Ni nekam zelo veliko požarov zadnji 2 leti?

nacek

Guru
13. okt 2012
2.818
504
113
To je bilo že na samem začetku pojasnjeno, ko so šele ugibali o vzroku nesreče. Napisali so, da so priključki za pretakanje pač standardni in zato obstaja povišana možnost človeške napake.

Konec koncev bi se napaka lahko zgodila že pri samem dobavitelju ... kwa pa veš. Sistem nabave materiala bi moral iti skozi vhodno kontrolo. Šele ona izda nalog za prečrpavanje. Tako kot v medicini pri transfuziji. Izjemno pomembno da so stoprocentni o krvni skupini.
Menda so v Zagrebu tudi krvno grupo zamenjal ampak je pacient preživel.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Dietilentriamin ... je to tisti "trdilec" pri epoxi smolah?
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.250
113
Vsa sreča je, da ni prišlo še do okolijske katastrofe. Vsi parametri škodljivih snovi so v mejah normale.
a ni zanimivo da nikoli pri vseh teh požarih, ki se dogajajo zadnja leta niso preseženi parametri... pa če je gori Kemis, odpad enega iz druge generacije ali pa Melamin... sem pa tja kje sicer iz neznanih razlogov ribe plavajo hrbtno, ampak sicer pa vedno vse v mejah normale.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
a ni zanimivo da nikoli pri vseh teh požarih, ki se dogajajo zadnja leta niso preseženi parametri... pa če je gori Kemis, odpad enega iz druge generacije ali pa Melamin... sem pa tja kje sicer iz neznanih razlogov ribe plavajo hrbtno, ampak sicer pa vedno vse v mejah normale.
Če merijo samo tisto kar jim naročijo ne pa vse.
Sreča v nesreči, da je vojska imela vežbe v bližini in so ponudili pomoč z dronom da so našli kateri rezervoarji se pregreva pregrevajo da niso šli še tisti v luft
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.690
6.255
113
Če merijo samo tisto kar jim naročijo ne pa vse.
Sreča v nesreči, da je vojska imela vežbe v bližini in so ponudili pomoč z dronom da so našli kateri rezervoarji se pregreva pregrevajo da niso šli še tisti v luft
No tole je ena taka izmisljotina da se kar kadi.

vojska je prisla iz baze Skrilj in sicer ESD s svojimi pripadniki, s ciljem pomoci ponesrecenim saj se je domnevalo da je vec deset hudo poskodovanih.

dron je na kraju imela policija. Ne buc prodajat pa drame zganjat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.158
2.342
113
v lokalni ostariji
No tole je ena taka izmisljotina da se kar kadi.

vojska je prisla iz baze Skrilj in sicer ESD s svojimi pripadniki, s ciljem pomoci ponesrecenim saj se je domnevalo da je vec deset hudo poskodovanih.

dron je na kraju imela policija. Ne buc prodajat pa drame zganjat.
To sem zasledil tudi na 24ur zvečer par dni nazaj... Da je vojska bila tam na vajah in je posodila dron. Še eno potrdilo da novinarji širijo izmisljotine
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.690
6.255
113
To sem zasledil tudi na 24ur zvečer par dni nazaj... Da je vojska bila tam na vajah in je posodila dron. Še eno potrdilo da novinarji širijo izmisljotine
ESD ima bazo v Skrilju, vsak dan so tam. Logicno da pa vadijo, sej vojska 95% casa vadi.

lahko da so kak svoj dron imeli, ampak prelet obmocja ko je se gorelo je naredil policijski dron. Pa se ne bi sploh oglasil ampak mi ie neumno ko se neko umetno dramo ustvarja.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.158
2.342
113
v lokalni ostariji
ESD ima bazo v Skrilju, vsak dan so tam. Logicno da pa vadijo, sej vojska 95% casa vadi.

lahko da so kak svoj dron imeli, ampak prelet obmocja ko je se gorelo je naredil policijski dron. Pa se ne bi sploh oglasil ampak mi ie neumno ko se neko umetno dramo ustvarja.
Dramo so ustvarili ze novinarji. V prispevku so povedal da na srečo je bila vojska blizu na vajah in so prišli, pomagali ter snemali s dronom da so rešili rezervoarje...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
No tole je ena taka izmisljotina da se kar kadi.

vojska je prisla iz baze Skrilj in sicer ESD s svojimi pripadniki, s ciljem pomoci ponesrecenim saj se je domnevalo da je vec deset hudo poskodovanih.

dron je na kraju imela policija. Ne buc prodajat pa drame zganjat.
Srečko Šestan poveljnik CZ za 24ur zvečer 12.5.2022 tako povedal.
Glej od 3:30 naprej "in so v svoji sestavi imele tudi drone... Da so spremljali temparature rezervoarjev...." https://www.24ur.com/video/62729842?pageScroll=false
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Jp...rekel je...vojska je imela vojaške vaje tam in imeli so tudi drone s katerimi so takoj snemali pogorišče.