Nov mali avto - rang yaris, mazda2, polo...

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Če bi vsak sam internet odprl, preden kupi bi blo drgač
Internet odpreš, ko kupuješ rabljen avto s 150k prevoženimi. Od novega pa pričakuješ, da bo delal do 100k brez glupih napak oziroma da jih bo prodajalec/serviser/proizvajalec znal odpravit. Ti debili pa so pri montaži motorja poškodovali vetrobransko steklo (od spodaj) in poškodbo zakrili. Ko je brat to naključno kasneje opazil so mu sicer zamenjali steklo ampak vgradili tako, da je šumelo že pri 50 km/h. Steklo se ni lepo stekalo s karoserijo ampak je bilo 1 cm nižje (kako jim je to uspelo mi sicer še danes ni jasno). Bom probal poiskati slike, če mi kdo ne verjame.
Dejstvo je, da tako kot so danes renaulti površno sestavljeni niso bili še nikoli prej. Kar poglej megane 4, ko je prišel ven, ko so vsi blatniki stali postrani ali pa se vrata prtljažnika niso pravilno zapirala.

Ko napišeš pritožbo uvozniku dobiš pa nazaj vedno generičen odgovor. Jebejo se naj vsi po vrsti...
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Danes samo pogledal Suzuki swift. Avto je svetlobna leta pred peugeot 208 kar se tiče izdelave. Zelo OK! Samo še pelat ga moram.
V igri je tudi novi Clio. To je bil namen danes iti pogledat pa se ni izšlo.
Samo je vse precej drago postalo. Jaz ne vem no.. da ni lih drvarnica z ročnim pomikom stekel je že takoj 14-15k eur.
Drugače pa ja, Mazda2 definitivno pride še na vrsto. Morda tudi rabljena. Ena siva se prodaja Takumi oprema, letnik 2017 na avto.net... morda pa to potem. Kaj pa vem.

Jaz sem potem Clia vzel, novega. 1.0 tce 100 KM. Lepo potegne, povprečna poraba na vikend testu 5,5 l mešane vožnje. Prepričala predvsem oprema in odziven motor. Ima LED žaromete serijsko. Edini minus je criček, kjer se desno koleno dotika plastike. Upam, da tako ni pri vseh. Na testnem je bilo, na razastavnem v salonu pa ne. Je pa malo za čakat, ker sva se zmišljevala glede dodatne opreme. Predvidena dobava januar 2020. Kot si rekel, dobrih 15.000, ampak je dobro opremljen. Pri Polo lahko samo sanjam to opremo za takšen denar, so mi naredili predračun blizu 20.000 evrov. Da ne pozabim, renault ima akcijo in so zimske gume gratis.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Generik

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Zdaj ko gledam te male avte pa sem zagret za nakup enega izmed njih me silno moti ena zadeva - downsizing.
0,9 motorji s 3 cilindri pa turbina gor. Ja, ja, emisije so boljše pa bolj lepo potegne.. jaz bi pa raje, da zadeva dela v nedogled pa bi mnogo raje 4 cilindrski motor pa brez turbine. Klasika pač. Pa četudi pije potem pol litra več.
Izbira je majhna. Ostane potem Swift, Mazda2, Yaris, ... ostalo pa bolj kot ne že vse na turbakih.
Še vedno pa je na papirju favorit novi clio. Moram pa ga še videti pa peljati. Kolega mi pa lahko uredi precej dober popust - vsaj tako je rekel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DOMEK

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Jaz sem potem Clia vzel, novega. 1.0 tce 100 KM. Lepo potegne, povprečna poraba na vikend testu 5,5 l mešane vožnje. Prepričala predvsem oprema in odziven motor. Ima LED žaromete serijsko. Edini minus je criček, kjer se desno koleno dotika plastike. Upam, da tako ni pri vseh. Na testnem je bilo, na razastavnem v salonu pa ne. Je pa malo za čakat, ker sva se zmišljevala glede dodatne opreme. Predvidena dobava januar 2020. Kot si rekel, dobrih 15.000, ampak je dobro opremljen. Pri Polo lahko samo sanjam to opremo za takšen denar, so mi naredili predračun blizu 20.000 evrov.
To, to.. kero opremo sta vzela? Jaz se spogledujem z Intens ali pa Zen z dodatnimi opcijami. Pač toliko, da se pelje. Oboje 1.0 tce 100hp.
Pa prosim info še glede popustov - so kaj dali? Ker ko grem tja gledat avto bom želel že konkretne cifre na papir + stroške servisov do 100k km. Pri peugeot so recimo s tem imeli probleme - mi niso dali, ker tega kao nimajo. Bučke :)
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Vzela sva 1.0 Tce Edition one, dodatno BOSE ozvočenje (gratis) v Iron modri barvi. Trenutno so zelo trdi pri popustih, osnovni popust 800 EUR, saj je avto komaj mesec dni star pa nisem imel niti neke hude veze. Cena je bila 15.500 skupaj z zimskimi gumami in delnim financiranjem preko njihove lizing hiše. Financiranje sva vzela, ker ti potem pripada garancija + jamstvo, skupno 5 let. Drugače posebej plačljiva opcija.

