Nore najemnine v Ljubljani

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Zakaj bi barval? Mislim, ok, saj barva in penzli niso dragi, ampak stanovanje ni moje, najemnino pa se plačuje tudi zato, da se iz tega pokrijejo popravila. Naj popravlja lastnik, najemnikova naloga je plačevati tekoče stroške. Če pa misli da ima prevelikega pujsa noter, ki mu dosti preveč zasvinja flat, pa ga naj ven šutne in obdrži varščino
bonk.gif


Na srečo sem v stanovanju, katerega lastniku je to jasno samo od sebe in če kaj crkne, se zadeva brez velike maše zamenja. Čisti računi, dobri prijatelji.

Se strinjam, ampak zgleda da majo v LJ neko drugo razmišlanje ko ostali
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik tdi pravi:
Jao, kakšne cene, ker nisem glih iz Ljubljane, tud nisem glih cvet inteligence, ampak, za takšnjo luknjo cca. 30m2, celo premoženje, se pa zapelješ malo ven, 30min. iz Lj., dobiš pa že 3 sobno stanovanje , ali hišo.Nimam glih slabega dohodka, ko pa tole gledam, me pa zmrazi. A vam toliko pomeni središče mesta, 10min. do službe( v konjicah lahko tudi 30min), kot pa nekje lepo na vlak, je pa res, da moraš dvigniti rit 1uro prej.

Tu špila več faktorjev.

Nekateri radi živijo v Ljubljani kar tako, nekateri se s tem celo hvalijo, si kao dvigujejoi rejting, nekaterim pa je popolnoma nesprejemljivo, da bi se vsak dan furali 60 do 100 min in več v eno smer v službo in spet domov, recimo Litijani.

Izračun pove, da v mesecu dni nekdo, ki se dnevno fura v službo in domov 90+90 minut, pokuri mesečno v 22-ih dneh za vožnjo 66 ur, kar je v 11-ih mesecih (enem letu) torej več kot mesec dni na vožnji.
bonk.gif


Ni potem bolje živeti v Ljubljani in dati za sobo 100 evrov več, kot je najemnina v vukojebini?



Kot si napisal, tu je več faktorjev. Moja se vozi v Lj. že 15 let, ni glih mlada( upam, da ne bere), pa se nebi selila v prestolnico, tudi , če bi imela denar.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Poraba plina (plinska centralna) za november za 115 kv. metrov veliko stanovanje (ogrevanje, kuhanje, tuširanje) = 92 evrov. Veliko? ZASTONJ!
80 kv stanovanje, min. 22 stopinj v stanovanju, za ogrevanje in toplo vodo dam mesečno 30 evrov , kuhanje je na indukciji, ker je plin vsaj 3x predrag.
Ja, trislojna okna pa samo 6 cm izolacije
smile-1.gif

Res pa je, da sem lani v najhujšem mrazu staknil en ozek pas plesni, ker je ravno pri enem oknu toplotni most, vendar je sanacija - oz. dodatna izolacija v planu. Letos plesni še ni.

Ne bom rekel, da lažeš, ampak folk v Lj. za taka stanovanja (preverjeno!) plačuje toplarni pozimi 70evrov, nekateri pa enako vsoto tudi poleti... Nisi napisal, na kaj se greješ?

Ampak ja, 6cm izolacije je majka. Nekdo na Lošinju je znotraj in zunaj izoliral hiško. Potem je v avgustu, ko je prišelna dopust, nekaj dni odpiral okna, da je malce segrel, da mu v hiški ni bilo prehladno glede na zunanje temperature (28-34 c).
evil.gif
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik tdi pravi:
Kot si napisal, tu je več faktorjev. Moja se vozi v Lj. že 15 let, ni glih mlada( upam, da ne bere), pa se nebi selila v prestolnico, tudi , če bi imela denar.

