Novo pri Telekom Slovenije II.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik frikenej pravi:
@Karakala, hvala tudi za to info. Torej samo klikneš okej in to je to? Zakaj pa ta brezvezna komplikacija? Da se manj ljudi spomni aktivirat po dveh mescih?
Če ne aktiviraš očitno ne gledaš in torej ne potrebuješ. Da pa je neumna komplikacija za tiste, kateri gledamo pa ti dam prav.

So mi na telekomu mimogrede omenili, d aje precej ljudi, ki ne gledajo teh programov, in se jim lepo pozna pri obremenitvah serverjev ...

Kakšno povezavo naj bi imeli strežniki in njihova obremnitev z gledanjem multicast streamov?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.830
727
113
www.jernej.org
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Kakšno povezavo naj bi imeli strežniki in njihova obremnitev z gledanjem multicast streamov?
Časovni zamik ni multicast... se pa strinjam, da je to bedast izgovor za potrebo po nadgradnji na Mega HD shemo vsake dva meseca na modrem paketu. Če mene vprašate, je to samo varovalka, da lahko kadarkoli brezplačno ugodnost ukinejo in uporabnike prisilijo v dražjo naročnino (tako kot storijo 1x letno pri mobilnih paketih). Če so preberete ponudbo, je lepo napisano, da je "Akcijska ponudba brezplačne nadgradnje programske sheme": http://www.telekom.si/PodporaObrazci/Prodajna-ponudba-narocniskega-paketa-Modri.pdf Akcijsko po moji interpretaciji ne more biti del redne ponudbe, kakor oni to reklamirajo...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
No neglede na to ali se gleda live (multicast) ali za nazaj, ne vem kakšen vpliv na obremenitev česarkoli ima to, da uporabniki programov nimajo niti aktiviranih, če jih itak ne gledajo. Torej govora je o uporabnikih, ki kanala ne gledajo sploh (niti v živo niti za nazaj), vsaj tako razumem SJTV1

Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
So mi na telekomu mimogrede omenili, d aje precej ljudi, ki ne gledajo teh programov, in se jim lepo pozna pri obremenitvah serverjev ...

Bi prej rekel, da gre za nakladanje oziroma, da je nekdo vse skupaj narobe razumel.... Dejanski razlog, pa mislim, da je Mikrohard kar zadel.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Verjetno morajo lastnikom programov za vsakega uporabnika plačati določen znesek, če bi vse vključili vsem bi morali plačevati za vse, tako pa plačujejo samo za kakšno četrtino...

Je pa škoda našega časa za gledanje TV...
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Verjetno morajo lastnikom programov za vsakega uporabnika plačati določen znesek, če bi vse vključili vsem bi morali plačevati za vse, tako pa plačujejo samo za kakšno četrtino...

Je pa škoda našega časa za gledanje TV...
Odvisno, kaj gledaš. Če npr. gledaš kakšno oddajo kuhanju in potem to uporabiš pri nedeljskem kosilu ali pogledaš kakšno oddajo o Vrtu in zato vzgojiš bolj zdravo solato ali pogledaš kakšno oddajo o tuji deželi in potem greš tja na dopust ali.... mislim, da to ne škodi preveč ali pač
sprasujem se.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
A ni govora o HBO programih kjer so v glavnem sami filmi s katerimi samo zgubljaš čas???

Oddaj, ki si jih omenil je pa tudi na naših brezplačnih DVB-T programih kar dovolj.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
A ni govora o HBO programih kjer so v glavnem sami filmi s katerimi samo zgubljaš čas???

Oddaj, ki si jih omenil je pa tudi na naših brezplačnih DVB-T programih kar dovolj.
Le kje si ti našel HBO? Govor je na splošno o Telekomu.

PS- na brezplčanih DVBT imaš RTV LJ, POP, A-kanal in nekaj lokalnih kanalov. Tam omenjenih tem praktično ne boš našel. Predvajajo pa ogromno tem, zaradi katerih bi gledanje TV bila zares neumnost.
 

Poltergeist

Pripravnik
22. apr 2010
398
3
18
Kaj telekom throtla googleplay download? Bilo kje sem vedno gre le 303kB/s max. Ceprav mi speedtest izmeri 20/5.6Mbit na LTE na sim1 in 130/40 na sim2.
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
No neglede na to ali se gleda live (multicast) ali za nazaj, ne vem kakšen vpliv na obremenitev česarkoli ima to, da uporabniki programov nimajo niti aktiviranih, če jih itak ne gledajo. Torej govora je o uporabnikih, ki kanala ne gledajo sploh (niti v živo niti za nazaj), vsaj tako razumem SJTV1

Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
So mi na telekomu mimogrede omenili, d aje precej ljudi, ki ne gledajo teh programov, in se jim lepo pozna pri obremenitvah serverjev ...

Bi prej rekel, da gre za nakladanje oziroma, da je nekdo vse skupaj narobe razumel.... Dejanski razlog, pa mislim, da je Mikrohard kar zadel.