Glede stroške servisiranja imaš opcijo paketov my revision, ki te pride nekih 800 evrov za pet let. Je pa vprašanje, če se ti splača, ker so dali menjavo olja na neko brutalno kilometražo. V sopminu imam 25.000 km. Ne vem, če sem si prav zapomnil.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Hvala za info!
25k km za menjavo olja je skregano z zdravo pametjo.
Kar se tiče 5 let jamstva ali 100k km je 500eur doplačila. Vprašanje je kakšen je % EOM pri lizingu. Ponavadi so kar hude cifre in te na koncu pride dražje kot 500eur.
Edition one sem videl parkiranega oranžne barve. Zelo lep.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.325
3.423
113
Če je isto kot pri Clio 4 je servis 1.leto menjava kabinske ga filtra cca 30 Eur pri Renault drugače 15 eur pa neki pregled.
Potem v drugem letu ali 30 000 km pa je menjava olja in filtra. Ter kabinskega.

Za Filter motorja pa nisem 100%.

Pa še to pri novem Clio tu 5 je motor napredoval od 0,9 tce na 1,0 tce in iz 90 KS na 100 KS je pa na žalost še vedno 3 cilindre.
4 cilindre pa je novi 1,33 tce ki je lahko tudi Mercedes ov če se hočeš za šankom hvalit in je zaenkrat samo v navezavi z Edc avtomatskim menjalnikom cena pa je že potem bolj okrog 18 000 eur.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
OK, v konfigurator sem vrgel še VW Polo, 1.0 TSI 95hp. Je ta motor ok? VW ljubitelji, prosim za info.
Sem prišel s VW Polo life 1.0 tsi 95hp pa nekaj malo dodatkov na ~16k eur. Tako da zadeva je v igri v kolikor bo ponudba OK (popusti pa to). Samo povejte mi če je ta motor ok? Ker pri VW koliko berem je vedno loterija...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.325
3.423
113
Zaenkrat je motor BP.
Saj če te je strah pa lahko tudi podaljšano garancijo do 6 let vzameš.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Ni me strah samo nočem kupiti nekaj kar že v štartu ni OK. Ker VW da na trg vsega boga, samo da prodajo, potem pa kur...
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Če že glancamo Polota... kaj se splača dokupiti za opreme, da lahko potem mtl odklene kakšen bonbonček?
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
OK, v konfigurator sem vrgel še VW Polo, 1.0 TSI 95hp. Je ta motor ok? VW ljubitelji, prosim za info.
Sem prišel s VW Polo life 1.0 tsi 95hp pa nekaj malo dodatkov na ~16k eur. Tako da zadeva je v igri v kolikor bo ponudba OK (popusti pa to). Samo povejte mi če je ta motor ok? Ker pri VW koliko berem je vedno loterija...
Kaj pa sestricna ibiza? Ce se ze za vag grupo oziras? Fabia je menda se na stari platformi.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Morda neumestna pripomba: iz budgeta 5 jurjev si prišel na budget 15 jurjev, na koncu verjetno 20 jurjev. To veš, da boš v prvem letu in pol spušil tistih 5 jurjev samo v izgubi vrednosti?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.215
4.699
113
No, na nek način se tako kupuje, če človek ni stalno v tem. Ko sem menjaval sedežno, sem moral najprej malo naokrog, da dobim občutek in popravim v glavi, koliko denarja rabim. Moja prvotna pričakovanja so bila povsem nerealna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Morda neumestna pripomba: iz budgeta 5 jurjev si prišel na budget 15 jurjev, na koncu verjetno 20 jurjev. To veš, da boš v prvem letu in pol spušil tistih 5 jurjev samo v izgubi vrednosti?
Za 5k ne dobim nič pametnega pa še denar bom metal za popravila. Potem raje vzamem nekaj za jurja pa v jarek po 2 letih. Ali kaj.. saj odprl sem to temo za predloge pa jih niste dali. Napiši mi par predlogov ki pijejo vodo za 5k eur. Pogoji so znani. - klima, isofix, 5 vrat , bencinar.