Saj tudi jaz praktično odhajam iz Ljubljane. V 2018 za kakih 6 mesecev (na hrvaški otok), kasneje pa verjetno še za več časa.
Zaradi iskanja miru, ne pa, da trpim ob ljubljanskem zvočnem in svetlobnem osneževanju, ki ga NIHČE ne kontrolira, saj bi posledično moralo iti na 20% obstoječega...

Balkan.press: Što glasnija muzika u kafiču = to bolja zarada...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Kot kdo želi, sam pa rad oddam preko agencije, zakaj je enostaven odgovor, ker klošarji nikoli ne najemajo poreko agencij , no pa tudi agencij za tujce je solidnih v Ljubljani cca toliko, kot prstov na eni roki, z ostalimi me sodelovanje ne zanima.

Tako je!
In tudi zato so bolj pametni lastnki v 2017 DVIGNILI kavcijo iz ene na 2-3 najemnine (500-1500 €).

Le zakaj? Da so filtrirali interesente. Kdor namreč pri 25-ih nima prihranjenih 2 jurja, jih zelo verjetno tudi NIKOLI ne bo imel...
ne-ne-1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Kot kdo želi, sam pa rad oddam preko agencije, zakaj je enostaven odgovor, ker klošarji nikoli ne najemajo poreko agencij , no pa tudi agencij za tujce je solidnih v Ljubljani cca toliko, kot prstov na eni roki, z ostalimi me sodelovanje ne zanima.

Tako je!
In tudi zato so bolj pametni lastnki v 2017 DVIGNILI kavcijo iz ene na 2-3 najemnine (500-1500 €).

Le zakaj? Da so filtrirali interesente. Kdor namreč pri 25-ih nima prihranjenih 2 jurja, jih zelo verjetno tudi NIKOLI ne bo imel...
ne-ne-1.gif

Eh, to so pretirano previdni najemodajalci. 2-3 varščine ne vzamem stanovanja, pa ne ker si ga ne bi mogel privoščiti, ampak ker mi pove kakšnega najemodajalca lahko pričakujem. Takega, ki ne zaupa najemojemalcu in po vsej verjetnosti ne bo vrnil varščine. En najemodajalec mi je vzel varščino, ker je kao moral najeti strokovnjaka, da je očistil fuge v kopalnici...
jezen.gif


Kar se tiče beljenja je res ja. Sem imel že 2 najemodajalca, ki sta že vnaprej zahtevala beljenje po izselitvi. Ime lsem enega, ki si je želel to v štartu, ampak nisem nič belil ali plačal. Ker je rekel, da bo oddal flato dolgoročno, že po letu pa pol je pa cincal, da bo prišel nazaj not s punco živet.
 
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:

Eh, to so pretirano previdni najemodajalci. 2-3 varščine ne vzamem stanovanja, pa ne ker si ga ne bi mogel privoščiti, ampak ker mi pove kakšnega najemodajalca lahko pričakujem. Takega, ki ne zaupa najemojemalcu in po vsej verjetnosti ne bo vrnil varščine. En najemodajalec mi je vzel varščino, ker je kao moral najeti strokovnjaka, da je očistil fuge v kopalnici...
jezen.gif

Obstaja tudi druga resnica, resnica lastnikov.

Veš koliko pride brušenje in lakiranje sobe 28 kvadratov? Jaz se niti ne želim spomniti, ni pa bilo malo.

In mogoče veš, koliko pride pleskanje sobe 28 kv. metrov (pleskar računa površino več kot 70 kv.metrov)? Predračun (brez mrežice) skoraj 800 evrov.

A najmenik pa naj da 200 evrov (kavcija v višini mesečne najemnine)?

Potem se mu na koncu absolutno splača uit... Če kaj resnejšega poškoduje. Kar je eden tudi naredil.

Svetovna matematika: stroški beljenja 800 evrov, ostane ti sicer kavcija 200 €, minusa torej 600 evrov (3 najemnine!).

Aja, saj je lastnik prej eno leto kasiral... 12 x 200 evrov = 2400 minus minus 25% davka = 1800 € minus zguba (beljenje) 600 € je 1200 evrov ostanka.

Torej si oddajal liku (ali celo dvema) za 100 evrov mesečno, ali 3.3 evra na dan. Dve kavi s smetano. Posel stoletja. Vesekakor obogatiš v letu dni in postaneš tajkun...
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ja res je težko najemodajalcem z vsemi temi nepremičninami. Ko se moraš tak trudit, pa skoraj nič nimaš od tega...

Edino hujše je, ko moraš pred dopustom VSE spakirat, pa ful časa vzame. Ali pa, ko moraš čakat na novi iPhone več tednov.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik tdi pravi:
Jao, kakšne cene, ker nisem glih iz Ljubljane, tud nisem glih cvet inteligence, ampak, za takšnjo luknjo cca. 30m2, celo premoženje, se pa zapelješ malo ven, 30min. iz Lj., dobiš pa že 3 sobno stanovanje , ali hišo.Nimam glih slabega dohodka, ko pa tole gledam, me pa zmrazi. A vam toliko pomeni središče mesta, 10min. do službe( v konjicah lahko tudi 30min), kot pa nekje lepo na vlak, je pa res, da moraš dvigniti rit 1uro prej.

Tu špila več faktorjev.

Nekateri radi živijo v Ljubljani kar tako, nekateri se s tem celo hvalijo, si kao dvigujejoi rejting, nekaterim pa je popolnoma nesprejemljivo, da bi se vsak dan furali 60 do 100 min in več v eno smer v službo in spet domov, recimo Litijani.

Izračun pove, da v mesecu dni nekdo, ki se dnevno fura v službo in domov 90+90 minut, pokuri mesečno v 22-ih dneh za vožnjo 66 ur, kar je v 11-ih mesecih (enem letu) torej več kot mesec dni na vožnji.
bonk.gif


Ni potem bolje živeti v Ljubljani in dati za sobo 100 evrov več, kot je najemnina v vukojebini?

Z vlakom 30-35min.
Litija-Lj
LJ-Litija
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
To naj bi bilo povsod tako. Tradicija je, ko greš ven. Ker pa se zdaj barve notri devajo in ni več vse samo belo, pa dostikrat najemniki prebarvajo, ko gredo notri. Ker ne bi imelo smisla, da se v 1 mesecu 2X beli/barva. Vsekakor pa kot najemnik vsaj enkrat beliš.

Zakaj bi vmes belu če ni tvoje? Čemu potem najemnina, če se z najmenino plačuje tudi obrabnina stanovanja wtf?

Praksa da vrnes v prvotnem stanju. Torej ce dobis vse tipi-topi tako tudi vrnes. To se tudi spodobi. Najemanina pri tem naceloma nima veze.
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
To naj bi bilo povsod tako. Tradicija je, ko greš ven. Ker pa se zdaj barve notri devajo in ni več vse samo belo, pa dostikrat najemniki prebarvajo, ko gredo notri. Ker ne bi imelo smisla, da se v 1 mesecu 2X beli/barva. Vsekakor pa kot najemnik vsaj enkrat beliš.

Zakaj bi vmes belu če ni tvoje? Čemu potem najemnina, če se z najmenino plačuje tudi obrabnina stanovanja wtf?

Praksa da vrnes v prvotnem stanju. Torej ce dobis vse tipi-topi tako tudi vrnes. To se tudi spodobi. Najemanina pri tem naceloma nima veze.

V nekaterih pogodbah piše čemu se pplačuje najemenina in sicer za obrabnino stanovanja in opreme.
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Citat:
Uporabnik krko pravi:
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik tdi pravi:
Jao, kakšne cene, ker nisem glih iz Ljubljane, tud nisem glih cvet inteligence, ampak, za takšnjo luknjo cca. 30m2, celo premoženje, se pa zapelješ malo ven, 30min. iz Lj., dobiš pa že 3 sobno stanovanje , ali hišo.Nimam glih slabega dohodka, ko pa tole gledam, me pa zmrazi. A vam toliko pomeni središče mesta, 10min. do službe( v konjicah lahko tudi 30min), kot pa nekje lepo na vlak, je pa res, da moraš dvigniti rit 1uro prej.

