Nore najemnine v Ljubljani

disc

Majstr
4. feb 2011
2.343
455
83
Kolkr jaz razumem te razpise. Ti dobiš obvestilo,da si sprejet, potem pa čakaš na stanovanje. Vsaj pri sodelovcu je bilo tako. Ampak v teh parih letih se lahko marsikaj spremeni (tudi višina prihodka).
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
V bistvu je tako, da dobis flat (po par letih cakanja), potem pa noben ni preverjal kaj se dogaja s tvojimi prihodki. In to pasivnost organov (!!!) zdaj PRovsko prevaljujejo na najemnike, ces ko je videl da ima visoko placo, bi moral sam javiti, da ni primeren kandidat, ja seveda. Zdaj so vpeljali mislim, da na 5 let preverjanje dohodka.

Leta 2030 bodo pa ugotovili, da nekateri bogatasi prejemajo otroske dodatke, to kar vsi vemo ze solgo casa.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.300
5.331
113
to drugače v državah kamor mi pogledujemo deluje, pač na balkanu ne. je treba vsakega preverjat z več kotov, kje nateguje, pol se pa bunimo, da smo v policijski državi. ne bi je imeli samo zato, da bi lahko lažje goljufali.

OD se pa vsakoletno preverja, tako da za več kot eno leto ne moreš pogoljufat.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.300
5.331
113
Un na minimalcu ni v tem članku. Gre za prikazanih 4k€ plače. Če država dopušča možnosti da teh 4k€ prikaže kot minimalca - legalno, kje je problem, razen vsesplošne fousljivosti. Cesar pobere kolikor se je namenil. Razne bolniške ipd niso njegov problem. Za časa življenja ne bo pobral toliko razlike v OD, kot če bo 10 let v penziji. Ti ljudje do smrti delajo ker pač sto evrov penzije pač ne more vzdrževati lajfstajla od prej, ko se je sprckalo vse, namesto malo na stran dajalo - za penzijo.

Kakorkoli s 4k€ prikazane plače pa ni OD več kot eno leto, torej se preverja. Razen če vas ni 7. Od jutri dalje pa 5. Višina OD pa kot ves ni za vse razrede enaka. Tisti s 4k€ neto je plačal svojega pa marsikaterega drugega tudi. Lahko gre pa tudi ven iz neprofitnega stanovanja to je pa res.
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Zakaj bi barval? Mislim, ok, saj barva in penzli niso dragi, ampak stanovanje ni moje, najemnino pa se plačuje tudi zato, da se iz tega pokrijejo popravila. Naj popravlja lastnik, najemnikova naloga je plačevati tekoče stroške. Če pa misli da ima prevelikega pujsa noter, ki mu dosti preveč zasvinja flat, pa ga naj ven šutne in obdrži varščino
bonk.gif


Na srečo sem v stanovanju, katerega lastniku je to jasno samo od sebe in če kaj crkne, se zadeva brez velike maše zamenja. Čisti računi, dobri prijatelji.

Se strinjam, ampak zgleda da majo v LJ neko drugo razmišlanje ko ostali

Kakor kdo, meni se je ta zelja po beljenju, kot najemniku, zdela tako absurdna, da sedaj kot najemodajalec tudi pomislim ne na kako tako zahtevo.

A moram prebelit na koncu? Ne, ce boste pa risali po stenah, vam bom to zaracunal.
A mam lahko psa/macko? Seveda, ce bo kaj unicil, bom to zaracunal.
A vas motijo otroci, Ne, ce bodo kaj unicili bom zaracunal.
Ce kaj crkne bom zamenjal, ker je crknilo meni kot lastniku. Stranka placuje najem, zakaj bi morala kadarkoli beliti?

Se pa poigravam z idejo, da bi folku racunal stroske vselitve. Ce se pogodba po enem letu podaljsa, denar vrnem. Ampak bi zadeva naletela na slab odziv verjetno in se tega ne bom sel.

Daj povej kako bos zaračunal to da je mačka 3x zasadila kremplje v sedezno, sedezna je stara vsaj 10 let. Čeprav se ne vidi ampak ja recimo da se vidi, kot si suveren da boš zračunal, povej kako narediti izračun za sedežno, ki je izgubila vrednost 5 let nazaj.

Z ostalim se popolnoma strinjam, če uničiš popravi ali plačaj.
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Citat:
Uporabnik splash pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Zakaj bi barval? Mislim, ok, saj barva in penzli niso dragi, ampak stanovanje ni moje, najemnino pa se plačuje tudi zato, da se iz tega pokrijejo popravila. Naj popravlja lastnik, najemnikova naloga je plačevati tekoče stroške. Če pa misli da ima prevelikega pujsa noter, ki mu dosti preveč zasvinja flat, pa ga naj ven šutne in obdrži varščino
bonk.gif


Na srečo sem v stanovanju, katerega lastniku je to jasno samo od sebe in če kaj crkne, se zadeva brez velike maše zamenja. Čisti računi, dobri prijatelji.

Se strinjam, ampak zgleda da majo v LJ neko drugo razmišlanje ko ostali

Kakor kdo, meni se je ta zelja po beljenju, kot najemniku, zdela tako absurdna, da sedaj kot najemodajalec tudi pomislim ne na kako tako zahtevo.

A moram prebelit na koncu? Ne, ce boste pa risali po stenah, vam bom to zaracunal.
A mam lahko psa/macko? Seveda, ce bo kaj unicil, bom to zaracunal.
A vas motijo otroci, Ne, ce bodo kaj unicili bom zaracunal.
Ce kaj crkne bom zamenjal, ker je crknilo meni kot lastniku. Stranka placuje najem, zakaj bi morala kadarkoli beliti?

Se pa poigravam z idejo, da bi folku racunal stroske vselitve. Ce se pogodba po enem letu podaljsa, denar vrnem. Ampak bi zadeva naletela na slab odziv verjetno in se tega ne bom sel.

Po moji izkušnji sem moral prebeliti. Ker sem dobil stanovanje popolnoma prazno in prebeljeno. Po 6 letih ko sem se izzselil sem moral pustiti stanovanje popolnoma pravno in prebeljeno. Ce nebi prebelil bi mi vzeli 400€ kavcije, za beljenje se dal pa 200€.
Sej po eni strani se mi zdi prov da sem prebelil, ker v 6.letih so stene postale le sive in je bilo potrebno prebeliti zaradi mojega zivljenja tam notri.
Ubistvu je problem samo beljenje, drugo je vse logicno.

Po 6 letih je logično da postanejo sive stene, že po dveh letih odivnso od pogojev vlage, temperature itd...

Ampak beljenje je vzdrževanje stanovanja, to je strošek lastnika.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Enkrat sem bral pogoje za te neprofitna. Si moral imeti kar lepo placo da si sploh prisel na listo. Ne vem kaksna stanovanja dobijo tisti na socialni, ali pa ena placa pa 5+ ljudi v gospodinjstvu.... Aja, za tiste so pa oglasi
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
To naj bi bilo povsod tako. Tradicija je, ko greš ven. Ker pa se zdaj barve notri devajo in ni več vse samo belo, pa dostikrat najemniki prebarvajo, ko gredo notri. Ker ne bi imelo smisla, da se v 1 mesecu 2X beli/barva. Vsekakor pa kot najemnik vsaj enkrat beliš.

Nikoli belil, in niti ne mislim. To je delo lastnika.
d055.gif

Ti pomažeš stene. Je potem beljenje res strošek lastnika?
ne-ne-1.gif


Si pač še eden, ki misli, da stanovanje lahko poserje, prezida sobe/hodnike in vzame v podnajem še 2-3 znance...
bonk.gif


Na Nizozemskem najmenik plača/nadomesti VSAKO žarnico, ki pregori...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.573
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Enkrat sem bral pogoje za te neprofitna. Si moral imeti kar lepo placo da si sploh prisel na listo. Ne vem kaksna stanovanja dobijo tisti na socialni, ali pa ena placa pa 5+ ljudi v gospodinjstvu.... Aja, za tiste so pa oglasi
Kolegica je pred 3 leti morala dati za neprofitno stanovanje čez 2000eur lastne udeležbe + 800eur (3 najemnine). Kaj takega si nekdo z minimalko težko privošči. Pa stanovanje popolnoma prazno, torej vso lastno opremo. Tak da vprašanje koliko so tu neprofitna stanovanja dejansko namenjena slabo situiranim ...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Koliko so namenjena in KOLIKO SO DOSEGLJIVA...

Kajti socialci praviloma nimajo niti 1000 evrov prihranka/rezerve. Velika večina...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.386
1.354
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
To naj bi bilo povsod tako. Tradicija je, ko greš ven. Ker pa se zdaj barve notri devajo in ni več vse samo belo, pa dostikrat najemniki prebarvajo, ko gredo notri. Ker ne bi imelo smisla, da se v 1 mesecu 2X beli/barva. Vsekakor pa kot najemnik vsaj enkrat beliš.

