Menjava dobavitelja elektrike - prehod k telekom slovenije ?

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Pozdravljeni,

razmišljam o s spremembi dobavitelja elektrike.

Nagibam se k telekom slovenije

,ker so tiste reklame in pogoji zakomplicirani in razmetani po straneh , me zanima ali kdo pozna konkretno prehod z elektriko k telekomu ??

Zdaj sem pri ECE in mi ponujajo novo pogodbo z cenami :

0,04485 (0,05472 z DDV) 0,05985 (0,07302 z DDV)

Kolikor sem gledal je cena pri telekomu tudi tu nekje z "zajamčeno ceno " za dve leti ??

Kaj pa kaj drugega ,bom pridobil kakšno konkretno ugodnost ,če priključim še elektriko pri telekomu ?

Imam pa trenutno TRIOC , brez kakšne vezave.


Ali telekom pri vodenju računa potem kaj dodatno zaračunava kakšne stroške ?
Sedaj sem mesečno sam oddajal stanje ,ali je to pri telekomu možno ?

Je kaj drugega kar je potrebno pozornosti pred sklenitvijo prehoda ??

Hvala.lp Cveto
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Tudi jaz bom malo prečekirala. Mi je kolegica rekla, da si je mož vzel cel večer, da je naštudiral pogoje in ko je hotel preiti iz ece na telekom (al pa petrol, ne vem zdaj), so mu pri ece nato znižali ceno pod oba druga ponudnika, tako, da so ostali kar tam. Očitno se je zdaj treba tudi pri elektriki takole cenkat....o_O
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Ja samo tako na hitro ,se mi zdi ,da tisti kateri imamo fiksne storitve že pri telekomu ,je skoraj najceneje še elektriko tja prestaviti.

Cena ,akcijska,če je res "zajamčena" za 24 mesecev je zelo konkurenčna . Dejansko med nižjimi me ponudniki.

Če nam dajo pa še baje tri mesece nekaj popusta na naročnino fiksnih storitev ,je pa že to nekaj kar dejansko drugi ponudniki nam že naročnikom določenih storitev pri telekomu ne morejo nuditi.

Zato pa prvim ,da bi bilo nobel ,če bi morda nekdo ,najbolje iz izkušenj ,ali poznavanja ,strnil kaj pridobimo že obstoječi naročniki telekoma ,če priključimo še elektriko ??

lp
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
A je kje napisano kaksne ugodnosti dobis ce gres na Telekom? Pise do142€,....

Ze nasel...
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Ja, ampak razlage ,kaj naj bi sestavljalo tistih 142 evrov pa ni nikjer videti ??

lp
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Novi in obstoječi naročniki fiksnih storitev, ki od 21. 8. do 15. 11. 2018 sklenejo naročniško razmerje z elektriko, pridobijo popust za fiksne storitve na skupnem računu do višine 142 EUR. Prihranek do 142 EUR je izračunan kot seštevek ugodnosti za naročnike paketa Trio C ob vezavi za 24 mesecev, ki na skupni račun hkrati dodajo tudi elektriko Telekoma Slovenije (prihranek pri mesečni naročnini paketa Trio C 3 x 26 EUR (redna mesečna naročnina Trio C je 55,99 EUR, akcijska mesečna naročnina prve 3 mesece pa 29,99 EUR), 24 x 1 EUR za skupni račun v prvih dveh letih in do 40 EUR popusta prvi mesec od sklenitve naročniškega razmerja). Če je mesečni znesek za fiksne storitve na skupnem računu v tem obdobju višji od 40 EUR, plača naročnik le znesek nad 40 EUR. Pogoji za koriščenje popusta so sklenjeno naročniško razmerje s fiksnimi storitvami, soglasje naročnika za popust za elektriko in skupni račun. Popust ne velja za naročnike Kabelske TV in se izključuje z ostalimi akcijami.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Tudi jaz bom malo prečekirala. Mi je kolegica rekla, da si je mož vzel cel večer, da je naštudiral pogoje in ko je hotel preiti iz ece na telekom (al pa petrol, ne vem zdaj), so mu pri ece nato znižali ceno pod oba druga ponudnika, tako, da so ostali kar tam. Očitno se je zdaj treba tudi pri elektriki takole cenkat....o_O
Pa je klical ECE oz. jih kako drugace kontaktiral, da so mu potem dali nizjo ponudbo?
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Pa je klical ECE oz. jih kako drugace kontaktiral, da so mu potem dali nizjo ponudbo?
Ne vem , kako so prišli v kontakt, a je klical, a so pa dobili kakšen zahtevek od drugega dobavitelja.....v glavnem epilog je tak, da so jim na ECE govorili o CENI BREZ DDV!!!!!!!!, (v bistvu zavajanje), medtem ko se vsak normalen pogovarja o ceni z ddv, pač o tem, kar je treba na koncu plačat. Bodite torej previdni, preberite vse, drobni tisk, poglejte, ali se ponudbe nanašajo na cene z DDV ali brez.......zavajanja je povsod preveč. Zdaj gredo na Telekom.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
ECE ima jasno napisani obe ceni... z in brez DDV ...