Tu špila več faktorjev.

Nekateri radi živijo v Ljubljani kar tako, nekateri se s tem celo hvalijo, si kao dvigujejoi rejting, nekaterim pa je popolnoma nesprejemljivo, da bi se vsak dan furali 60 do 100 min in več v eno smer v službo in spet domov, recimo Litijani.

Izračun pove, da v mesecu dni nekdo, ki se dnevno fura v službo in domov 90+90 minut, pokuri mesečno v 22-ih dneh za vožnjo 66 ur, kar je v 11-ih mesecih (enem letu) torej več kot mesec dni na vožnji.
bonk.gif


Ni potem bolje živeti v Ljubljani in dati za sobo 100 evrov več, kot je najemnina v vukojebini?

Z vlakom 30-35min.
Litija-Lj
LJ-Litija

tud če štartaš z avtom ob 6:00 iz Litije si mal čez 6:30 že v LJ.. plus tega njegova računica ne pozna tega da je v povprečju 20 delovnih dni na mesec.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
To naj bi bilo povsod tako. Tradicija je, ko greš ven. Ker pa se zdaj barve notri devajo in ni več vse samo belo, pa dostikrat najemniki prebarvajo, ko gredo notri. Ker ne bi imelo smisla, da se v 1 mesecu 2X beli/barva. Vsekakor pa kot najemnik vsaj enkrat beliš.

Zakaj bi vmes belu če ni tvoje? Čemu potem najemnina, če se z najmenino plačuje tudi obrabnina stanovanja wtf?

Praksa da vrnes v prvotnem stanju. Torej ce dobis vse tipi-topi tako tudi vrnes. To se tudi spodobi. Najemanina pri tem naceloma nima veze.

V nekaterih pogodbah piše čemu se pplačuje najemenina in sicer za obrabnino stanovanja in opreme.

Placujes "pravico" da zivis v tem stanovanju. Stanovanje pa moras drzati v enakem stanju v casu svojega bivanja. Pa tudi vrniti v enakem stanju...
 

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Ja res je težko najemodajalcem z vsemi temi nepremičninami. Ko se moraš tak trudit, pa skoraj nič nimaš od tega...

Edino hujše je, ko moraš pred dopustom VSE spakirat, pa ful časa vzame. Ali pa, ko moraš čakat na novi iPhone več tednov.

Ni vse tako rožnato, kot si ti misliš. Mogoče si ti vredu najemnik ampak velik procent nima odnosa do tuje lastnine, ne plačuje redno itd. Pa davek 25%. Wtf? Ni nič čudnega, da se toliko oddaja na črno.

Moje izkušnje. V Mariboru dajem v najem garsonjero. Imam zgledno najemnico. Potrkam. Po enem letu vse ok.

V Ljubljani sem bil v najemu dobrega pol leta. Garsonjera 35m2, najemnina + stroški skupaj povprečno 530€. Ampak res lepo opremljena. Najemodajalec faca. Vse ok. Sem bil pa tudi sam zgleden najemnik.

Pred parimi mesci šel v nakup stanovanja v Ljubljani. Bruto 75m2, 3 sobno za 150k. Je pa potrebna prenova. Do službe imam 5 min peš.
smile-1.gif
In je vredno. Čez 5-10 let bom verjetno prodal in šel v nakup hiše. Takšen je plan, kako se bo izšlo, bomo vidl.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Ja res je težko najemodajalcem z vsemi temi nepremičninami. Ko se moraš tak trudit, pa skoraj nič nimaš od tega...

3,3 evra na uro (ne na dan!) zasluži VSAK kralj ulice.
Sem bil zadnjič v kafiču na tržnici, "kralj nedela" je ob 10.30 prinesel k natakarici menjat drobiža za 42 evrov. V uri in pol kje torej zaslužil 21 evrov.

