Novo pri Si.mobilu IX.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Citat:
Uporabnik undefined pravi:
1 mesec sem naročnik simobila, ne maram se vezat ker veliko menjam telefone..

imel sem orto v 0 + midi, pred cca 14 dnevi je prišla opcija 1gb za 9€ (sem planiral pred intervalom zamenjati midi za opcijo 1gb), sedaj pa tole.. a sem lahko izbral slabši timing za iti na simobil?!?!

Se da kako izognit migracijskim stroškom (40€, če bi šel na preprosto zame)? Nimam nobenega aneksa, samo naročnino..

Pa kaj preprečuje simobil da recimo feb. / mar., ukine omenjeni paket in zasluži na migracijskih stroških?

Ja po logiki lahko prekines narocnino kadarkoli brez stroskov, ko si brez aneksa, torej ni prehoda iz paketa na paket, mogoce se motim.
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Sem razmišljal tudi to, upam da se kdo javi in pove če je kakšna ovira (razen verjetno nove številke)?
smile-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Heh, še par dni prej je bil strošek menjave paketa 20 EUR, zdaj je naenkrat 100% več....
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Heh, še par dni prej je bil strošek menjave paketa 20 EUR, zdaj je naenkrat 100% več....

Ma saj ne more verjet kakšni debili so tile marketingarji pri simobilu...40 € menjava paketa?! HALO? Tile šalabajzerji imajo samo srečo, da se mi ( pa verjetno še marsikomu) ne da menjavat operaterja...Pa kaj jim res ni jasno da folk ni neumen!? da bo dal dve mesečni naročnini za 0!? Sem misl,o da se bo simobil vsaj kaj naučil od svojih napaka , pa so očitno preveč vase zagledani...
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Izklop stane 5€,.. potem pa nova številka stane 12€.. Koliko komu pomeni številka pa vsak sam ve.

A bi bilo neolikano na simobilovem prodajnem mestu rečt, da bi prenesel številko, ki jo nameravam izklopit na novo številko, ki jo bom prejel ob sklenitvi nove naročnine?
smile-1.gif
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Citat:
Uporabnik maddog pravi:
Zanima me le, ce v tem casu do januarja prejmem kako bonus ponudbo po posti, bo se lahko uveljavljala za nazaj, ali so ti bonusi avtomatsko vneseni za vsakega uporabnika ze v sistemu in pri podaljsanju usluzbenec ta bonus vidi ?

Da si odgovorim sam, ker sem ze podaljsal: na Simobilovem prodajnem mestu ze imajo podatek o bonusu in ga vracunajo pri podaljsanju (ce se ne vzame telefon). Se enkrat hvala Si.Mobil za ta paket :]
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Citat:
Uporabnik undefined pravi:
Izklop stane 5€,.. potem pa nova številka stane 12€.. Koliko komu pomeni številka pa vsak sam ve.

A bi bilo neolikano na simobilovem prodajnem mestu rečt, da bi prenesel številko, ki jo nameravam izklopit na novo številko, ki jo bom prejel ob sklenitvi nove naročnine?
smile-1.gif

Menda je st. ki se izklopi en cas neaktivna, tak da to najbrz ni mozno. Torej mas opciji 5€+12€=17€ ter nova st. ali pa 40€ za prenos in st. ostane.
 

Vaio

Fizikalc
22. jul 2007
1.223
0
36
Jaz sem jih poklical pa so mi povedali, da sem še vedno v eni akciji in nimam migracijskih stroškov.
Torej lahko grem na nov paket z 0€ stroški.
 

boogle

Pripravnik
29. apr 2008
287
0
16
dobri akciji... sem na mobitelu in frej za prestop in kar v dilemi...

**********************************************

ORTO U NULO ZA VEDNO = 21.00€/mes

Telefon HTC Wildfire S 140€

-1001 min v Si.mobilovem omrežju + 501 minut za klice v vsa ostala omrežja
-100 MB prenosa podatkov + akcija 3GB dodatno za dve leti
-1001 SMS sporočil + 1001 MMS sporočil

**********************************************

PREPROSTO ZAME = 19.90€/mes

Telefon HTC Wildfire S 120€

-999 minut za klice v vsa omrežja
-999 MB prenosa podatkov
-999 SMS in MMS sporočil

**********************************************

...a sem kaj falil, v bistvu mi oba paketa z rezervo pokrijeta porabo
grin1.gif
 

boogle

Pripravnik
29. apr 2008
287
0
16
...pverjetno tako kot piše: "999 minut za klice v vsa omrežja", jaz sem copy pastal količine
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
@booble, mislim, da nimaš kaj razmišljat. Orto v Nulo je 1€ dražji, poleg tega pa po dveh letih imaš samo 100MB prenosa. Preprosto Zame zmaga, tudi za mlade. Razen uni, ki so 100% prepričani, da tudi po dveh letih ne bodo več kot 100MB uporabili, sam cajti grejo naprej, čez dve leti bo takih, ki manj kot 100MB porabijo zelo malo... Res pa je, da si najbrž trenutno na Orto in boš moral plačati 40€ za zamnjavo.

Preprosto zame je dejansko primerljiv z Free 20 od Tušmobila, manj MB in SMSov in več minut, odvisno od potreb posameznika, za večino ljudi najbrž oba pokrijeta vso porabo in je čisto vseeno.

Ni čudno, da gre za začasno akcijo, Simobil ma ugodne stvari vedno samo začasno, za samo kak mesec.:)

Ene kolegica ima na izbiro samo Simobil(zaradi fanta), ji bom svetoval, naj prense številko k enemu drugemu operaterju, pa potem nazaj. Dvakratni prenos številke je 10€, bo prišparala 30€, ki jo računajo za menjavo paketa, pa čeprav bojo imeli več dela. Ampak ZELO BOLANO je, da je prehod 40€ zaračunan izključno v primeru, ko gre za Preprosto Zame! Spet skriti stroški, to je še hujša fora, kot z letnim nadomestilom.
 
Nazadnje urejeno:

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Kaj ti ni jasno? Gres iz (zate) manj ugodnega paketa na bolj ugoden paket. Operaterju to ni vsec - ker oni jasno raje vidijo, da presezes svoje minute, in da imas neugoden paket) - in ti za privilegij prestopa na zate ugodnejski paket zaracunajo.

Tukaj tocno ves kaj dobis, in kako bos nucal, kar se pa za nadomestilo ni dalo reci.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.