Kranjska obvoznica

jello

Guru
22. sep 2008
9.640
3.523
113
Pa do štacun bo treba zdaj (iz severnega konca) ali čez center ali pa naokrog čez delavski most oz. labore.

Kot da ni v vseh ostalih delih Kranja več kot dovolj štacun (boš šel pač v enega od ostalih 80 mercatorjev in v merkur namesto v obi). Sicer pa tipično mešanje gnojnice (s strani občine) še preden se je sploh kaj začelo. Če je zaprto je zaprto, včeraj ni vedel nihče, danes vejo vsi. In? Zdaj se bodo pol leta jajcali kdo komu nekaj ni povedal, cesta bo pa v najboljšem primeru namesto pol leta v celoti, zaprta polovično celo leto.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.199
4.667
113
Dvomim, da ni občine nihče obvestil, možno pa je, da je bilo obvestilo v času dopustov, ko se stvari rade založijo. Če je Ptuj živel 14 mesecev z enim mostom, bo verjetno lahko tudi Kranj brez enega pol leta. Čeprav bi bilo mnogo bolje, da bi tako mesto imelo še kak most zraven in rešeno katero ozko grlo.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Jaz pa pravim, da je cisto prav, da so zatezili... ker je dejansko kaos... Jaz sem se vceraj peljal tam... in sem videl, da je cesta zaprta sele, ko sem se pripeljal do zapore ... Sele ko sem se vracal domov, sem videl, da je na Orehku (cca. 3-4 km prej iz smeri LJ) samo postavljena neka tabla, ki nakazuje, da je treba zaviti na delavski most ...

skitched-20180925-133007.jpg
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.199
4.667
113
Konkretnega primera ne poznam, ampak na splošno imam občutek, da je obveščanje o obvozih zadnje čase narejeno samo za tiste, ki situacijo poznajo. Denimo pri obnovi vstopne ceste v MB je tudi bilo tako "mimogrede navedeno", kdaj je treba zaviti, če želiš na območje, kjer trenutno ni možno. Taka resna dela bi si že zaslužila nekaj večjih tabel ob cesti, da so nepoznavalci obveščeni. Pozneje domačini vedo, ampak tujec bo še zmeraj imel težave, če ne bo jasnih obvestil.
 

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
Samo čez komot ga pa ni - skoz težijo, da je most nevaren, zdej ko ga pa prenavljajo je pa vse narobe. Kako ga pa naj prenovijo drugače kot da ga zaprejo.

Eni smo se iz Škofje Loke do Ljubljane 2 leti vozili v kolonah pa nas ni nihče nič vprašal. Most so zaprli in j b se.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Samo čez komot ga pa ni - skoz težijo, da je most nevaren, zdej ko ga pa prenavljajo je pa vse narobe. Kako ga pa naj prenovijo drugače kot da ga zaprejo.

Eni smo se iz Škofje Loke do Ljubljane 2 leti vozili v kolonah pa nas ni nihče nič vprašal. Most so zaprli in j b se.


To ni cisto res... Ce mislis most v Mednem.. tam so naredili zacasni most, kjer je bil potem obvoz ... Pa tudi hitreje so ga sanirali ... Res pa je, da je bil prej, preden so zaceli s sanacijo, bil most prevozen samo enosmerno izmenicno s semaforjem ...

V Kranju pa je bolj to problem, da je bilo vse skupaj narejeno precej na "horuk" in ni ustrezne signalizacije, ki bi oznacevala obvoz ... Sele ko si se pripeljal do zapore, si videl, da ne gre naprej... In sleparji, ki so tja prisli so potem obracali na cesti ali preko parkirisca trgovskega centra in tam delali guzvo, kerni bil pravocasno oznacen obvoz... Ne vem ali so sedaj to napako odpravili... Na Orehku (nekaj km prej)je se vedno samo tale tabla ...

IMG_5362-20180926-114532.jpg

Za nekoga, ki ni domacin,tale tabla nudi veliko premalo informacij, za kaj sploh gre ...
 
Nazadnje urejeno:

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Saj ne vem, ali so vedeli na občini ali ne, ker so ravno zaključili s preplastitvijo granitnih kock zadaj za policijo. :zardelalter: Si predstavljate kaos, če bi v tem trenutku bila dela še tukaj? :gorjaca: Kar malo dvomim, da niso vedeli... :poreden:

So pa res hecno označeni teli obvozi. :bonk: V ponedeljek sem ravno okoli 15. peljal mimo Šmarjetne navzdol, kjer je itak že vse stalo. OK, ni panike... In potem seveda gledam prometne znake in ugotovim, da je bil spodaj pred novim krožnim pri Supernovi (iz smeri Besnice) samo označen obvoz za naravnost in prečrtan znak za avtocesto, nič pa ni bilo označeno, da je od krožnega promet mogoč le do trgovskega centra. In ker sem se hotel izogniti gneči proti železniški sem v krožnem zapeljal proti Supernovi in ugotovil, da je most zaprt.... :bonk:In potem ugotovim, da je to mislilo še 99% ostalih voznikov in smo tako delali brezvezno pentljo skozi Supernovo... :valjamse::bonk:
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.635
3.869
113
Saj ne vem, ali so vedeli na občini ali ne, ker so ravno zaključili s preplastitvijo granitnih kock zadaj za policijo. :zardelalter: Si predstavljate kaos, če bi v tem trenutku bila dela še tukaj? :gorjaca: Kar malo dvomim, da niso vedeli... :poreden:

So pa res hecno označeni teli obvozi. :bonk: V ponedeljek sem ravno okoli 15. peljal mimo Šmarjetne navzdol, kjer je itak že vse stalo. OK, ni panike... In potem seveda gledam prometne znake in ugotovim, da je bil spodaj pred novim krožnim pri Supernovi (iz smeri Besnice) samo označen obvoz za naravnost in prečrtan znak za avtocesto, nič pa ni bilo označeno, da je od krožnega promet mogoč le do trgovskega centra. In ker sem se hotel izogniti gneči proti železniški sem v krožnem zapeljal proti Supernovi in ugotovil, da je most zaprt.... :bonk:In potem ugotovim, da je to mislilo še 99% ostalih voznikov in smo tako delali brezvezno pentljo skozi Supernovo... :valjamse::bonk:

na žalost je Rešet naredil na pol, tam xxxl pločniki, ki so naredili cesto preozko niso asfaltirani. Men ni jasn kdo ta idotizem projektira. Da o kaosu ki je zdej ne govorim.


Naj še povem, da je ene model iz direkcije, ko so tarnali nad opadanjem betona od armature vehamentno trdil da je most v dobrem stanju, zdaj pa je naekenrat totalno zanič.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
daj naj jebena država že uredi Škofjo Loko kako obvoznico do avtoceste tam pri Šmartnem, ssmo potegnejo nekaj km......
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
ma dej koji krščen duš, zunanji dolg imamo nekaj miliard €, kje je ta denar? ceste kot v 19 stoletju.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Zanima me ali se pride na ta otok iz smeri Stražišča ali iz zlatega polja?
Iz Stražišča greš lahko preko Labor dol mimo železniške, ali pa mimo Šmarjetne in se priključiš na cesto iz Besnice...
Iz Zlatega polja ne moreš dol, moraš preko centra okoli do železniške.