Novo pri Telekom Slovenije III.

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Kaj pa je takega na Telekovemu komunikatorju.

Posebnega ni nič, je kakršen je, ti pa predlagam da na tvojem A1/Telemachu/T2/... poskusiš biti na svoji cifri dosegljiv v 3. coni kjer sta odhodni in dohodni klic cca. 3€/min in imaš dnevno vsaj po pol ure nujnih pogovorov in to 14 dni :) Aja... in to v povprečju vsaj 2x letno :evil:
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.830
727
113
www.jernej.org
Hmm, mene pa zanima kaj pomeni dober časovni zamik? Namreč kot je rekel Mikrohard je Telekomov nekje vmes? Zanima me v čem je npr. T2 zamik boljši? Več kanalov kjer deluje zamik? Daljši časovni zamik? Reklame ven rezane? Ali kje je keč? Namreč kolikor uporabljam ta zamik deluje od Telekoma res odlično, brez minimalne pripombe, vse jasno in logično?
Boljši časovni zamik iz stališča uporabe. Kadarkoli lahko na živi sliki stisneš pavzo in nadaljuješ. Lahko greš iz žive slike nazaj za par minut, če želiš. Na program se ti shrani pozicija, kje si gledal časovni zamik (lahko preklopiš na drug program, prideš nazaj in nadaljuješ v časovnem zamiku). Ko se zaključi oddaja, te ne vpraša "ali želite nadaljevati", temveč predvaja brez prekinitev. Pri preskakovanju ti kaže slikice (kot Netflix). Pri raznih športnih dogodkih imaš na zamiku označene zanimive prizore in lahko enostavno preskakuješ med njimi, itd itd. To so te razlike, kje je pri T-2 zamik boljši od ostalih. Telekom je boljši od Telemacha v tem, da ga ima tudi na HD programih, ter da te po oddaji vsaj vpraša, če želiš nadaljevati (pri Telemachu AFAIK niti tega ni).

Preglednost vmesnika je sicer tudi stvar navade in posameznika (recimo urby20 je dolgo uporabljal Telekomovega in mu je le-ta bolj všeč). Pri nas doma smo recimo par let imeli Telekom pa sta starša zelo kmalu po prestopu na T-2 rekla, da je T-2 vmesnik boljši. Isto sem slišal tudi od večine ostalih (seveda so pa tudi izjeme). Kar se pa vmesnika od Telemacha in A1, je pa (zame osebno) ena velika žalost.

Še en video, ki prikazuje uporabo zamika pri T-2:
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: mukwai

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
To pa je top funkcija da lahko med programom v realnem času stisneš pavzo :) je pa časovni zamik pri T2 tudi na HD kanalih?
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Včasih je telekom res imel kakšne lepe akcije ampak predvsem za nove naročnike, da si dobil kakšno stvar za 1€ ob vezavi, sedaj tega več ni koliko sem seznanjen...

Akcije so se vedno tudi za nevezane uporabnike. Sam sem ravno vzel Samsung UE43NU7192UXXH za 264€. Poglej na Telekomovi strani pod ugodna ponudba naprav. Ce itak nameravas ostati 2 leti se splaca izkoristit, magar za kolega/familijo.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Dobra cena... cca. 200€ ceneje... Nekaj je, pa je to takoj 8-9€ manj na mesec v povprecju za samo storitev...
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Res je, vendar samo v primeru, če ga prodaš naprej po priporočeni prodajni ceni, oz. če misliš TV imeti zase :)

Jaz v njihovih akcijah nikoli nisem našel nič zase, tudi ko sem lani kupoval nov TV niso imeli SONY-ja, katerega sem želel, oz. niso bili konkurenčni.

Tako, da to pride prav samo nekomu, ki mu ustreza točno tak televizor diagonala in ostalo...
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska

pol3ni

Fizikalc
10. jan 2011
355
228
43
Idrija
Posebnega ni nič, je kakršen je, ti pa predlagam da na tvojem A1/Telemachu/T2/... poskusiš biti na svoji cifri dosegljiv v 3. coni kjer sta odhodni in dohodni klic cca. 3€/min in imaš dnevno vsaj po pol ure nujnih pogovorov in to 14 dni :) Aja... in to v povprečju vsaj 2x letno :evil:

Razumem ,da če si večkrat v tujini,da ti je to prioriteta
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113

Ravno pred 2 urama aktiviral opcijo. Čeprav se bo Komunikor še lepo naprej rabil. Namreč.... Ko sem v 3. coni sem ponavadi veni, na terenu kjer ni WiFi-ja, kupim lokalno kartico z LTE ter šibam Voip, svojo SIM kartico pa lahko imam v hotelu v sefu. Ta VoWifi pa zahteva v telefonu v prvi fazi tvojo SIM kartico + tega ne deluje na lokalnem LTE omrežju, mora biti WiFi. Torej... če bi hotel v tujini uporabljati VoWiFi bi moral imeti Hotspot, kjer bi na svoj telefon simuliral WiFi in bi potem stvar delovala preko tistega WiFi-ja. Dokaj neuporabno zame saj to pomeni da bi potem rabil še eno napravo zraven v žepu ki bi oddajala WiFi...

No vsaj tako mi je bilo danes pojasnjeno!
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.342
3.432
113
Jo pazi

Če imaš vključen VOLTE pa mogoče še vowifi ti ne dela dohodni klic na komunikataorju.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.342
3.432
113
Programerji zašuštrali.
Sem v začetku meseca preizkušal in so mi na support povedali to informacijo.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Dobro vedet ko bom rabil... kaj pa jaz ko za VoIP ne uporabljam komunikatorja temvec imam kupljeno aplikacijo Bria? Tam bo delalo ali moram disablat VoLTE in VoWiFi?