Novo pri Telemachu II.

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.630
989
113
Pa ta definicija neomejenih podatkov tudi šepa. Pač vsakih 20GB (na dan) pošlješ en sms (če lahko) in je spet neomejeno.
 

Stanislav87

Pripravnik
21. avg 2019
89
17
8
Slovenske Konjice
Zdravi je kdo tukaj iz Telemacha zaposlen nekaj so mi zajebali pri Smart boxu naročil še enega dodatnega, da bi imel dva a prvega mi izklopijo kje tukaj logika! Prosim za pomoč oni ne morejo pomagat morem prvega vrniti a potem šele lahko vzamem novega
 

Sasek21

Pripravnik
25. feb 2023
56
0
6
26
Maribor
| 21.02.2024. 10:07:38

Telemach začel izvajati projekt 5G-ADRIA​

Telemach Slovenija je v sodelovanju s partnerji – Telemach Hrvaška, DARS, Fakulteta za elektrotehniko Univerze v Ljubljani in podjetje OiV iz Hrvaške – 1. 1. 2024 v okviru finančnega inštrumenta Connecting Europe Facility (CEF) začel izvajati projekt 5G-ADRIA.
Konzorcij 5G-ADRIA bo raziskal in analiziral, kakšna infrastruktura 5G je potrebna za podporo prihodnjim storitvam, povezanim s prometom, ki se bodo uporabljale vzdolž prometnih koridorjev v dveh državah članicah EU, v Sloveniji in na Hrvaškem.
Študija 5G-ADRIA bo v naslednjih 6 mesecih obravnavala naslednje:
  • Usklajevanje obstoječe pasivne in aktivne infrastrukture vzdolž koridorja s trenutnimi prometnimi informacijami in storitvami upravljanja. Študija bo podlaga za razvoj prihodnjih omrežij in storitev.
  • Uvedbo začetnih standardiziranih storitev CAM (povezana in avtomatizirana mobilnost) z izboljšanimi prometnimi informacijami in upravljanjem, ki zahtevajo boljšo pokritost 5G z večjimi zahtevami po podatkih in gostoto vozil.
  • Uvedbo naprednih storitev CAM s kooperativno izmenjavo informacij o mednarodnem prometu v realnem času in upravljanjem prometa v realnem času, kar pomeni pritisk na gosto pokritost z omrežjem 5G, visoko zmogljivost prenosa podatkov, nizko zakasnitev storitev in visoko storitveno zanesljivost.
  • Pripravo podlage za omrežja naslednje generacije z izjemnimi zmogljivostmi, ki jih v bližnji prihodnosti morda ne bo mogoče doseči, npr. storitve, za katere sta potrebna izjemno velik pretok podatkov in majhna zakasnitev.
S projektom bomo razvili poslovni model ter izvedli študijo donosnosti in javnih koristi. Projekt 5G-ADRIA bo obravnaval različne vidike, ki so v skladu s politikami EU, kot so e-zdravje, mobilnost in e-mobilnost, transport, industrija, pametna družba, pametna mesta ipd.
Z njim želimo zgraditi most 5G: pot v pametnejši jutri.
5g_web604px_20240221_110737_1147x604.png
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Mene pa zanima kakšne so omejitve, če bi naredil prehod iz Telekoma (njihova optika) na Telemach?
Zanima me pa paket EON Premium brez mobilnih paketov.
 

yohnnyb89

Pripravnik
17. dec 2019
131
6
18
Omejitve ni, le da ti bo na Telekomovi optiki, dal Telemach malo nižjo hitrost.
Ja res je tako ker to sem pred časom že jaz spreševal in dobil takšen odgovor:

Pozdravljeni,


v kolikor greste na optično omrežje je na vašem naslovu potem hitrost interneta 600/40 mbps

Hvala in lep pozdrav.

Roman S
Kontaktni center

T +386 59 188 600 F +386 59 188 601
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Omejitve ni, le da ti bo na Telekomovi optiki, dal Telemach malo nižjo hitrost.
Pa v najslabšem primeru lahko računaš na zaplete ob morebitnih težavah: operater so bo izgovarjal na ponudnika infrastrukture in obratno.

Če si življenjsko odvisen od telko storitev je najbolje ostati na infrastrukturi ponudnika. Sicer go for it, itak se ti splača menjat ponudnika takoj po preteku vezave, ker večinoma kot nov naročnik dobiš dodatne ugodnosti. Za povprečnega uporabnika velikih razlik ni, edino za TV sheme menim, da so najboljše pri Telemachu.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.931
34
48
Po moje ni 1. april, ker sem prej tudi nekje po radiu slisal reklamo. Sicer bi bila to zelo draga potegavscina. :D
 

Aliens

3700. registrirani uporabnik
18. jun 2008
307
2
18
Aha, torej ce imam se nekaj mesecev do izteka fiksne EON vezave, potem to ne pride v postev.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Danes so im eli odprto Telemach v Zupancicevi jami od 12 h do 15 h in, kdor je prišel so mu nartedili paket za 2 leti, s tem, da prvo leto oni tebi na paketu plačujejo po 15 eur mesečno na tvoj TRR, drugo četo pa imaš 50% popusta na redne cene, sem sklenil, evo super.....
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
593
310
63
Danes so im eli odprto Telemach v Zupancicevi jami od 12 h do 15 h in, kdor je prišel so mu nartedili paket za 2 leti, s tem, da prvo leto oni tebi na paketu plačujejo po 15 eur mesečno na tvoj TRR, drugo četo pa imaš 50% popusta na redne cene, sem sklenil, evo super.....
Pa dobil si dva veeelika sladoleda z Telemachovim bonom v "Sladki jami"!? :)
 
  • Haha
Reactions: matofill

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Dejansko moraš imeti še eno drugo naročnino, ki ni v vezavi in potem vezati oboje za 2 leti. Precej bedno.
Od kje ti to? Imam fiksni EON v vezavi do januarja in sem dobil ponudbo za dve novi mobilni naročniški razmerji, s prenosom številke, po pogojih aktualne ponudbe. T.j. 1€ mesečno za dve leti.