Novo pri Telekom Slovenije II.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Pa tethering je za doplačat samo pri opciji 10Gb. Za osnovne 3Gb te omejitve ni. Pa tudi povprečno ceno bi bilo dobro zračunat na obdobje 24 mesecev.

Telekom paket modri z dodatno telefonsko (vračunan popust 5€ na mesec): 1606,8€ v dveh letih
Telemach (izračunano po podatkih od zgoraj): 1591,44€ v dveh letih

Pa če smo še natančni, lahko pri Telekomu nabereš v dveh letih več kot 1600 točk zvestobe, za kar lahko uveljaviš še dodatnih 30€ popusta, s čim si pa že pod ceno Telemacha. Je pa res, da ima Telemach še HBO programe v shemi... ima pa zato Telekom večji upload pri internetu in več časovnega zamika. Torej ni vse črno/belo.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Si siguren, da ima Gold paket za 50,50 vključen HBO? Jaz ga vidim samo pri Gold Premium za 64,50.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Pa tethering je za doplačat samo pri opciji 10Gb. Za osnovne 3Gb te omejitve ni. Pa tudi povprečno ceno bi bilo dobro zračunat na obdobje 24 mesecev.

Telekom paket modri z dodatno telefonsko (vračunan popust 5€ na mesec): 1606,8€ v dveh letih
Telemach (izračunano po podatkih od zgoraj): 1591,44€ v dveh letih

Pa če smo še natančni, lahko pri Telekomu nabereš v dveh letih več kot 1600 točk zvestobe, za kar lahko uveljaviš še dodatnih 30€ popusta, s čim si pa že pod ceno Telemacha. Je pa res, da ima Telemach še HBO programe v shemi... ima pa zato Telekom večji upload pri internetu in več časovnega zamika. Torej ni vse črno/belo.

HBO - ena najmanj uporabnih stvari. Smo imeli doma naročen HBO, ampak smo ga skenslali, ker so stalno ponavljali iste filme...v dveh tednih si VSAJ dvakrat videl isti film. BZ stvar...res je, da hitro dobijo nove filme, ampak imaš vedno opcijo piratov, tako da...
HBO (če vprašaš mene) ni neka prednost...
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Gold za 50,50 nima vključenega HBOja. MegaHD shema na Telekomu ima več programov kot Gold na Telemachu, vsaka dva meseca jo lahko vključiš tudi na televizorju. Telemach ponuja ogled nazaj samo na enem sprejemniku, če želiš na dveh, moraš doplačati na mesec, Telekom ima ogled na vsakem BOXu. Na Telemachu imaš lahko največ tri televizije za to naročnino, na Telekomu uradno štiri, v resnici še več...
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
To je bil prvovrsten PR fail. Torej 10GB dobiš za ugodno ceno 3€, plus 2€ če hočeš teh 10GB deliti (verjetno marsikdo sploh nima potrebe po tem?). Če bi od začetka bilo 10GB za 5€ se ob to noben ne bi spotaknil, tako pa noben ne vidi ugodne ponudbe, ampak samo "nateg" da ni tetheeringa.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Tako kot sem posredoval,sem dobil info s Telekoma.
Tudi sprobal delit povezavo na ipada in macbooka brez problema.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
To je vedno bilo tako, da je deljenje možno pri osnovnih 3GB. Ampak sej veš kako grejo govorice, že če to temo prebereš ti je jasno. In vse kar se bo doseglo s pritožbami na AKOS je to, da tudi tisti uporabniki, ki doplačajo za teh 10GB in ne potrebujejo tetheering ne bodo plačali 3€, ampak bodo vsi plačali 5€, ker bo pač teethering skrit v ceni.
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Citat:
Uporabnik frikenej pravi:
Sem hotel sklenit ta modri paket pri telekomu (kao vse v eni naročnini) in na prvi pogled zgleda vse okej, ampak pol pa začnem neki računat in primerjat s telemachom in ni lih najcenejši. Poleg tega me motita dodatna 2€ za možnost deljenja povezave in to da si vsaka dva mesca lahko komaj preklopim na hd mega shemo. Pri telemachu dobim za ta dnar 2 mobilni številki pa boljšo shemo (ki je ni treba preklapljat).
Zdaj nevem, saj se lepo sliši, da daš vse na eno naročnino pri telekomu, a je to daleč od tega, da bi bilo najcenej ali pa vsaj najboljše (kar je telekom včasih bil).
Spodaj je še izračun primerjave med telekomom in telemachem.



Da te malo popravim pri TV shemi pri Modrem paketu.

Sam ga imam že več kot dva meseca. Že od začetka sem imel Mega HD shemo. Včeraj večer pa grem gledat Tv in vidm, da ni več HD programov. In mi piše na zalonu : Za naročilo MegaHD programov pritisnite OK na daljincu. Naročilo MegaHD programov je pri paketu Modri brezplačno. In kliknem OK vpišem starševsko geslo in voila MegaHD programi so nazaj.

Lp
 

frikenej

Pripravnik
19. nov 2010
723
5
18
Ljubljana
Hvala vsem za popravke.
@telex: imam na razpolago telemachovo kabelsko omrežje, zato primerjam hruške s hruškami.
Ja to glede deljenja povezave je res samo na 10GB. Tak da pol se moram odločit med 3GB ali konkretno višjo ceno za več podatkov.
Glede HBO kanalov. Sem preveril pri telemachu, in so tudi v goldu za 50,50.
@Karakala, hvala tudi za to info. Torej samo klikneš okej in to je to? Zakaj pa ta brezvezna komplikacija? Da se manj ljudi spomni aktivirat po dveh mescih?
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik frikenej pravi:
@Karakala, hvala tudi za to info. Torej samo klikneš okej in to je to? Zakaj pa ta brezvezna komplikacija? Da se manj ljudi spomni aktivirat po dveh mescih?
Če ne aktiviraš očitno ne gledaš in torej ne potrebuješ. Da pa je neumna komplikacija za tiste, kateri gledamo pa ti dam prav.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Pa kje najdete čas še za gledanje TV???

Dokler bom lahko hodil, časa za TV zagotovo ne bom imel.

Moti pa me, ker vsi ponudniki dajejo ven akcije za trojček, četvorček, noben ponudnik pa nima nikoli akcije za enko(samo internet).
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Pa kje najdete čas še za gledanje TV???

Dokler bom lahko hodil, časa za TV zagotovo ne bom imel.

Moti pa me, ker vsi ponudniki dajejo ven akcije za trojček, četvorček, noben ponudnik pa nima nikoli akcije za enko(samo internet).
Če boš le hodil, zakaj bi potem sploh rabil internet
stupid-1.gif


PS- če bi vsi ljudje razmišljali, delali, govorili... enako bi verjetno še vedno živeli v jamah.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Internet rabim, da lahko kaj preberem, da lahko kaj napišem, da lahko med potjo pošljem kak mms, da lahko pogledam vreme in se izognem kakšni nevihti,....

TV imamo pa itak po vsej državi brezplačno v DVB-Tju kar vsem običajnim gledalcem več kot zadošča.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.944
1.099
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik frikenej pravi:
@Karakala, hvala tudi za to info. Torej samo klikneš okej in to je to? Zakaj pa ta brezvezna komplikacija? Da se manj ljudi spomni aktivirat po dveh mescih?
Če ne aktiviraš očitno ne gledaš in torej ne potrebuješ. Da pa je neumna komplikacija za tiste, kateri gledamo pa ti dam prav.

So mi na telekomu mimogrede omenili, d aje precej ljudi, ki ne gledajo teh programov, in se jim lepo pozna pri obremenitvah serverjev ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.944
1.099
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Internet rabim, da lahko kaj preberem, da lahko kaj napišem, da lahko med potjo pošljem kak mms, da lahko pogledam vreme in se izognem kakšni nevihti,....

TV imamo pa itak po vsej državi brezplačno v DVB-Tju kar vsem običajnim gledalcem več kot zadošča.

Odvisno od tega, kaj je zate običajen gledalec. Jaz gledam TV izjemno malo (v povprečju verjetno manj kot uro na dan, pa večinoma po 22 uri), ampak na DVBju ni niti enega od kanalov, ki jih gledam, od teh, ki so, pa nobenega ne gledam ... Ostanek družine gled aveč, ampak spet: programov z DVB-Tja zelo malo v primerjavi z ostalimi (natančneje: kaj na POPu, ostalih pa prektično sploh ne).
 

imi

Pripravnik
30. sep 2011
264
5
18
HBO kanali so v paketu Gold trojka Premium (redna cena 64,50€), v ostalih dveh jih ni - razen če doplačaš za paket HBO premium.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.