te hitrosti ne omejuje. Pri trenutnih vršnih obremenjenostih (v sobotah popoldne) so zmogljivosti našega hrbteničnega omrežja zasedene približno 10%. Glede na povedano, in dejstvo na je pasovna širina v dostopovnem segmentu deljena med uporabniki (GPON), je iz naslova omrežja kadarkoli pri kateremkoli uporabniku doseči vsaj 500Mbps downloada in 250Mbps uploada.

Hitrosti omejujejo le operaterji, in sicer z določanjem zmogljivosti, s katero se povezujejo na OŠO, in z omejevanjem uporabnikove hitrosti na njihovem BRAS serverju (to je naprava, ki uporabnika avtenticira in mu določa, katere storitve lahko uporablja, v odvisnosti od izbranega paketa).

Predlagam, da izbranemu ponudniku storitev naročite, da naj pri upravljavcu infrastrukture naroči meritev hitrosti, da se boste lahko o zmogljivosti omrežja lahko prepričal neposredno (v tem primeru bodo do vas prišli naši inženirji, in izmerili hitrost po navodilih Agencije za komunikacijska omrežja in storitve (AKOS), ki upravlja tudi za Slovenijo merodajni merilnik ( https://www.akostest.net/en/ ).

S spoštovanjem

Goran Živec

P.S. Upoštevajte, da je dejansko dosegljiva hitrost na ethernet omrežjih približno 92% nazivne (razlika se porablja za koordinacijo podatkovnega prometa), in da je hitrost dostopa do interneta (povezava do željene internetne storitve) drug pojem od dostopovne hitrosti (povezava od uporabnika do omrežja), in da operaterji pri rezidenčnih paketih oglašujejo to drugo." Konec citata.

Trenutno imam paket Modri Plus in sam sem želel imeti pri Telekom Sloveniji hitrost interneta 300/40 vendar to v nobenem primeru kljub posredovanju odgovora s strani OŠO Vahte na žalost ni mogoče.
 
Nazadnje urejeno: