Najemnine in naše plače, katastrofa, obup

trust

PEPČEK 2007
2. maj 2008
2.023
0
36
20km iz Idrije
Živjo

Že, kar nekaj krat ste debatirali o najemninah in o naših plačah, ampak, povejte mi, kako naj človek v SLOVENIJI sploh normalno živi.

http://www.nepremicnine.net/ne...;m1=;m2=;agenc=
NEPREMIČNINE :: NEPREMICNINE.net :: NEPREMIČNINSKI OGLASI

Za 2-sobno stanovanje 500 evrov, kje so stroški za dve osebe še +300 evrov(hrana), ogrevanje, položnice,voda, elektrika, zaslužek obeh oseb 1200 evrov.


http://www.nepremicnine.net/ne...imageField.y=15
NEPREMIČNINE :: NEPREMICNINE.net :: NEPREMIČNINSKI OGLASI

Ali je sploh v Sloveniji, kakšna dobra prihodnost, ali nas čakajo samo še podražitve in dvig plače za 30 ervov bruto, utaknejo si naj tistih 30 evrov v rit.

Besen sem na take probleme, še dostojnega življenja nam ne pustijo.

V Nemčiji so najemnine dost nižje, plače pa parkrat višje od naših, ampak Nemčija je Nemčija, Slovenija je pa pol na balkanu in tu Balkanske plače.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
pač tko je to je naredu trg, država pa obdavčila najemnine, kljub temu da si tudi sam najemnik, in da prejeto najemnino daš za najemnino drugje
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.695
6.269
113
Hm, sem bil cca mesec nazaj ravno v fazi iskanja stanovanja... Problem je, ker lastniki malce prevec cenijo stanovanja ki jih imajo. ne gre za to da bi bilo tako veliko povprasevnje na trgu, da bi bile cene posledica tega. Namrec na nepremicninah je kar nekaj stanovanj ki se oddajajo ze vec kot 3 mesece in se ne oddajo. kar pomeni da je v ljubljani veliko praznih stanovanj, ki jih lastniki drzijo zaradi njim znanih razlogov....

Nekoc mi je nekdo razlagal da je v avstriji vse skupaj ceneje tudi zato, ker je enostavno tako visok davek na nepremicnine, da se ti skoraj ne splaca imeti dveh stanovanj in enega oddajati. Zato je pa pac vec podjetij ki imajo v lasti po nekaj deset stanovanj in jih oddajajo fizicnim osebam.

Ker v sloveniji je problem tudi z mentaliteto lastnikov stanovanj. Vsi se obnašajo kot da mi delajo uslugo ker so mi dali stanovanje v najem. V koncni fazi ga posteno placujem in ceprav sem magari 20 let mlajsi od lastnika se ma on do mene za obnasat isto kot do svojega vrtnika glede na to da mu nosim denar. V glavnem odnos šepa, tako da sem sedaj pri zadnji selitvi poleg dobrega stanovanja iskal tudi normalne lastnike. In mislim ( pa tudi upam) da sem dobro izbral.
 

bisnen

Pripravnik
9. maj 2008
400
0
16
Rešitev bi bila, da bi bila stanovanja, ki niso zasedena, močno obdavčena. S tem bi dosegli, da bi bila oddana vsa stanovanja in to s pogodbo lastniki pa bi bili zelo zainteresirani za hitro oddajo stanovanj. Prav tako bi po mojem padla cena samih stanovanj, ker imajo nekateri po več stanovanj, ker so jih kupili kot naložbo. Ta stanovanja so pa sedaj prazna.
 
Čim začneš enkrat živeti kot podnajemnik, boš težko še kdaj kaj kupil
wink-1.gif
Sploh če ti dohodek ne bo kaj pretirano rastel. To je metanje denarja skozi okno.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.695
6.269
113
Samo to bi verjetno težko preverjali (ali je zasedeno ali ne), dejansko alstnik ima pravico da je njegovo stanovanje prazno. Nekako bi morali obdavciti ravno to nalozbeno vrednost stanovanj (nekako dokazovati da lastnik stanovanja ne potebuje za bivanje ker ima v lastni ze eno stanovanje). Ampak to bi moralo biti usklajeno s celotnim davcnim in socialnim sistemom drzave. kar pomeni, da ce te starsi uveljavljajo kot vzdrzevanega clana, potem ne mores met v lasti stanovanja brez hude obdavcitve 8tako se izognes familijam kjer bi bilo na vsakega clana druzine pisano eno stanovanje)
 

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
To ni še nič. Folk oddaja SOBO za 300 evrov. Očitno to cifro tudi dobijo, če ne ne bi postavili takšne cene, ali pač.
stupid-1.gif
In ne gre za nadstandard.
Nekdo, ki se ne namerava zakreditirat do konca življenja za nakup ene luknce ali nima pogojev za kredit, mu ne preostane drugega kot plačevat oderuškim prašičkom.
crazy1.gif
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Torej si mnenja, da se je bolje za 40 let zakreditirat?

