Najemnine in naše plače, katastrofa, obup

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Saj počasi bomo prišli do skupne točke. Ne grem se dvojnih meril, kot mi to očitaš. Hotel sem samo pokazati, da je dodatno obdavčevanje "praznih" stanovanj totalni nesmisel. Razni nevoščljivci bi obdavčili nekoga, ki ima več stanovanj samo zato, ker ima "nekaj več", ker je to luksuz, ker je to nesprejemljivo. Zakaj je nesprejemljivo? Ja ker oni nimajo stanovanja! (kdo jim je kriv?! - oni, ki ima n-stanovanj gotovo ne)
Če se že gremo grdo obdavčevat stanovanja (in se to smartra kot luksuz), potem dajmo obdavčit tudi kaj drugega! Ko je vojna, je vojna za vse. Ti si prišel z neko idejo o obdavčevanju praznih stanovanj, ne jaz! Potem si se pa v vsakem prispevku bolj vlekel ven in na koncu prišel na idejo, da nič ne bi smeli obdavčit. Ampak ne pozabi, kaj je bil tvoj prvi post.
Enkrat sem že napisal, mogoče si prezrl: da bi obdavčevali prazna stanovanja, se načeloma (!) ne strinjam - sem pa napisal, kako bi to lahko izvedli. Znam pač ločit med tem, kaj je moje mnenje, in tem, kaj je možno oz. kaj se lahko zgodi. In, ne moreš verjet, znam si tudi "izmislit" kaj, česar ne maram ... Pač ne maram gledanja samo v svojo korist ...
 
Nazadnje urejeno:

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik Fonzl pravi:
Davek na nepremičnine že imamo.
Reče se mu NUSZ.

ja, samo to je nadomestilo za uporabo stavbenega zemljišča in je (če smo iskreni) zelo majhen (plačaš po kvadraturi). Davek na nepremičnine pa bo baje glede na X% vrednosti nepremičnine...ki pa ne bo ravno majhen
Lahko pa bo na koncu to, da bojo NUSZ dvigovali postopoma...ampak osnova za izračun je (še?) kvadratura in ne tržna vrednost nepremičnine...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Lej mojster ne govori neumnosti v stilu "tudi s 600 euri je možno kupit stanovanje, samo potem moraš popoldne furat črno ekonomijo", ker zaradi takih črnoekonomistov potem ostali plačujemo višje davke. Ker če se greš lahko črno ekonomijo ko se gre za tvoj dohodek, se pojdi še črno ekonomijo ko greš dohtarju pa naj te nek šušmar za pol cene zdravi

Saj to moram itak iti če sploh hočem priti do dohtarja. Če se ne strinjaš, mi naštej zobozdravnike v Lj ali okolici ki še jemljejo paciente pa da ni treba čakat na prvi pregled xy mesecev....
Pa ne mi rečt da tisto delajo privat. Zakaj potem rabijo mojo z kartico in zakaj ne dobim računa za nihove zlatarske storitve...

Saj vem, lažje se je spraviti na nekoga ki je ukradel eno podložko v firmi, vodstvo bo pa dobilo naggrado, kljub temu da bo šla firma čez pol let v stečaj. Tako pač je v naši slo..., lovimo girice, sinji kiti nam se pa smejijo
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Zakaj potem rabijo mojo z kartico in zakaj ne dobim računa za nihove zlatarske storitve...

čak mal Hanzi, račun morš dobit če plačaš...
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
Citat:
Uporabnik bisnen pravi:
Rešitev bi bila, da bi bila stanovanja, ki niso zasedena, močno obdavčena. S tem bi dosegli, da bi bila oddana vsa stanovanja in to s pogodbo lastniki pa bi bili zelo zainteresirani za hitro oddajo stanovanj. Prav tako bi po mojem padla cena samih stanovanj, ker imajo nekateri po več stanovanj, ker so jih kupili kot naložbo. Ta stanovanja so pa sedaj prazna.

izola ima tak sistem.....žal je prišlo do te meje da smo v familiji prijavljeni vsak na drugem naslovu zaradi davkov

potem je tukaj še ena dilema....stanovanje na novo prenovljeno, vso pohištvo novo, veliko lesa.....itd....ugotoviš da se ti ne splača dati stanovanje v najem za 300-400€ ker dobiš po par letih vse uničeno...ga imaš pač za vikend, kake praznike
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Najemniki ti itak v parih letih tako z..ejo stanovanje, da lahko samo stran vse zabrišeš in kupiš novo opremo. Velikokrat je tako, da se ti ne splača oddajat stanovanja v najem. Premalo dobiš in preveč imaš skrbi in stroškov.

Stanovanje na "ključnih mestih" je vedno dobro imeti (Ljubljana, na obali). Ga pač rabiš kdaj pa kdaj.
 

trust

PEPČEK 2007
2. maj 2008
2.023
0
36
20km iz Idrije
Ma meni se bo zmešalo. Sorodnik je 20 let šparal denar, delal cele dneve, nima ne punce, nima ne otrok, hodil skoraj nikoli na dopust in si je lahko šele po 20 letih kupil enosobno stanovanje nekje izven Ljubljne centra.


To je sramota, kar se doagaja pri nas, najmenine so katastrofalne, nepremičnine nakup pa ravno tako, že parcela pride v štaru 50.000 evrov + izgradnja objekta 150.000 evrov skupaj za vselitev 200.000 evrov, za ta denar bo mogu delat 40 let po cele dneve. Takrat bi bil star 60 let in ob tako dolgi delovni dobi bi bil že precej švoh, živel 10-20 let in potem
uf-1.gif


Ne vem , kaj narest ostat doma, kot pa iti na svoje in plačevato oderuške najemnine.
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Problem je v prenizkih davkih..., v tujini tisti ki so lastniki večih nepremičnin, tudi plačujejo visoke davke....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
trust:
bo pa kak nečak lepo prišel do njegove nepremičnine ko bo sam šel čez peč.
Če bi si našel partnerko bi imel po 20 letih dvosobno stanovnje
wink-1.gif


Sicer pa cene so se ustavile vsaj tako pravijo mediji.