Ni nekam zelo veliko požarov zadnji 2 leti?

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.151
2.332
113
v lokalni ostariji
Pozar v Belinki je lahko "pester". Nimajo zadtonj svojega bazena z vodo in svoje industrijske enote gasilcev
Bazen z vodo je za hlajenje strojev (prav prijetno se je bilo namakati v njemu dokler niso zaprli vsega skupaj za zunanje). Imajo pa zalogovnike z vodo v hribu. Ideja je, da v primeru večjega požara Belinko enostavno potopijo. To bi funkcionirajo v času juge, ko je bila gradnja tam okoli prepovedana. Sedaj pa ....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Kako jo bos potopil, ce pa ni v grabnu, ampak na robu "brega"
Za bazene v hribu prvic slisim. Tudi dvomim da so take cevi napeljali da bi belinko potopili. To bi moral biti orenk kanal/potok/reka. Pa kot vem ni nikjer nobenega vecjega kanala v okolici Belinke.
Pred 30 leti sem tudi jaz namakal se poleti v bazenu. ;)
Je bila toplejsa voda kot v Domžalah;) mogoce pa res kaj povezano s hlajenjem strojev.
Upam da sedaj s to odpadno toploto pozimi ogrevajo prostore.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.151
2.332
113
v lokalni ostariji
Kako jo bos potopil, ce pa ni v grabnu, ampak na robu "brega"
Za bazene v hribu prvic slisim. Tudi dvomim da so take cevi napeljali da bi belinko potopili. To bi moral biti orenk kanal/potok/reka. Pa kot vem ni nikjer nobenega vecjega kanala v okolici Belinke.
Pred 30 leti sem tudi jaz namakal se poleti v bazenu. ;)
Je bila toplejsa voda kot v Domžalah;) mogoce pa res kaj povezano s hlajenjem strojev.
Upam da sedaj s to odpadno toploto pozimi ogrevajo prostore.
V bregu za belinko so ogromni zadrževalniki vode (mimogrede na vrhu hriba je bila včasih karaula) in namen je da se tovarno enostavno potopi v primeru večjega požara. Kako bi to izvedli ne vem, ker sem pozabil detaile.
Oni imajo težave s preveliko temperaturo industrijske vode, katero potem spuščajo v savo. Kljub temu da je dolg "potok" pride v savo pretopla voda (to vodo en uporablja celo za ogrevanje rastlinjakov :)), no morda so sedaj to rešili
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Na vrhu hriba je "radar" ali nekaj podobnega. Vsaj nekoc varovano, zaprto obmocje ce imam prav podatek.
Rezervoar pa bi lahko bil tole.
Ampak za."potopit" Belinko precej premajhen

Zalostno je to da tople vode ne izkoristijo v bliznjih naseljih bolj pametno(ogrevanie pozimi) . Ce jo res imajo.
Savo pregreva nuklearka,za Belinko prvic slisim.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.151
2.332
113
v lokalni ostariji
Na vrhu hriba je "radar" ali nekaj podobnega. Vsaj nekoc varovano, zaprto obmocje ce imam prav podatek.
Rezervoar pa bi lahko bil tole.
Ampak za."potopit" Belinko precej premajhen

Zalostno je to da tople vode ne izkoristijo v bliznjih naseljih bolj pametno(ogrevanie pozimi) . Ce jo res imajo.
Savo pregreva nuklearka,za Belinko prvic slisim.
Na vrhu je radar ja. Se vedno je tudi ograda ni pa več nekaj varovano ;)

Glede potopa Belinke, to so mi razložili zaposleni tam (vodstvo) leta nazaj. Morda je zgolj mit :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Rezervoar bi lahko bil tole?!
 

Priponke

  • IMG_20220510_082546.jpg
    IMG_20220510_082546.jpg
    629,4 KB · Ogledi: 105

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
e60766d2453bbd7c2344_62728694.jpg



Okoli pol devetih je območju kemične tovarne Melamin v Kočevju odjeknila eksplozija. Po zadnjih podatkih uprave za zaščito in reševanje je več kot 20 poškodovanih, dve osebi sta huje opečeni. Kot je razvidno iz fotografij s kraja dogodka, se po Kočevju vali gost, črn dim. Za zdaj še ni znano, katere snovi gorijo, zato policisti prebivalce pozivajo, naj zaprejo okna in se kraju dogodka ne približujejo.
 
  • Žalosti me
Reactions: jonny77

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Ni mi pa jasno kako je takšna tovarna lahko sredi Kočevja? Vsaj jezero je blizu, če bi bilo kaj hujšega.
Imamo še kakšno sredi naselja? Podnart - Atotech, Lek Ljubljana, Helios Medvode
Ne poznam konkretnega primera, ampak marsikdaj je naselje "objelo" obrat, ki je že obstajal. Preveč stran od naselja pa se v preteklosti tako ali tako ni delalo, saj si rabil delavce, ko še ni bilo takih možnosti prevoza kot so danes.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in alkoholik

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
Diverzanti?
Izpad proizvodnje za par mesecev... Bankrot...

Ni mi pa jasno kako je takšna tovarna lahko sredi Kočevja? Vsaj jezero je blizu, če bi bilo kaj hujšega.
Imamo še kakšno sredi naselja? Podnart - Atotech, Lek Ljubljana, Helios Medvode

ko so se območja namenila industriji, verjetno še ni bilo hiš okoli.

Jest bi se raje vprašal, kdo izdaja dovoljenja za gradnjo okoli industrijske cone...

4 so pogrešani ja... verjetno so bili zraven cisterne, ko je šlo v luft... :(
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pišuka, zadnjič Belinka, danes Melamin ... imamo morda Frančka piromančka :sprasujemse: ?

Melamin je precej strupen ... upam da je samo kotlarna šla. :confused:
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Ni eksplodiral kotel niti kotlarna. Vžgala se je snov katero so polnili v rezervoarje. Razneslo je cisterno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi