30kg belega&rjavega

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik shift pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ne sploh ne... Kokain povzroca eno najhujsih psihicnih zasvojenosti. Zasvojenci od heroina po detoksikaciji lazje vzdrzujejo abstinenco kot pa odvisniki od kokaina. Poleg tega jih veliko razvije depresije in razlicne paranoje in to do te mere, da s takim clovekom ni vec mozno sobivati.

kokain na evropskem trgu da, ker je vmes zmešano vse kar je iste barve in ima nek psihološki učinek, saj najbrž veš, da če pri nas dobiš kokain ki je 30% čist je to že dobro, v južni ameriki kjer je na voljo 90% kokain so zadeve povsem drugačne
mislim da ti ne ločiš med psihično in kemično zasvojenostjo.
psihično zasvojenost recimo povzroča lovljenje pokemonov. fizifčno pa kajenje. s tem da ima kajenje obe... ampak to že zakomplicira stvari.
razen če jaz ne razumem... kar je tudi možno...
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Ločevanje med fizično in psihično odvisnostjo je že zdavnaj zastarelo. Strokovnjaki vedo, da gresta tako psihična kot fizična odvisnost z roko v roki. Psiha in telo sta neločljivo povezani. Psiha so dejansko možgani, ki imajo receptorje, na katere se vežejo različne spojine.

Res je, da po kokainu ne boš scal, sral, bruhal, kričal od bolečin kot pri heroinu, ampak sam kokain tako spremeni možgane, da niso sposobni več funkcionirati brez njega. In globoka depresija ima tako psihološke kot fiziološke znake. Tudi anksioznost se lahko izraža kot tresenje, bolečine v mišicah in sklepih itd. Ponavljajoči se napadi panike, nespečnost ali hude nočne more ... vse to izhaja iz psihe, manifestira pa se na fizičnem nivoju. Zaradi slednjega je pri kokainu tudi prisotna samomorilnost in velika verjetnost OD-ja.

Glede brent pa ... ups, eni smo očitno še vedno v letu 2017.
grin1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.242
113
Sam ga pa kr mal sekas na pamet ane? OD pri kokainu je nekaj precej nedolocljivega. Namrec uporaba kokaina lepo pocasi unicuje srcno misico. In nekega lepega dne se uporabniku lahko konca zivljenje. Pa ne zato ker bi naredil overdose (se zadel s prevelikim odmerkom) ampak ker srce ne more vec (pa se lahko zadane z manjso kolicino kot obicajno).

Pa se nekaj o fizicni odvisnosti in kriziranju - kokain skoraj nima telesnega odtegnitvenega sindroma. Ima pa psiholoske. Seveda vpliva uporaba na mozgane ampak fizicnih odtegnitvenih simptomov skoraj ni.

Pa se o metodonu vs heroinu - ni res da metadon povzroca hujso krizo v smislu intenzivnosti. Heroin je tu kar zmagovalec. Problem metadona je, da pacienti dlje casa cutijo krizo, ki pa je blazja.

In se trenutek resnice: o neuspehu zdravljenja z metadonom obicajno porocajo pacienti, ki se ob zdravljenju se malce zadevajo zraven. In potem po par letih pljuvajo kako je metadonski program slab itd. To da so se ob zdravljenju (v katerega so sami vstopili) se zadevali je za njih postranskega pomena. In vedno drugi krivi - tipicno narkomansko razmisljanje.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Hvala bogu, da ne govorim iz prve roke (kakor tudi ti ne), mi pa lahko verjameš, da ne govorim ničesar na pamet. Po smrti mojih kolegov zaradi kokaina, sem redno prebiral Bluelight, Benzobuddies, Uncommon in druge platforme, poznam pa tudi take, ki jim je uspelo splavati iz teh krogov in po desetletjih abstinence živijo bolj polno ter zdravo življenje kot kadar koli prej.

Do OD od kokaina pri rednem uporabniku s toleranco res težko pride (razen na dolgi rok, kot si rekel). Govoril sem o posamezniku, ki abstinira. Eden izmed največjih problemov pri kokainu je močna želja po ponovni uporabi. V prvih 90 dneh po prenehanju namreč velika večina uporabnikov relapsne. Toleranca pri kokainu hitro pade, uporabnik si zategne dozo, ki jo je navajen in doživi infarkt ali kap. To se interpretira kot OD od kokaina.

Zanimiva tema: http://www.bluelight.org/vb/threads/395340-What-is-the-worst-drug-to-have-withdrawals-from
 

Amercek

Zelenc'
28. sep 2018
1
0
1
Ljubljana
V LJ lahko dobis 90% cistoco. In psiholisko odvisnost naceloma povzroca kar kokain in ne primesi. Primesi so bolj problem za kake resne zaplete z vrocinskimi udari in srcem. Ampak ti to nedvomno ves bolje od mene
Jaz se strinjam ( glede na osebne izkusnje z drogo) iz lucije pride do 80% cista in uvaza iz beograda in pol to gre napraj po Dvorani gustaf, Ciganom , Metelkovi itd.. Cena pa pride tudi do 120 eurov g
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Žal mi je, da moram to napisati, ampak, če se strinjaš, se motiš. Ne glede na tvoje osebne izkušnje.

Je pa bojda šla kila belega v LJ pred kratkim gor za 500 EUR. :valjamse::valjamse::valjamse:
 
Nazadnje urejeno:

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Nimam ... :poreden:

Pa upam, povsem mimogrede, da mi ne pišeš zaradi kakih "poslov". Jaz sem verjetno star čiča zate in z belinko smo prenehali že dolgo nazaj. :)
 
Nazadnje urejeno:

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Nimam ... :poreden:
Pa upam, povsem mimogrede, da mi ne pišeš zaradi kakih "poslov". Jaz sem verjetno star čiča zate in z belinko smo prenehali že dolgo nazaj. :)
Pogedat si pa vseeno šel.
Čiča? Hvala, prav rad bi videl, da si mi ti čiča!
Je pa stvar takole. Mal heca, sigurno se je kdo nasmehnil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.242
113
Žal mi je, da moram to napisati, ampak, če se strinjaš, se motiš. Ne glede na tvoje osebne izkušnje.

Je pa bojda šla kila belega v LJ pred kratkim gor za 500 EUR. :valjamse::valjamse::valjamse:

Dej se enkrat preberi kaj sem napisal januarja, vdihni, premisli in pol se enkrat premisli. Lahk si gres pa kako obdukcijsko porocilo prebrat (zrtev ki so OD-jale) pa pol povej a jih je ubila doza al ze od prej uniceno srce (zaradi logicno zlorabe drog).

Pa se en namig - 500 eur je pr kili belega lahko vprasanje tega a je dobavitelj zjuraj na levo al pa desno nogo vstal (gre za 1-2% vrednosti, pri cemer je marza par 10% ce delas z resnim dobaviteljem (in ne sosedom ki bi ti mal naprej porinil in sebi desetko stran vzel))...

Je pa res da ze dve leti ne delam vec (samo) s tem in pocasi nisem vec v nekem stiku ampak kar od kolegov izvem spotoma.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
kszP

Brane, hujši si kot nekdanja jugoslovanska milica. :D:D

Dajmo zaključit, da gre za najbolj precenjeno drogo (dražja od zlata), ki bi jo morali izkoreniniti iz družbe. Ogabno v vseh pogledih.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Res je, precenjena je. Naj mal cene spustijo.
Al pa namešajo kakšno cenejšo. Pa ne krokodilčeka. Za delavski razred.
S trdo roko do trde droge!