1. Dvomim, da je začel stegovat roko in težit prej kot ob 9-ih?
2. Dvomim da vas kaj veliko zasluži na uro 15 evrov, kot zasluži on?
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
tud če štartaš z avtom ob 6:00 iz Litije si mal čez 6:30 že v LJ.. plus tega njegova računica ne pozna tega da je v povprečju 20 delovnih dni na mesec.

Kar pojdi ob 15-h ali 16-h proti Litiji in pridi v pol ure... Bo 75-90 minut premalo.
Garant, sem se peljal tudi ob takem času...

Mimogrede, katera firma v Lj. pa začne delat ob 6.30? BTC? Ministrstva?
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
tud če štartaš z avtom ob 6:00 iz Litije si mal čez 6:30 že v LJ.. plus tega njegova računica ne pozna tega da je v povprečju 20 delovnih dni na mesec.

Kar pojdi ob 15-h ali 16-h proti Litiji in pridi v pol ure... Bo 75-90 minut premalo.
Garant, sem se peljal tudi ob takem času...

Mimogrede, katera firma v Lj. pa začne delat ob 6.30? BTC? Ministrstva?

Nazaj je mal drugač ja, tam čez hirb čez ovinke gre hitrej
wink-1.gif
(kao)

vsaka produktivna firma
wink-1.gif
Če pa že cilaš na javno upravo nekje se šteje od 6:45 +8ur kar pomeni da zgubis dobrih 15min, ki bi jih drugače preživel v avtu in prišel še kasneje.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
tud če štartaš z avtom ob 6:00 iz Litije si mal čez 6:30 že v LJ.. plus tega njegova računica ne pozna tega da je v povprečju 20 delovnih dni na mesec.

Kar pojdi ob 15-h ali 16-h proti Litiji in pridi v pol ure... Bo 75-90 minut premalo.
Garant, sem se peljal tudi ob takem času...

Mimogrede, katera firma v Lj. pa začne delat ob 6.30? BTC? Ministrstva?
Štart 15:45 pri hotelu Lev, v Litiji 16:30. Največja gneča je na križišču Dunajske in Tivolske, obvoznica od Tomačevega do Btc. Če bi štartal ob 15:00 si do 15:40 na cilju.
Ti, ki se voziš več kot uro, si verjetno prvi v koloni in si kolonovodja (60km/h povsod). Taki se pa res vozite v nedogled in potem te @Hanzi prehiteva z 100 km/h in ga imate vsi za divjaka 😁
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Zadnič sem se pelu LJ - Celje in sm rabu od tobačne do začetka štajerske AC enako kot potem od te točke do Celja.... časovno... Najbolj se stoji na obvoznci do izvoza za BTC potem se pa kr sprosti... zakaj se stoji neve nihče....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Razcep zadobrova, litija res ne sme trajati bistveno dlje od pol ure. Potem je ze nekaj "izrednega".
Se vedno jo pa lahko ucvres na laze in na dolsko ce je zadobrova sentjakob zabit. V 90 minutah si s kolesom iz ljubljane v litiji!
In ja, obcasno se najdejo sanjaci ki peljejo 60-70 na 90 omejitev ( policaj na intervenciji bi tam sel najbrz blizje 200 kot 150), tudi sam sem ze imel take " intervencije" z blizu 150... In takih v rush urah res ne mores prehitet. Ker od sentjakoba do litije (slabih 30km) tezko "kulturno in varno" prehitis vec kot 20 vozil ki grejo 60-70. Se ti morajo pregledni odseki ze lepo iziti brez nasprotnega prometa.
Da imas slyzbo nekje v centru oz. Progi pa itak vlak zmaga. Se jih precej posluzuje p+r. Pa ne samo v litiji. Je tudi drugje problem s parkiranjem ob postaji. Ker ocitno to ni v interesu zeleznice, obcine, drzave....
 
Nazadnje urejeno: