Nov mali avto - rang yaris, mazda2, polo...

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Predstavljen je nov Yaris:

800_yaris-78-667-v4-292552.jpg

800_yaris-28-36-v4-483027.jpg


4 generacija hibridnega sistema, motor je 3 cilinder 1.5 Dynamic Force, torej v bistvu tehnologija kot v 2.0 hibridu samo en cilinder so mu odrezali. Pa videti je da nima D-4S, torej ne bo direktno 3/4 moči 2.0 motorja ampak manj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Clancy in Generik

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Haha, prav ne izpustijo priložnosti, da bi vrgli ta smrdljiv touch 2 v smeti :) Pa te grde tipke ob strani, kot na aiwa stolpu leta 92.
87b-toyota-yaris-2019-facelift-official-studio-infotainment.jpg
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Za 5k ne dobim nič pametnega pa še denar bom metal za popravila. Potem raje vzamem nekaj za jurja pa v jarek po 2 letih. Ali kaj.. saj odprl sem to temo za predloge pa jih niste dali. Napiši mi par predlogov ki pijejo vodo za 5k eur. Pogoji so znani. - klima, isofix, 5 vrat , bencinar.

Mali avtomobili so nekako kot mala stanovanja. Ker so vse bolj kvalitetni in udobni tudi ceno relativno dobro drzijo. Glede nato kako "prostorni" so postali ti malcki (npr. Polo je noter po dimenzijah vecji kot Golf4), imajo pa opreme vec kot nekoc avtomobili srednjega razreda se to prakticno ne splaca kupovat za nekaj let. V kolikor ne ujames nek "jahreswagen" stisnes zep in nabavis malcka po svoji meri, nato pa ga brez najvecjih tezav vozis 10 let in vec.

Obsedenost z tem da je treba nov avto prodat cez par let je stara zakompleksana slovenska navada.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in zakon

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Mali avtomobili so nekako kot mala stanovanja. Ker so vse bolj kvalitetni in udobni tudi ceno relativno dobro drzijo. Glede nato kako "prostorni" so postali ti malcki (npr. Polo je noter po dimenzijah vecji kot Golf4), imajo pa opreme vec kot nekoc avtomobili srednjega razreda se to prakticno ne splaca kupovat za nekaj let. V kolikor ne ujames nek "jahreswagen" stisnes zep in nabavis malcka po svoji meri, nato pa ga brez najvecjih tezav vozis 10 let in vec.

Obsedenost z tem da je treba nov avto prodat cez par let je stara zakompleksana slovenska navada.
Vozim for life, ni to problem. Problem bo, če bom mel še kakšnega potomca, ker ne bom rabil 3 avtov. Bom pa rabil nekaj kamor gredo trije otroški sedeži v zadnjo vrsto. Da pa zdaj vnaprej kupujem nekega Galaxyja pa mi tudi ni. S tem bom potem vozil samo 500kg odvečne teže, placa pa ne rabim. Kaj bo čez 3 leta pa ... bo drugače mogoče.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
OK, danes pogledal še VW Polo.
Kje naj začnem... Grafični vmesnik oz infotainment je od VAG grupe in je zelo OK, vse ostalo pa... spet razočaranje. Vrata kot iz papirja, plastika trda, ropotajoča, slaba. Kot japonci leta 1987 - brez zajebancije. Potem pa mi prodajalec pribije, da je to zdaj "in", da so evropejci videli da se to tako dela, da se potem lažje opere in da so japonci to vedeli že takrat. Saj sem od vsega slišanega obnemel! :valjamse::valjamse:
Skratka - najmanj 15k eur za tak avto pa da je oprema dobra tudi 20k eur .. kaj ste f00knjeni. Za to ne dam niti 10 jurjev!!! Vsedem se potem še v T-cross pa isti k... polizdelek.
Kar je bilo OK pa je Passat GTE (40k eur). Sem se vsedel not - vse štima, tako kot mora biti.

Aja pa za Polota je čakalna doba od 6-8 mesecev, ker jih delajo v južni afriki. Nekateri čakajo za tako zelo preplačan avto še toliko časa.. vsa čast, res.

Jaz pa kurčim nad yarisom kako je slabo narejen, pa vidim da so vsi en jebeštrga. Pozitivno presenečenje in tako kot mora biti je Suzuki Swift. Se mu očitno pozna da je made in japan.
Grem pogledat še Mazdo2 pa novega Cliota. Pa da vidimo...
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.656
113
A Swifta si že peljal? Za mest in ovinke je super ker ima samo dobrih 900kg.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
A Swifta si že peljal? Za mest in ovinke je super ker ima samo dobrih 900kg.
Ne še. Sem si ga pa ogledal. Nisem imel časa pelat. V kolikor bo v ožjem izboru nekak, potem grem itak pelat. Na blef ne mislim kupiti.
Definitivno pa odpadeta peugeot 208, ker je obupen kar se tiče izdelave in VW polo, ker je predrag glede na kakovost.
Mazdo2 grem eno rabljeno gledat v soboto, 1.5 takumi, Cliota novega pogledat v salon.. potem pa bo počasi treba črto potegnit.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Imas se Nissan Micro, ta je veni 2 leti in Hondo Jazz ki pride nov model konec leta. Glede na izbor pa je vredno pogledat se Kia Rio.
Ampak ce je tu malo faktor dinamike voznje bo Swift kar taprava izbira. Sploh ce temu pristejemo kvaliteto, nese kaksnega Cliota na celi crti.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
OK, danes pogledal še VW Polo.
Kje naj začnem... Grafični vmesnik oz infotainment je od VAG grupe in je zelo OK, vse ostalo pa... spet razočaranje. Vrata kot iz papirja, plastika trda, ropotajoča, slaba. Kot japonci leta 1987 - brez zajebancije. Potem pa mi prodajalec pribije, da je to zdaj "in", da so evropejci videli da se to tako dela, da se potem lažje opere in da so japonci to vedeli že takrat. Saj sem od vsega slišanega obnemel! :valjamse::valjamse:
Skratka - najmanj 15k eur za tak avto pa da je oprema dobra tudi 20k eur .. kaj ste f00knjeni. Za to ne dam niti 10 jurjev!!! Vsedem se potem še v T-cross pa isti k... polizdelek.
Kar je bilo OK pa je Passat GTE (40k eur). Sem se vsedel not - vse štima, tako kot mora biti.

Aja pa za Polota je čakalna doba od 6-8 mesecev, ker jih delajo v južni afriki. Nekateri čakajo za tako zelo preplačan avto še toliko časa.. vsa čast, res.

Jaz pa kurčim nad yarisom kako je slabo narejen, pa vidim da so vsi en jebeštrga. Pozitivno presenečenje in tako kot mora biti je Suzuki Swift. Se mu očitno pozna da je made in japan.
Grem pogledat še Mazdo2 pa novega Cliota. Pa da vidimo...
No to preprosto ni res, plastika na armaturi je proti cliotu, switftu, yarisu, mazdi 2 svetlobna leta naprej in nic ne ropota. Ce cs lahko posnamem jutr. Pa delajo jih tudi v spaniji.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
No to preprosto ni res, plastika na armaturi je proti cliotu, switftu, yarisu, mazdi 2 svetlobna leta naprej in nic ne ropota. Ce cs lahko posnamem jutr. Pa delajo jih tudi v spaniji.
Polo je napram 208 svetlobno leto naprej. Tako je pa tudi swift pred polotom kar se tice koncne izdelave.
Je pa treba nekaj priznati. Polo life, ki je osnova od osnove ima precej opreme, npr. Avtomatsko 2 consko klimo pa cel kuo drugih reci, ki so pri ostalih doplacilo. Samo to pride tudi s svojo ceno min. 15k eur. To pa je veliko.
Po drugi strani pa se prodaja novi clio 2020 v osnovni opremi brez klime. Da faq res.. je pa res, da je zato 5k eur cenejsi...s 15k eur pri cliotu pa dobis bistveno vec kot pri polotu.
Potem odtehta pa kaj? Izgled, kakovost pri meni.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Za 5k ne dobim nič pametnega pa še denar bom metal za popravila. Potem raje vzamem nekaj za jurja pa v jarek po 2 letih. Ali kaj.. saj odprl sem to temo za predloge pa jih niste dali. Napiši mi par predlogov ki pijejo vodo za 5k eur. Pogoji so znani. - klima, isofix, 5 vrat , bencinar.
Fiesta 1.4 16v, Clio 1.2 16v. Recimo.
Če ne boš kupil od zažganega najbolje super ohranjen, samo u nedjelju vožen, svaki dan opraaaaan, NOV, ne ko nov, NOV jer je sastavljen iz dviju skupa, pa poštrihan, nimaš kaj zmetat vanj. Ker dela. Če pa ckrnejo cin špule za 70 EUR, se pa lahko le nasmehneš, skeširaš in greš naprej.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Fiesta 1.4 16v, Clio 1.2 16v. Recimo.
Če ne boš kupil od zažganega najbolje super ohranjen, samo u nedjelju vožen, svaki dan opraaaaan, NOV, ne ko nov, NOV jer je sastavljen iz dviju skupa, pa poštrihan, nimaš kaj zmetat vanj. Ker dela. Če pa ckrnejo cin špule za 70 EUR, se pa lahko le nasmehneš, skeširaš in greš naprej.
Cliota izven garancije? Ne hvala. Imam 2 primera v familiji kjer je avto skoraj več na servisu kot doma. Nimam pa problemov z znamko dokler je garancija. Vmes sem lahko brez avta, ker to ne bo primarni.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
A sem napisal CLIO ali CLIO 1.2 16v? Upam, da ločiš to.
No vidiš, ti Cliota ne bi, če pa je v garanciji pa ajde, je pa top shit. Glede na izkušnje tvojih boš itak samo po servisu, ki bo brezplačen, tvoj čas in živci so pa očitno zastonj.
Kakorkoli, tvoj denar, tvoji problemi :).
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Polo je napram 208 svetlobno leto naprej. Tako je pa tudi swift pred polotom kar se tice koncne izdelave.
Je pa treba nekaj priznati. Polo life, ki je osnova od osnove ima precej opreme, npr. Avtomatsko 2 consko klimo pa cel kuo drugih reci, ki so pri ostalih doplacilo. Samo to pride tudi s svojo ceno min. 15k eur. To pa je veliko.
Po drugi strani pa se prodaja novi clio 2020 v osnovni opremi brez klime. Da faq res.. je pa res, da je zato 5k eur cenejsi...s 15k eur pri cliotu pa dobis bistveno vec kot pri polotu.
Potem odtehta pa kaj? Izgled, kakovost pri meni.
Pa si peljal in preslatal swifta? Ker notr je kinder jajc plastika. Od vseh (razn seveda minija, sam to je drug cenovni razred) imata fiesta in polo najbolse materiale in se tud precej dobr peljeta. Pa ce ne verjames men, pejt pelat vse in sam preceni. Sedet notr v salonu, ni isto k se pelat 130 na avtocesti, al pa poslusat zvenketanje v armaturki pr temperaturah pod 10 stopinj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad