Novo pri Telekom Slovenije III.

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Telekom mi ponuja nadgradnjo na paket "modri svet" z vezavo za 24 m in 20 EUR popusta za 3 mesece. A pozna kdo to zadevo, koliko sem sam pregledal se mi splača zamenjat sedanji paket modri za tole opcijo. A morda veste če je res samo opcija vezava 2 leti ali pa morda gre z vezavo za 1 leto?
 

picero

Pripravnik
25. jul 2007
66
2
8
  • Všeč mi je
Reactions: Konec

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Tudi mi gremo po 20 letih s 7 številkami in fiksnim priključkom h konkurenci (telemach). Malo zaradi cene, malo zaradi selitve. Razlika v ceni v prvem letu bo občutna - 45%. Potem pa cca 17%. Me je pa kar malo strah, če bo vse delovalo tako, kot mora, oz kot je tu:)
 

pol3ni

Fizikalc
10. jan 2011
355
228
43
Idrija
Mi tudi. Po 12 letih. Mobine 4 številke gredo na hofer.Sam tv in internet pa še ne vem.T2,A1,ali telemach.Pri vseh bi vzel največjo tv shemo +dodatek HBO.Sen pa na optiki(centrala je od telekoma)
Kar sem gledal cene so naslednje
T2 -39,99-prvo leto ob vezavi,po koncu vezave 66,99
A1 -53,99 -2 leti ob vezavi plačujem isto ceno
TELEMACH - 32,95 prvo leto ob vezavi ,po koncu vezave 65,90

Na izbrano je vse približno tam tam.Zdaj samo kvaliteta storitev je vprašljiva-kje imate najboljšo izkušnjo.
Hvala
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.830
727
113
www.jernej.org
Za televizijo je definitivno najslabša izbira A1. Med T2 in Telemach je pa odvisno, kaj ti je bolj pomembno. Če so ti pomembni Sporklubi v HD, potem Telemach. Če ti je pa pomemben dober časovni zamik in pregleden vmesnik na TV-ju pa T-2. To je seveda zelo na grobo... so še druge razlike.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.830
727
113
www.jernej.org
Telekom je nekje vmes med T-2 in Telemachom. Ima Sportklube v HD, ki jih T-2 nima. Uporaba časovnega zamika je bolj štorasta od T-2. Je pa TV vmesnik še vedno boljši od tistega pri Telemachu. Je pa Telemach zaenkrat edini, ki svojo TV aplikacijo ponuja tudi na Smart TV-jih, če je komu to pomembno. Skratka... vsi imajo prednosti in slabosti.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
EON misliš? Eno vprašanje... Torej če prav razumem, če ima Smart TV WiFi kar ga seveda ima in si v sobi kjer nimaš fizičnega signala do TV-ja gledaš TV programe preko EON-a?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.830
727
113
www.jernej.org
Ja... z EON-om za smart tv-je lahko gledaš televizijo, če ima le-ta dostop do interneta. Ampak pazi... mora biti smart tv novejše generacije (Tizen 2.4, webOS 3.0, Android TV 5.0 ali boljši).
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.830
727
113
www.jernej.org
Pol leta nazaj, ko sem sprobaval na T-2 omrežju ni bilo kakšnih posebnih težav. Če imajo pa sedaj kakšno dodatno zaščito pa ne bi vedel. Dvomim, da so kaj spreminjali.
 

pol3ni

Fizikalc
10. jan 2011
355
228
43
Idrija
Za televizijo je definitivno najslabša izbira A1. Med T2 in Telemach je pa odvisno, kaj ti je bolj pomembno. Če so ti pomembni Sporklubi v HD, potem Telemach. Če ti je pa pomemben dober časovni zamik in pregleden vmesnik na TV-ju pa T-2. To je seveda zelo na grobo... so še druge razlike.

Sem se odločil za T2.Mi je bolj pomemben dober časovni zamik in pregleden vmesnik na TV-ju .Nekaj si omenil še druge razlike,če ti ni odveč katere pa so te
razlike.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Hmm, mene pa zanima kaj pomeni dober časovni zamik? Namreč kot je rekel Mikrohard je Telekomov nekje vmes? Zanima me v čem je npr. T2 zamik boljši? Več kanalov kjer deluje zamik? Daljši časovni zamik? Reklame ven rezane? Ali kje je keč? Namreč kolikor uporabljam ta zamik deluje od Telekoma res odlično, brez minimalne pripombe, vse jasno in logično?
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Meni je bil sam vmesnik preglednejsi pri telekomu, casovni zamik je bil pri vseh programih, kjer je bil le ta mozen za 7 dni nazaj.

Pri t-2 je pri vecini programov ogled nazaj samo za 3 dni, ceprav na veliko oglasujejo 7 dnevni casovni zamik.

Generalno gledano pa je t-2 trenutno za nas boljsi, saj imamo vkljucenih v oranznem diamantu HBO precej vec programov, kot prej pri modrem paketu pri telekomu.

Tudi hitrost interneta je sedaj 40/20, prej pri telekomu na modrem paketu 30/5.

Tudi cenejse je vsaj prvo leto z vezavo.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Kaj smo že pa ugotovili za kvaliteto slike...? Sicer pa si ravno ogledujem ta HBO Diamant paket, ob vezavi za 24m imaš prvo leto 39,99€/meseci, naslednjo leto pa 66,99€ na mesec. Kar znese povprečno letno 53,49€ s tem da je to cena brez mobilnega paketa. Trenutno pa plačujem Modri paket plus z HBO-jem vred 80€. Torej... 26,50€ plačujem mobilni paket ki je drugače vreden 15-20€. Je pa res da se od Telekoma ne morem ločiti zaradi opcije Komunikator ki jo edini nudijo... Pa še nekaj je pri Telekomu... zbiraš tiste točke pri plačevanju računov pa cca. 2x letno izkoristiš popust na račun v vrednosti 20€, zraven tega sem v štartu ob vezavi vzel ven HP prenosnik za 1€ in ga prodal za cca. 200€. Tudi to je treba poračunati...
 
Nazadnje urejeno:

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Kvaliteta slike je praktično enaka, nisem opazil skoraj nobene razlike (pomoje je ni). V oranžnem diamatnu HBO imaš vključeno tudi mobilno telefonijo, in sicer brezčasni M paket (klici, sms/mms neomejeno, prenos podatko 10gb, od tega 4,5gb v EU), gostuješ normalno v telekom LTE omrežju, le v tujini baje zaenkrat še ni LTE gostovanja, oz. naj bi bilo zaenkrat samo na Hrvaškem in Grčiji.

Včasih je telekom res imel kakšne lepe akcije ampak predvsem za nove naročnike, da si dobil kakšno stvar za 1€ ob vezavi, sedaj tega več ni koliko sem seznanjen...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ja saj, vedno slabše je s Telekomom, se strinjam. Ampak saj pravim, zase nimam pametne rešitve ravno zaradi Komunikatorja.