Je bil pa tako mimogrede pogovor o te, da sem zlahka kaj narobe razumel.
Ampak bi rekel, da je stvar res prej v stroških. Ponudnikom programo plačujjeoi pač po naročnikih na program. In če si nekateri ne aktivirajo, plačuje Telekom ponudnikom manj ob sicer enakih prihodkih od paketa.
Zakaj ni serijso brez podaljševanja v paketu? Ker bi potem stalno vsem plačevali za vse. Zakaj niso ven vzeli popolnoma? Ker bi bil paket cenovno nekonkurenčen. In so našli neko vmesno pot.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Je bil pa tako mimogrede pogovor o te, da sem zlahka kaj narobe razumel.
Ampak bi rekel, da je stvar res prej v stroških. Ponudnikom programo plačujjeoi pač po naročnikih na program. In če si nekateri ne aktivirajo, plačuje Telekom ponudnikom manj ob sicer enakih prihodkih od paketa.
Zakaj ni serijso brez podaljševanja v paketu? Ker bi potem stalno vsem plačevali za vse. Zakaj niso ven vzeli popolnoma? Ker bi bil paket cenovno nekonkurenčen. In so našli neko vmesno pot.
Pozabil si pa še na tretjo, in do uporabnika najbolj prijazno možnost: Če nobenega HD kanala ne gledaš npr. mesec dni se ti paket samodejno izključi drugače ne.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik Poltergeist pravi:
Kaj telekom throtla googleplay download? Bilo kje sem vedno gre le 303kB/s max. Ceprav mi speedtest izmeri 20/5.6Mbit na LTE na sim1 in 130/40 na sim2.

Jaz nimam teh problemov...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
No neglede na to ali se gleda live (multicast) ali za nazaj, ne vem kakšen vpliv na obremenitev česarkoli ima to, da uporabniki programov nimajo niti aktiviranih, če jih itak ne gledajo. Torej govora je o uporabnikih, ki kanala ne gledajo sploh (niti v živo niti za nazaj), vsaj tako razumem SJTV1

Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
So mi na telekomu mimogrede omenili, d aje precej ljudi, ki ne gledajo teh programov, in se jim lepo pozna pri obremenitvah serverjev ...

Bi prej rekel, da gre za nakladanje oziroma, da je nekdo vse skupaj narobe razumel.... Dejanski razlog, pa mislim, da je Mikrohard kar zadel.

Je bil pa tako mimogrede pogovor o te, da sem zlahka kaj narobe razumel.
Ampak bi rekel, da je stvar res prej v stroških. Ponudnikom programo plačujjeoi pač po naročnikih na program. In če si nekateri ne aktivirajo, plačuje Telekom ponudnikom manj ob sicer enakih prihodkih od paketa.
Zakaj ni serijso brez podaljševanja v paketu? Ker bi potem stalno vsem plačevali za vse. Zakaj niso ven vzeli popolnoma? Ker bi bil paket cenovno nekonkurenčen. In so našli neko vmesno pot.

No to je že druga teorija, ampak tista z obremenitvijo strežnikov je malo bosa. Pa brez zamere
smile-1.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.830
727
113
www.jernej.org
Ta zadnja teorija je dejansko še najbolj razumljiva... a sem žal izgubil zaupanje v Telekom skozi leta in si po pravici povedano ne upam na modri paket...
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Ta zadnja teorija je dejansko še najbolj razumljiva... a sem žal izgubil zaupanje v Telekom skozi leta in si po pravici povedano ne upam na modri paket...
Ne vem no. Na eno stran daš vsebino in stroške za obstoječi paket, na drugo stran pa vsebino in stroške za drugi paket. Če ne izkoristiš kakšne ugodnosti s katero so bi vezal za 2. leti potem te nima biti za kaj strah. Ob prvi spremembi s strani Telekoma pač postopek preverjanja ponoviš.

Mene je npr. modri paket za tam 13€ cenejši kot obstoječi. Na eni strani dobim še 3 GB podatkov (pri obstoječem paketu neomejeni A jih ni bilo), na drugi strani pa dobim neumno klikanje HD vsebin vsaka 2. meseca. (za 26€ se pa že splača narediti en klik a ne?).
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.830
727
113
www.jernej.org
Razlika med trenutnim paketom z ugodnostmi in modrim paketom je cca. 2€ na mesec. S tem, da stane sama menjava paketa 20€. Poleg tega je brezplačna nadgradnja programske sheme "akcijska", kar pomeni, da jo lahko verjetno kadarkoli ukinejo brez da bi s tem enostransko spremenili pogodbo. Skratka... ni vse črno/belo. Če Telekom ne bi vsako leto enostransko spreminjal pogojev na obstoječih paketih, bi verjetno menjal... tako pa raje ne bom... če bi imeli v tej državi zdravo konkurenco (da si infrastrukture ne bi lastil Telekom) bi pa tako ali tako jutri menjal operaterja.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Nekaj bi vprašal- v tablici, ki podpira klicanje imam predplačniško sim kartico (mobi). Fora je v tem, da denar počasi zginja, tudi, če ne kličem ali podobno..a mi to žre prenos podatkov, ki je bil vklopljen ali še kaj drugega..
nahrung002.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.