Nov resničnostni šov na POP TV: Enota 14

dasVR46

Zelenc'
11. okt 2014
29
0
1
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
ksz

Kaj pa firefighter challenge(?), pred časom sem ujel prispevek o Slovencu, ki mu je uspela uvrstitev na mednarodni turnir, oz. nekaj v tem smislu. Prostovoljec z Gorenjske.

Tam se nihče ni pritoževal, da zaradi showa in treninga zanj trpi ugled (prostovoljnih) gasilcev, da je požarna varnost v domačem kraju ogrožena in da se ganja po poligonih z opremo, ki je namenjena reševanju življenj. Nasprotno, vsi so bili ponosni nanj. In glede na to, da gre za ameriško zadevo, ima tekmovanje verjetno tudi močan komercialni naboj?

Nisem se mislil vmešavati v to debato in se tudi ne bom več, ampak resno? Ti primerjaš gasilsko tekmovanje na mednarodni ravni z nekim šovom, ki ga bo režiral pop tv?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
ma cela slovenija je šov, ne sam rtv
bonk.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Večina teh, ki se sedaj pizdijo čez koncept oddaje, bo na koncu gledala ta reality show... pa bojkotirajte oddajo kasneje, to bo pop tv se najbolj bolelo.

Sam ne gledam nobenih Reality Show oddaj, ker so mi vse butaste.

Kar se tice konkretne oddaje. Če se najde dovolj bebcev za sodelovanje v oddaji in se nekaj več bebcev, ki bo oddajo gledalo, pa naj bo...
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
ynos, maš prav, ali problem bo/je, da bo ta oddaja prikazana vseeno daleč od realnosti.

Drugače pa bo vse v principu kmetije in ostalega sranja, kjer se bodo vsi med sabo spokregali, mogoče še stepli, pijani bodo hodili po oddajah, na koncu vsega tega pa bodo v oddajo šli bedaki, željni zabave in denarja, ker resni oz. normalni ljudje se v to sranje ne bodo prijavljali.

Mam rad oddaje kot so na discoveryu snemani dokumentarci, kako kamermani snemajo vsakdan policistov po ZDA, kako snemajo mučene živali na animalu ipd, ampak igrati nekaj izven realnosti, je pa čisto drugo. Če tudi mislijo notri sodelovati pravi gasilci, še ne pomeni, da bodo prikazali pravi šok, adrenalin in čustva.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
To da bodo pijani naokrog hodil pa res nebo čudno. Sej so prostovoljni gasilci
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
To da bodo pijani naokrog hodil pa res nebo čudno. Sej so prostovoljni gasilci

Jaz pijanega prostovoljnega gasilca še nisem videl.
Res je, da jih videvam le na akcijah in vajah, saj se raznih veselic ne udeležujem.

A ta tvoja izjava že veliko pove.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Sej mene načeloma to ne moti. Vem da ko je akcija so vsi z glavo pri stvari. Sam zdej pa povelicevat gasilce da so neki bolj kot uni ki so se prijavil na kmetijo je pa tud butast. Sploh je pa butast že v naprej obsojat neki o čemer nimaš pojma.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Pa Gasilska zveza pravi nej odpovejo sou. Če se nebo noben prijavil tudi šova nebo. Torej kje je problem?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.308
113
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Fak. Skoz bolj navijam za POP tv ker kake butaste mate res

Ja saj drugače je kar običajno, da ne grizeš roke, ki te hrani
tongue-1.gif
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Vedno lahko v sredini zapustiš šov če ti ni všeč.
Reality show vedno pokaže kakšni so ljudje v resnici in če so gasilci oh so super zakaj se potem bojijo?
Verjetno res ja ... Pa plačaš mastne denarce oziroma kako drugo kompenzacijo, ki je v pogodbi ko se show začne.
Še v nobenem showu niso prikazali ljudi taki kot so res, saj se primerno izbira točno določene posnetke v točno določenem vrstnem redu. Vse za dramo!
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.308
113
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Meni se zdi neumno, da svojo nasprotovanje šovu utemeljujejo s tem, da prostovoljni gasilci ne tekmujejo. Lari fari! Kaj pa razna gasilska tekmovanja? Nekatera so prav bedasta. In veliko gasilcev prostovoljcev še od daleč ni videla ognja, nesreče ipd., se pa z veseljem udeležujejo vaj za gasilska tekmovanja, še raje pa gasilskih veselic in romanj z gasilskimi avti npr. v Planico...

Pa da me ne boste narobe razumeli, gasilce zelo podpiram in cenim, nič nimam proti veselicam, tudi ne pijanskim izletom, fantje in dekleta si zaslužijo sprostitev! Pa naj si privoščijo še kak šov. Zabavali se bodo, pa še nekaj zaslužili! Seveda pa bo zaslužil tudi POP TV, nujno zlo pač...

to je to

Nekaj je na tem ja. Tako ali tako pa ni možen dogodek, ki bi bil všeč vsem.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.308
113
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Reality show vedno pokaže kakšni so ljudje v resnici

Tole pa pač ne bo držalo, saj "reality" showi z določenimi prijemi (scenariji itd.) namerno izzovejo v človeku najbolj burne reakcije zgolj zaradi gledanosti potem pa še malo prirejajo vse skupaj z izbiro prikazanih posnetkov, da določena oseba izpade v takšni in drugačni luči. V glavnem reality show pač ni najbolj realen, kot bi pričakoval zaradi samega imena.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.201
5.584
113
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Danes v spletni izdaji Slovenskih Novic:

" Gasilka Urška o resničnostnem šovu: Gasilci nismo igračke!"

Vredno branja in premisleka!
Nihče od bralcev Slovenskih Novic ne razmišlja
evil.gif
, drugače bi brali kaj drugega.

Pri RL shodu "gasilci" bo zaslužil 90% FopTV.
To je isti nateg kot ga izvajajo nekatere radijske postaje, keš klic za 9999+1 eur ali ugankarski nategi na golica/tv3.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Reality show vedno pokaže kakšni so ljudje v resnici

Tole pa pač ne bo držalo, saj "reality" showi z določenimi prijemi (scenariji itd.) namerno izzovejo v človeku najbolj burne reakcije zgolj zaradi gledanosti potem pa še malo prirejajo vse skupaj z izbiro prikazanih posnetkov, da določena oseba izpade v takšni in drugačni luči. V glavnem reality show pač ni najbolj realen, kot bi pričakoval zaradi samega imena.

Ja sej. Izzovejo pravo naravo človeka. To kar res si.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.308
113
Izzovejo realen odziv v zrežirani situaciji in potem to še selektivno prikažejo - to zame pol ni naravno/realno z vidika gledalca televizije, saj lahko kdo recimo izpade veliko bolj agresiven in neprilagodljiv kot je v resnici . Govorim pa na splošno, saj sam sploh ne gledam več TVja in mi dol visi za take fore...edino talente sem še toliko gledal, da sem te parkrat videl v kadru
tongue-1.gif