Finder-20181206-081409.jpg
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
ECE ima jasno napisani obe ceni... z in brez DDV ...

Finder-20181206-081409.jpg
Ja, saj potem, ko so dobili novo uradno ponudbo / pogodbo v podpis, so to videli. In sklenslali vse dodatne pakete, ki so jih na podlagi "nove cene" dodatno naročili (še sosednje gospodinjstvo so hoteli prestavit, nekaj takega..) Po telefonu so pa govorili očitno vsak svoje. Mislim, da bi jim informatorka morala predstaviti jasno sliko. Tako je šlo pa en kup časa in papirjev za nič. Za slabo voljo.
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.132
113
telekom TČ varianta je trenutno najbolj ugodna IMHO, če poleg šepovežeš kakšno njihov storitev je to rahli win win. Vejretno bom spet spreminjal. (to zdaj počnem vsaki mesec) ko pri butlih :D

ET 0,06137 € z DDV
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Jest sem ravno zamenjal... 40€ popusta na prvi racun in pa cca 20€ na modri paket.. 3 mesece, sicer z vezavo---
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Kdaj si pa oddal pogodbo ? Prenos elektrike že imaš opravljen ?

Drugače pa tako kot sem že zapisal :

Elektrika brez skrbi / telekom MT 0,04142 EUR VT 0,07314 EUR z DDV (zajamčena cena 24 mesecev)

Realno ne vem,če je kje ceneje. Pa če že ,vse skupaj na koncu na računu govorimo o centih.

Zdaj če vzameš tole Elektrika brez skrbi ,s samo elektriko nisi nič vezan. vezavo imaš samo če koristiš kakšno ugodnost na fiksnem paketu. (internet,tv,trio..)
( Vezan si s temi popusti... )


Plus 1x plačaš kar je nad 40 evrov ,plus popust 3x cca 26 evrov na paket trio , plus 24 mesecev 1 evro popusta na skupni račun.

Seveda ob predpostavki da si že telekomov naročnik. Trenutno je akcija aktualna do 12.12.2018. Verjetno bodo podaljšali ,ali bo kaj sprememb ali ne je pa druga pesem.

lp
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Tudi jest sem v petek podpisal, elektrosnko, danes se stevec popisem in posljem slike toplotne.... verjetno pa bo potem 1.1. prenos..
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Klic na ECE 0802204 je načeloma dovolj za še dodatno znižanje - meni so šli do 0,05520 dol (nižje se niso dali in sem (kljub temu, da bi bil Petrol na letni ravni 15,- EUR cnej, pa še 20,- EUR bi dobil na kartico) ostal pri njih.
Hebi ga - sn pač copata in mi je mir pr bajt (baba(e) ni(so) za "spremembe") več vreden kot 35,- EUR - sem jih pa kompenziral z enim rjavim iz njene denarnice. Je zgleda tudi njej "pomirjen mož" več vreden kot 50,- EUR. :p

Mater sem pa na Petrol prestavil ...