Nova obvezna oprema avta v Španiji

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
256
113
fajn bi blo, da bi nekaj postudiral za kamione, da orng butne in da ima cas ustavit, ce spregleda avto na odstavnem pasu, medtem ko on drema, gleda tv, rihta radio ipd...

tale lucka... no ja.. ponoci je ze bolj vidno, cez dan pa ne vidim smisla...
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
To kar je na zgornjem videu ni to kar bo od leta 2026!!! obvezno za vsa vozila registrirana v Španiji.

Point naprave V12 je oddajanje geolokacije, ki jo sprejmejo v omrežje povezljiva vozila. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Možno bi bilo poslati tudi potisno sporočilo v telefone, ki se gibljejo na tem območju, da se približujejo problemu.
Tole kar obeta, vprašanje pa je, če bo v EU prevladala zdrava pamet, da se izkoristi, kar taka stvar omogoča.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.329
2.270
113
p.s.
Trikotnik se NE ukinja!
V sosednjih državah EU MORAŠ imeti trikotnik
Lokacija se že javlja v center pri mnogih avtih Avtomatsko - ob nesreči!!
Ostajajo vklučene vse štiri emerne utripalke!
Zakaj ne svetlobni znak laserski žarek , umerjen v nebo?

1695281416399.png
 
  • Ljubezen
Reactions: Ginginova

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Meni pa tale lučka ne deluje nekaj veliko boljšega kot je že obstoječe stanje, torej varnostni trikotnik v kombinaciji z vsemi 4imi smerokazi. Sem prepričan, da imajo kakšne znamke bolj vidne smerokaze, ki jih vklopiš v primeru nesreče ali okvare. Če reč oddaja tudi lokacijo, je tu definitivno nek napredek ampak samo tile svetlobni signali mi pa res delujejo bolj tako-tako.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Se strinjam. Ampak direktna zamenjava 4ih smernikov & triokotnika za tale rumen strobo je pa tako tako in ko sem v reklami videl tiste avte v popolni temi, brez kakršnihkoli luči ampak s tem stroboskopom, ki ima še (vsaj meni) dokaj čuden ritem prižiganja in je nekaj sekund v temi namesto, da bi utripal v enakih intervalih - ne vem no, napredka tu res ne vidim, prej nazadovanje. Če pa temu zdaj dodaš še "oldschool" stvari je pa gut ja - dodatna opozarjajoča luč & oddajanje lokacije ( po možnsti kakšnemu sistemu za pomoč na cesti).
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.799
78
48
Kot primer, pri nas zelena puščica na semaforjih za dovoljeno zavijanje desno ob rdeči luči. Podnevi je vidna, v temi pa ne oz. zelo slabo (odvisno, kako je osvetljeno križišče). Poleg tega dosti ljudi ne pozna tega dokaj novega pravila in ko jim potrobiš, čudno gledajo. Ali zato, ker jim trobiš, ali pa ker ti spelješ pri rdeči :valjamse:.
Trikotnik je še zmeraj "in" sploh na kakšni ovinkasti cesti, in pa seveda podnevi. V temi tole strobo luč še opaziš. podnevi pa šele, ko si že v riti drugega avta. Najslabše pri vsem tem pa je, da nam zakone pišejo visoko kvalificirani veleumi, ki se najbrž sploh ne upajo vsesti v avto ali pa imajo svoje šoferje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in jendomen
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Zivljenjska doba baterije?
Na koliko let bo predpisana menjava?
9V je v taki LED lučki za vekomaj.

Kot primer, pri nas zelena puščica na semaforjih za dovoljeno zavijanje desno ob rdeči luči. Podnevi je vidna, v temi pa ne oz. zelo slabo (odvisno, kako je osvetljeno križišče). Poleg tega dosti ljudi ne pozna tega dokaj novega pravila in ko jim potrobiš, čudno gledajo. Ali zato, ker jim trobiš, ali pa ker ti spelješ pri rdeči :valjamse:.
Pozabljaš, da je v našem zakonu napisano, da je vožnja pri zeleni puščici dovoljena, ne pa obvezna.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Tudi trikotnik ni čudež. Ja, v idealnih pogojih se ga lepo vidi. Ko pa pihlja kot je normalno petino dni v naših klimatskih razmerah, ga hitro kam odpihne. Če je preveč od roba ceste, ga lahko kdo spregleda, če je preveč pri cesti, ga spet lahko piš hitrejšega vozila prestavi ...
Na koncu je tako, da zunaj avtocest moraš zmeraj voziti tako kot da za nepreglednim ovinkom nekdo "stoji" na tvojem pasu. Lahko je na primer traktor s svojimi 20 km / h, kar je praktično mirovanje, če ga dobro prižgeš.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.329
2.270
113
Vsa ta oprema.
kako je, če si negibljiv v nesreči: poškodba, smrt, nezavest.
tisti avtomatski javljalnik v avtu SOS dela!
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.799
78
48
Pozabljaš, da je v našem zakonu napisano, da je vožnja pri zeleni puščici dovoljena, ne pa obvezna.

Ta zelena puščica se je vpeljala z namenom, da se sprostijo križišča. Torej, kdor ob praznem križišču z zeleno puščico čaka, da se mu prižge še zelena luč in s tem ovira tiste za seboj, ta ni za na cesto. Pa kar dosti je takih, jih videvam vsakodnevno.