Nikoli belil, in niti ne mislim. To je delo lastnika.
d055.gif

Ti pomažeš stene. Je potem beljenje res strošek lastnika?
ne-ne-1.gif


Si pač še eden, ki misli, da stanovanje lahko poserje, prezida sobe/hodnike in vzame v podnajem še 2-3 znance...
bonk.gif


Na Nizozemskem najmenik plača/nadomesti VSAKO žarnico, ki pregori...

Preberi si Stanovanjski zakon in definicijo normalne obrabe stanovanja
zmaga.gif
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
To naj bi bilo povsod tako. Tradicija je, ko greš ven. Ker pa se zdaj barve notri devajo in ni več vse samo belo, pa dostikrat najemniki prebarvajo, ko gredo notri. Ker ne bi imelo smisla, da se v 1 mesecu 2X beli/barva. Vsekakor pa kot najemnik vsaj enkrat beliš.

Nikoli belil, in niti ne mislim. To je delo lastnika.
d055.gif

Ti pomažeš stene. Je potem beljenje res strošek lastnika?
ne-ne-1.gif


Si pač še eden, ki misli, da stanovanje lahko poserje, prezida sobe/hodnike in vzame v podnajem še 2-3 znance...
bonk.gif


Na Nizozemskem najmenik plača/nadomesti VSAKO žarnico, ki pregori...

Preberi si Stanovanjski zakon in definicijo normalne obrabe stanovanja
zmaga.gif

normalna uporaba za najemodajalce 30 dni uporabe od tega čim manj si not bolš je.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.667
6.226
113
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Zakaj bi barval? Mislim, ok, saj barva in penzli niso dragi, ampak stanovanje ni moje, najemnino pa se plačuje tudi zato, da se iz tega pokrijejo popravila. Naj popravlja lastnik, najemnikova naloga je plačevati tekoče stroške. Če pa misli da ima prevelikega pujsa noter, ki mu dosti preveč zasvinja flat, pa ga naj ven šutne in obdrži varščino
bonk.gif


Na srečo sem v stanovanju, katerega lastniku je to jasno samo od sebe in če kaj crkne, se zadeva brez velike maše zamenja. Čisti računi, dobri prijatelji.

Se strinjam, ampak zgleda da majo v LJ neko drugo razmišlanje ko ostali

Kakor kdo, meni se je ta zelja po beljenju, kot najemniku, zdela tako absurdna, da sedaj kot najemodajalec tudi pomislim ne na kako tako zahtevo.

A moram prebelit na koncu? Ne, ce boste pa risali po stenah, vam bom to zaracunal.
A mam lahko psa/macko? Seveda, ce bo kaj unicil, bom to zaracunal.
A vas motijo otroci, Ne, ce bodo kaj unicili bom zaracunal.
Ce kaj crkne bom zamenjal, ker je crknilo meni kot lastniku. Stranka placuje najem, zakaj bi morala kadarkoli beliti?

Se pa poigravam z idejo, da bi folku racunal stroske vselitve. Ce se pogodba po enem letu podaljsa, denar vrnem. Ampak bi zadeva naletela na slab odziv verjetno in se tega ne bom sel.

Daj povej kako bos zaračunal to da je mačka 3x zasadila kremplje v sedezno, sedezna je stara vsaj 10 let. Čeprav se ne vidi ampak ja recimo da se vidi, kot si suveren da boš zračunal, povej kako narediti izračun za sedežno, ki je izgubila vrednost 5 let nazaj.

Z ostalim se popolnoma strinjam, če uničiš popravi ali plačaj.
Ce je sedezna stara 10 let sploh ne bom gledal ali je macka zasadila kremplje not. Ker je ze amortizirana.

Ne sekiram se tok za sedezno kot ce bi mi npr vogal odbil.... Ker ga sam ne morem zrihtat ampak bom klical mojstra za postimat zadevo.... Sem pa zadovoljen z najemniki in na sreco nimam slabih izkusenj. Ce pa bodo kdaj pa ne bom generaliziral. In nihce ne bo belil...
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
V bistvu je tako, da dobis flat (po par letih cakanja), potem pa noben ni preverjal kaj se dogaja s tvojimi prihodki. In to pasivnost organov (!!!) zdaj PRovsko prevaljujejo na najemnike, ces ko je videl da ima visoko placo, bi moral sam javiti, da ni primeren kandidat, ja seveda. Zdaj so vpeljali mislim, da na 5 let preverjanje dohodka.

Leta 2030 bodo pa ugotovili, da nekateri bogatasi prejemajo otroske dodatke, to kar vsi vemo ze solgo casa.

Ali kako vzames "dobro idejo" razhebes do neprepoznavnosti
bonk.gif
To je tudi 100% da od taksnega naselja naredis geto...

Pri tem pa zaposlis se celo armado birokratov in papirologije. Sklad bi moral omogociti vzdrzen dologorecen nakup stanovanja mladi druzini (ali xyz). Ali se pri tem placa spremeni iz 500 na 600€ pa niti ni vazno ,ker bo sklad svoj vlozek dobil nazaj.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.667
6.226
113
V bistvu je stvar preprosta. Das cloveku neprofitno stanovanje, ce se mu sprememnijo prihodki preverjas preko FURSa. In lepo racunalnik vsako leto izracuna kako najemnino bos imel, ko presezes cenzus postane najemnina profitna. Ni neka znanost to. Ce se nekoga dobi da pri tem goljufa, se mu zadeva zaracuna in se ga kaznuje. Pa bo hitro red.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
meni se to ne zdi upravičeno, če si goljufal moraš ven, ker te "profitne" najemnine ki jih zaračunavajo so še vedno smeh glede na prosti trg
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
V bistvu je stvar preprosta. Das cloveku neprofitno stanovanje, ce se mu sprememnijo prihodki preverjas preko FURSa. In lepo racunalnik vsako leto izracuna kako najemnino bos imel, ko presezes cenzus postane najemnina profitna. Ni neka znanost to. Ce se nekoga dobi da pri tem goljufa, se mu zadeva zaracuna in se ga kaznuje. Pa bo hitro red.

in tako propagiras revscino in goljufanje od katere nima nihce nic... se najmanj drzava
smirk-1.gif
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Ah, naivnost...
Sicer pa nič novega, v skladu z aktualnimi političnimi potrebami to temo od časa do časa privlečejo na plan. Zgodi se pa itak nič.
Zgodba iz 2014:
http://www.delo.si/novice/ljubljana/lepo-je-v-veliki-mestni-druzini-biti-direktor.html

Direktor VO-KA Ljubljana z 6.900 € bruto plače uživa v neprofitnem stanovanju MOL (itak imajo vsi dosmrtno stanovanjsko pravico, ki se celo DEDUJE(!!)) z najemnino 206 €.
Po ogorčenju javnosti mu potem Jankoviæ (kar z dekretom? kaj pa pravila?) dvigne najemnino na "tržnih"
hysterical-1.gif
256 €.
Prasec ga je čisto odrl reučka.
hysterical-1.gif
In to je to, karavana gre dalje.
.
Bila takrat celo manjša aferica na to temo, s seznamom "naših" zaslužnih meščanov, ki "zastonj" živijo v MOL-ovih "neprofitnih" stanovanjih, spomnim se direktorice Moderne Galerije - 120 kvadratov, pa Esad Babačiæ... ...pa še jih je bilo. "Samo znani, levi - NAŠI".
.
Saj desni tudi podležejo skušnjavi talanja "neprofitnih" stanovanj, spomnimo se samo Kanglerja in stanovanja za njegovo šlogar'co Karin
hysterical-1.gif
. No samo pri "tadesnih" imajo take rabote vsaj možnost priti na sodišče, kar se je v tem kanglerjevem primeru tudi zgodilo.
.
Pri talevih, beri: NAŠIH, pa ni strahu. Vse je "po pravilih" in se v tednu, dveh lepo pozabi.
Ko si enkrat v "mestnem", "neprofitnem", "solidarnostnem" stanovanju pa te lahko spravijo ven samo z nogami naprej. In tvoji potomci celo podedujejo tvojo stanovanjsko pravico. Ob tem, da so "profitne" najemnine take, da ne pokrijejo niti potrebnega vzdrževanja, kaj šele, da bi mesto s temi stanovanji kaj zaslužilo.
Si z njimi samo kupuje politično podporo "NAŠIH!.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.667
6.226
113
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
V bistvu je stvar preprosta. Das cloveku neprofitno stanovanje, ce se mu sprememnijo prihodki preverjas preko FURSa. In lepo racunalnik vsako leto izracuna kako najemnino bos imel, ko presezes cenzus postane najemnina profitna. Ni neka znanost to. Ce se nekoga dobi da pri tem goljufa, se mu zadeva zaracuna in se ga kaznuje. Pa bo hitro red.

in tako propagiras revscino in goljufanje od katere nima nihce nic... se najmanj drzava
smirk-1.gif
Aja ce si proti izkoriscanju socialne pomoci (kar to je) potem propagiras revscino. Ce si s to logiko kako solo koncal je to direkten posmeh solstvu