Nov mali avto - rang yaris, mazda2, polo...

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Doslej nisem vozil tako malega avta. Razen starega cliota od tašče. Razvalina od avta :)
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.357
1.350
113
Vsekakor ga pejt vsaj probati... Pri swiftu se da dobiti full LED lampe in (če kaj pomeni) odličen 6-stopenjski avtomatik (vendar tega s turbo motorjem)...

Ima pa swift en mali minus: zvočna izolacija hrupa iz okolice (zvok motorja ali vetra nista problematična (v prostem teku je motor skoraj neslišen), v bistvu pa se preveč dobro sliši npr. ropot tovornjaka, ki vozi v koloni za tabo po mestu ali pa terensko kravo, ki se pelje po levi mimo tebe na AC) je slabša kot npr. pri polotu (ki je seveda dražji).

Aja, odhajajoč model je tudi i10, morda bodo kakšne akcije zanj, vendar je še en razred manjši.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Od vseh naštetih se m je v letu 2017 najbolj kompaktna zdela mazda 2, takoj zatem pa corsa. Odločili smo se za mazdo 2.
Edini minus takrat je bila cena (14.500) za 90KM bencinarja - Takumi oprema.
Najslabši se mi je zdel Yaris. menjalnik se mi je zdel porazen, edina svetla stran je bila prostornost.
Vidi se da je model že v letih, in ga "faceliftajo že celo večnost.

Če bi se odločal zdaj bi počakal na novega Clia, P208 in Mazdo pa kupil raje nov model.

PS. Mazda 2 laufa zdaj že 3tje leto, brez kakih težav.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Danes samo pogledal Suzuki swift. Avto je svetlobna leta pred peugeot 208 kar se tiče izdelave. Zelo OK! Samo še pelat ga moram.
V igri je tudi novi Clio. To je bil namen danes iti pogledat pa se ni izšlo.
Samo je vse precej drago postalo. Jaz ne vem no.. da ni lih drvarnica z ročnim pomikom stekel je že takoj 14-15k eur.
Drugače pa ja, Mazda2 definitivno pride še na vrsto. Morda tudi rabljena. Ena siva se prodaja Takumi oprema, letnik 2017 na avto.net... morda pa to potem. Kaj pa vem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.632
769
113
Ker so se avti leta 2008/09 full pocenili? Pri nas se je morda poznalo na trgu rabljenih tam od 2011-15, ali pa je to samo moj občutek.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Midva sva za zeno vzela polota. Sva sla pogledat prakticno vse, in je bil polo se nekak najbl sestavlen. Mazda sicer zanimiva, samo zastarela.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Danes samo pogledal Suzuki swift. Avto je svetlobna leta pred peugeot 208 kar se tiče izdelave. Zelo OK! Samo še pelat ga moram.
V igri je tudi novi Clio. To je bil namen danes iti pogledat pa se ni izšlo.
Samo je vse precej drago postalo. Jaz ne vem no.. da ni lih drvarnica z ročnim pomikom stekel je že takoj 14-15k eur.
Drugače pa ja, Mazda2 definitivno pride še na vrsto. Morda tudi rabljena. Ena siva se prodaja Takumi oprema, letnik 2017 na avto.net... morda pa to potem. Kaj pa vem.

Moraš vedet da ja 208 v izteku in da pride v začetku drugega leta nov. Če bo tak preskok kot pri 508, bo avto super.
Trenutna modela 208 in 308, sta meni katastrofa (svetla stran je motor - 1.2T bencinar, super motor).
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Polo je predrag za to kar ponuja. Je pa res da se ga potem hitro proda. Pa naslednje leto bo nov model.
Glede na kolicino opreme in kakovost materialov, je bil polo ko sva midva kupovala precej ugoden (oranzna barva zunaj in notri, acc, carplay, active info display, beats audijo, bolsi zici, kamera, senzorji vse okol, 95km za malo pod 15k) Nov model sicer dvomim da bo ker je 6ta generacija stara cca 1 leto. Mogoce fl (ali pa si zamenjal z golfom)
 
Nazadnje urejeno:

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
833
21
18
Kako je kaj s kvaliteto pri Cliotu na dolgi rok? Recimo pri prejsnjem modelu. Občutek sem dobil kar dober ko sem sedel v njem.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Kako je kaj s kvaliteto pri Cliotu na dolgi rok? Recimo pri prejsnjem modelu. Občutek sem dobil kar dober ko sem sedel v njem.
Če je kakorkoli podoben scenicu (pa verjetno tudi meganu) bi rekel samo prste stran. Brat ima dve leti starega scenica pa samo čakam kdaj mi bo poslal sliko, da ga je porinil v kak prepad. Pri 16.000 km menjan kompleten motor, v notranjosti kar naprej nekaj škripa, na servisih sama šalabajzerija, poprodajna podpora nikakva. 1.2 tce, poraba kot bi bil V8. Je pa lep, to pa. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.179
8.960
113
poprodaja povsod šepa, žal. Pač instant družbo smo ratali.
Bolj je hecno ko vsi prisegajo na nov avto, potem pa v dveh letih menjava pol ali celega avta. In vsi srečni ker niso kao imeli stroškov. Ne vem, verjetno sem čuden, ampak meni se to ne zdi normalno in se mi zmeša, da bi moral viset na servisih enkrat na mesec, četudi brez direktnih stroškov. ...
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Ne vem kaj to vozte da stalno po servisih visite. jaz sem v 120.000km od novega razen rednih servisov in zavornih oblog menjal pod garancijo stikalo zavornega padala.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Jest pa še to ne, je pa dizel in to reno. BP. Tistih 1.2 tce se je pa nadaleč za ogibat. Če bi vsak sam internet odprl, preden kupi bi blo drgač
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Ne vem kaj razumete pod kvaliteto, če se gleda kvaliteta izdelave je pri cliotih z vsako generacijo slabša (beri: po nekaj letih in nekaj deset tisoč km ni avto nič manj drvarnica kot prejšnje geenracije), res pa je da nič ne crkne, vsaj v primerjavi z drugo generacijo (mkII FL), ki je bila kar se tega tiče katastrofa. Pri capturju je zgodba enaka (po 6 letih in 60k je drvarnica, v tem času pa je imel en izredni servis in en vpoklic - povprečen nov avto v enakem času nabere 5x toliko).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.179
8.960
113
jaz vozim rabljeno karjolo (za na odpad) in zaenkrat BP, imam pa nekaj kolegov ki vozijo nove in nemalo problemov, sploh s komunikacijo s serviserji in uvozniki. Tudi pri premiji.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Da ne govorim, kaj smo imeli na VAG tsi v 5 letih in 60k km. Glava boli, je bil pa vag, kar se materialov tiče bolje sestavljen od renoja. No zadeva se je obrnla clio 5 je svetlobna leta pred aktualnim polotom. Je pa res, da ko bo prišel nov polo, bo spet postavil stvari na svoje mesto. Nekako na 2 leti se francozi in nemci lovijo, tako da ne veš ali francoz nemca lovi ali obratno.
 
Nazadnje urejeno: