Novo pri Telemachu II.

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.636
994
113
Piše v njihovih pogojih. Spet bo milijon različnih interpretacij (že pri njihovi prodaji), že prav vidim.

S sklenitvijo ustreznega aneksa k pogodbi za mobilne in/ali fiksne storitve z izbiro te akcije, naročnik razume in se strinja, da s tem sklene naročniško razmerje z vezavo 24 mesecev za mobilni paket in Dodatni Paket, s tem, da se znesek ugodnosti mobilnega paketa v skupni višini razlike med redno in akcijsko ceno razdeli med mobilni paket in Dodatni Paket.

Lahko da s tem stavkom: "V primeru, da je Dodatni Paket že predmet samostojne vezave, celotna ugodnost ostane na mobilnem paketu." potem pustijo vezavo na nosilnem paketu pri miru, če že obstaja.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
A si nisi že z vprašanjem sam odgovoril?
O: vezava - si vezan, obvezan. Konec vezave: nisi vezan, obvezan.
jaz tudi razmišljam, da dve številki prenesem za dve leti. Pa, če naredim preplačilo, mi ne morejo niti cen in pogojev tekom teh dveh let spreminjat :)
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
859
856
93
Kaj ima preplačilo s cenami in pogoji? Slednji se lahko vmes 72 krat spremenijo. In edino kar lahko narediš je odstop odmpogodbe z vsemi pravnimi posledicami.
Isto zakonodaja in predpisi. Jutri lahko uvedejo davek na SMS 7 € na komad in boš moral plačat, ker za otroke gre.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Predplacilo res nima nobenega smisla, narobe si predstavljas "zascito" pred spremembami.

Pogoji se bodo verjetno(?) vmes spremenili, tule nimas kaj. Cena paketa se tudi lahko spremeni, ampak menim, da zate to ne bo igralo vloge. Ker pogodba pravi, da dobis doticni paket za 1eur, za obdobje vezave. In ne za xx% ali yy€ popusta glede na ceno po ceniku.
 

tad3y

Pripravnik
23. nov 2007
198
14
18
Bo kaj narobe, če ta paket za 1€ uporabim za Huawei modem, samo za internet? Ki se ne koristi veliko ...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Nic ne bo narobe, ce ne kuris veliko. Mislim da imajo bremzo pri 10GB dnevno, ko moras nadaljevanje prenosa podatkov potrditi s poslanim sms. Kar zna biti storasto, ce sim kartica zdi v modemu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tad3y

damjanko

Pripravnik
6. okt 2008
232
17
18
Kdaj Telemachu poteče nacionalni roming pri Telekomu? Se še vedno šlepajo ali zdaj že zaupajo svojemu omrežju?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU

Po rezultatih Ookla® Speedtest® ima Telemach najhitrejše 5G in fiksno omrežje v Sloveniji

Zvečer okrog devete ure sem tuhtal, zakaj mi šteka gledanje filma Botri za nazaj prek EON aplikacije, na W10 prek HTPC - ja. Slika bi šteknila in skakala naprej in nazaj deset sekund. Po tem času je zopet predvajanje bilo normalno. HTPC ni mogel biti težaven, ker ima i5 procesor in šesnajst giga rama. Linija je GPON 20/10.
Vzel sem tablico, pripravil Speedtest in počakal. Ko je začelo štekati, sem zagnal Speedtest, ki je pokazal hitros 7 Mbps, namesto 20 Mbps. To je težava vsak dan, samo po osmi uri zvečer.
Kakšen pet ge, če po optičnem kablu še ne morejo zrihtati.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Cak mal, kaksno pipo v internet imas? Pises o optiki, 20mbps, 5g, nic jasno. Menda nimas na optiki 20mbps?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Paket (optika) mini 20/10, je dovolj za vsakega. ee.... khm... upokojenca.
Modem za TV ima svoj koprocesor in ne vpliva na internetno povezavo.
Prej sem imel Amisov VDSL10/0,7 prek bakrene telefonske linije po zraku , pa ni nič štekalo.
Hočem povedati, da imajo opremo zanič, pri osnovnih stvareh. Hvalijo se pa s 5G.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Huh, nisem vedel, da danes nekdo na optiki se ponuja 20/10?

Jaz sem ze od zacetka na najmanjsem / najcenejsem trojcku pri telemachu, ki trenutno vkljucuje 200/20.

Ker konstantno visajo hitrosti, sem bil ze dvakrat primoran kupiti nov wifi router - v zadnji iteraciji sem koncno nehal skrtarit in kupil "lexusa med routerji" kot je pisalo v nekem reviewu :)