Kaj če pride v naslednjih letih do hude recesije, podražitve denarja in ti obrok naraste za 100%? Kaj boš potem?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.695
6.269
113
Ne tole s krediti tud ni ravno opcija.... ker se mi zdi neumno plačevat 2x toliko kot mi dajo, zato da bodo oni ugodno financirali nakup pivovarne laško
 

bisnen

Pripravnik
9. maj 2008
400
0
16
Ne preverjanje je enostavno, z najemno pogodbo, začasnim bivališčem. Seveda ima pravico, da je prazno, vendar zato je boj obdavčeno, to je tako, kot bo verjetno obdavčeno stanovanje oz. hiša ki ima veliko m2 pa jih notri živi (prijavljenih) malo. To je naprimer rešitev na tvoje razmišljanje v drugem delu.

Ker ne se zavajati, zakaj je bil izveden popis nepremičnin. Sicer to ni pričakovati letos pred volitvami, vendar pa tak način obdavčitve lahko pričakujemo, ker državi denarja vedno primanjkuje.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.695
6.269
113
Ne v obdavčitev sem tudi jaz prepričan. To da popis ni bil sam sebi namen je dejstvo. Ampak tu je tanka meja med pravično obdavčitvijo in "socializmom" ko ti država odreja koliko kvadratnih metrov si lahko privoščiš... Ker problem ki ga jaz vidim bi lahko bil v tem da bi ti recimo imel 5 stanovanj. v enem bi vsi skupaj ziveli, ostala 4 bi na crno oddajal, zaradi drzave pa bi v vsakem izmed njih bil zacasno prijavljen en druzinski clan...
 
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
Torej si mnenja, da se je bolje za 40 let zakreditirat?
Kaj če pride v naslednjih letih do hude recesije, podražitve denarja in ti obrok naraste za 100%? Kaj boš potem?

Mnenja sem, da je pametno potrpeti doma oz. kjerkoli pač si finančno na boljšem, dokler si ne nakopičiš toliko denarja, da se zakreditiraš za max. 15let in ne hipotekarno. V primeru recesije ipd. še vedno lahko prodaš oz. oddaš. Sej vem da je lepo iti na svoje, samo za kakšno ceno...
 

bisnen

Pripravnik
9. maj 2008
400
0
16
Kako bodo določili kvadraturo ne vem, je pa jasno, da vsem ne bo pogodu, pa tudi tu se bodo obesili na minimum, ki ti je potreben, jasno pa je, da enemu ali dvema ni potrebno 3 sobno ali pa večje stanovanje (lahko "normalno" živita tudi v manjšem), medtem ko družini s 3 otroci potrebuje večje stanovanje in ga do tega večjega normativa ne obdavči (normativ bo verjetno osnovna velikost + xx m2 na osebo). Potem je tu tudi razlika med mestom in podeželjem, kjer je dosti starejših samih v hiši, ki nimajo možnosti preselitve v manjše stanovanje (ni blokov).

V tujini je pa običajno, da se starejši, ki ostanejo sami in ne morejo vzdrževati (sem spada tudi obdavčitev) stanovanja preselijo v manjše.
Pri nas pa, če bo prišlo do takega restrektivnega načina obdavčitve, bo prišlo do šokov in travm še posebej pri starejši generaciji.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik The_Red_Devil pravi:
Mnenja sem, da je pametno potrpeti doma oz. kjerkoli pač si finančno na boljšem, dokler si ne nakopičiš toliko denarja, da se zakreditiraš za max. 15let in ne hipotekarno.

En hakelc: vse bi štimalo, če bi plače rasle hitreje od cen stanovanj. Tako pa hje vsako leto stanovanje glede na tvojo plačo vse dražje in težje dosegljivo.

Samo če bodo cene stanovanj padle, in to konkretno, bo še kaj upanja na kupovanje (no ali pa loto), drugače
jezen.gif
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Mal hecno se sliši, če najemniki navijajo za višje davke.
Ker v končni fazi jih bodo plačali ravno oni.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Misliš?

Lastniki stanovanj ne bodo mogli kar najemnim poviševat v nedogled.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
najemnik v "lastnem" stanovanju, ki bo kar naekrat postalo od banke.
Mislim da smo slovenci predvsem precej navezani na dom, in da se pposledično malo selimo (predvsem zaradi boljših služb).
Za pogosto selitev je pa bolje najemati kot pa kupovati in prodajati
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.695
6.269
113
Tudi jaz mislim da se davki ne bodo odrazili na najemnikih. Ker kmalu bo vsak dojel da se splača imeti stanovanje polno čeprav za manjši dobiček kot pa da je prazno in ustvarja minus.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
upam, da cimprej obdavcijo stanovanja in ostale nepremicnine. imam ze poln penis upokojencev, ki sami zivijo v 4 sobnih mescanskih stanovanjih sredi ljubljane. njihovi vnuki z druzinami se pa stiskajo na 50kv. in se to 40km od sihta, ker je v "hribih" cenejsa najemnina
smirk-1.gif